Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Слово до слова – зложиться мова
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    8 Листопада 2016 р.

    Мова – то цілюще народне джерело,
    хто не припадає до нього вустами,
    той сам пропадає від снаги.

    В. Сухомлинський

    11 листопада працівники бібліотеки-філії №11 для учнів 7,8-х класів СЗОШ№27 ім. Дмитра Іваха провели мовний калейдоскоп «Рідна мова чиста, як роса». На захід були запрошені відомі подільські поетеси Галина Корицька та Неоніла Яницька. Лунали чудові українські ліричні поезії та чудові пісні на слова поетес, покладені на музику. Майстрині слова розповідали про свій життєвий і творчий шлях. Чарівна поезія та музика забезпечили  учасникам гарний настрій та затишну атмосферу.

    «Дуже важливо, щоб діти вчилися розуміти поезію, тому що у наш непростий час саме поезія пом’якшує людську душу, вчить переживати високі почуття. Своїми милозвучними римами поезія формує мрії та збагачує внутрішній світ», – наголосила Галина Корицька.

    Алла Білецька, бібліотекар бібліотеки-філії №11

     

    10 листопада до Дня української писемності та мови працівники бібліотеки-філії №8 для учнів 4-А, 4-Б класівНВО №28 провели мовознавчу годину «Мови чисте джерело» та мовознавчу гру «Словограй». Школярі із задоволенням переглянули слайди, прослухали цікаві факти з історії розвитку української писемності та мови, про що свідчать реліктові фольклорні твори.

    На святкову зустріч завітали також учні ДМШ №3 Юлія Онофрійчук та Юлія Длугаш. У їхньому виконанні прозвучали пісні «Моя Україна» та «Українка я маленька». Чарівна музика та гарне виконання забезпечили учасникам свята гарний настрій та затишну атмосферу.

    Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8

    З нагоди Дня української писемності та мови, 9 листопада, працівники бібліотеки-філії №10 ім. Д. М. Брилінського спільно з бібліотекарем СЗОШ №27 ім. Д. Іваха Людмилою Вітязь провели годину рідної мови «О, слово рідне, хто без тебе я?» для учнів 7-Б класу.

    Бібліотекарі Ганна Слободян та Марія Кукурудза нагадали присутнім основні етапи непростої історії розвитку української мови, навели яскраві приклади багатства, витонченості та мелодійності рідної мови, а ще звернули увагу шанувальників українського слова на великі можливості нашої мови.

    Діти декламували вірші, розгадували загадки, розповідали прислів'я, приказки та скоромовки. Юні знавці української мови також мали змогу перевірити свій власний рівень знань, відповідаючи на питання вікторини «Мовне асорті».

    «Після сьогоднішнього заходу в кожного із нас залишилася не одна краплина любові до своєї мови та розуміння того, що мова – це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава», – зазначила Варвара Сиротюк, учитель рідного слова.

    Марія Кукурудза, бібліотекар бібліотеки-філії №10 

    Наша мова, жива і багата, красива, як світанок весняний, чарівна, як казка. Дзвенить собі чистим струмочком і заворожує своєю поетичністю, розказує про минувшину і сьогодення, дає надію на світле майбутнє.

    І ось 9 листопада мовні посиденьки зібрали у коло друзів учнів десятих класів СЗОШ №22 та їх вчителів на зустріч з поетесою Марією Горожановою.

    «Кожного разу, відвідуючи бібліотеку-філію №2, насолоджуємось теплотою зустрічей, насиченістю інформації. Сьогодні, у рамках святкування Дня писемності, відбулося цікаве знайомство з поезією та творчістю Марії Петрівни. Учні прослухали інформацію бібліотекарів з історії виникнення писемності. Це незабутні хвилини, які збагачують душу і розум», – поділилася своїми враженнями вчитель української мови та літератури Людмила Форшт.

    Під час заходу звучали пісні рідною мовою у виконанні учнів ДМШ №2 Надії Майдан «Моя солов’їна країна» та Маргарити Топольницької «Караока Україна».

    Долучалися до рідного слова старшокласники не тільки під час заходу, а й після перегляду книжкової виставки «Рідна мова, поетична й пісенна».

    Оксана Ковальчук, завідуюча бібліотекою-філією №2

     

    Любити, шанувати й плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.

    Саме з цієї нагоди в центральній міській бібліотеці-філії для дітей №12 відбулась літературна година «Рідна мова – духовності основа». Учні 7-В класу СЗОШ №21 зустрілись з відомою подільською письменницею Надією Вітвіцькою. Поетичними рядками авторка висловила свою любов до рідного слова, а діти, в свою чергу, мали змогу продекламувати улюблені вірші про мову.

    Наприкінці заходу Надія Володимирівна наголосила: «Мова – великий скарб, який треба шанувати, берегти та розумно збагачувати. Адже мова – не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях».

    Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

     

    Вже стало традиційним вважати День української писемності та мови святковим. Це один із тих днів, коли кожен має нагоду відчути себе частиною свого народу з героїчною історією, багатою культурою і прекрасною, Богом дарованою, мовою. У цей день вшановується пам'ять Нестора Літописця, який був засновником писемності на Україні.

     

    Напередодні цього свята в бібліотеці-філії №4 відбулася година рідної мови «Слово до слова – зложиться мова» для учнів 7-А класу ЗОШ №14. Школярі ознайомилися із творами подільських поетів про рідне слово, переглянули мультимедійну презентацію, що рясно перепліталася з піснями українських виконавців. Читачі натхненно співали їх разом з ними, а також декламували вірші та гуморески видатних українських поетів. Із величезним задоволенням юні знавці рідної мови взяли участь у мовознавчому турнірі «Найкращий знавець рідного слова».

    Крім того, у читальному залі книгозбірні оформлена книжкова виставка «Із глибини віків нам сяє рідне слово», прикрашена українським рушником, оздоблена кетягами калини, колосками пшениці та плакатами із символами України.

    «Під час сьогоднішнього заходу я зрозумів, що потрібно шанувати рідну мову, удосконалювати культуру власного мовлення, оволодівати словниковим багатством, а також дізнався, що раніше я не завжди правильно висловлювався», – поділився своїми думками семикласник Артем Амелін.

    Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4 


    Філія №14
    Філія №14
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Зустрічаємо Новорічні свята з новими книгами!

    Пропонуємо Вашій увазі нові книги, які надійшли до бібліотек ЦБС за останні два місяці. 

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр