З нагоди Дня Гідності та Свободи, 22 листопада, у навчально-виховному комплексі №2 відбулась патріотична година «Революція, що змінила країну» для учнів 9-А класу за участю бібліотеки-філії №15 та підліткового клубу «Романтик».
Почесним гостем заходу був Павло Онуфрійчук, мешканець мікрорайону Дубове та активний учасник Євромайдану. Чоловік розповів учням про історію початку Революції Гідності, про будні Майдану, а також про події 18-20 лютого 2014 року, під час яких він отримав важке поранення.
Розмова між майданівцем та учнями була наповнена задушевним настроєм: діти ставили щирі та дещо наївні запитання про перебування чоловіка на Майдані. Наприкінці заходу Павло продемонстрував власні нагороди – медалі за відданість і служіння Батьківщині, а також побажав дітям любити свою країну, незважаючи ні на що, та будувати в ній світле майбутнє.
Мар’яна Семенюк, бібліотекар бібліотеки-філії №15
Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва. Майдан – це небажання жити в системі тоталітарної корупції і малограмотної влади, що розграбувала країну. Це прагнення жити за європейськими стандартами. За це прагнення Україна заплатила більше сотні людських життів та кілька сотень покалічених людей.
Революція людської гідності. Саме так назвали ці буремні дні боротьби народу проти злочинної влади в засобах масової інформації, що тривала впродовж усіх зимових місяців 2013-2014 рр. та призвела до повалення тоталітарного режиму.
Минуло три роки із того моменту, як загинули вони – герої, яких народила революція Майдану. Тепер нашу Україну ціною своєї крові, а інколи й життя оберігають учасники АТО в Донецькій та Луганській областях.
До річниці Революції Гідності у бібліотеці-філії №8 проведено урок-пам’ять «Переведіть серця через Майдан». На заході були присутні учні 8-Б класу НВО №28.
Бібліотекар зачитала факти, які відтворювали події майдану, а також перелічила загиблих героїв, не просто померлих, а тих людей, які віддали своє життя за кожного з нас, за волю, за честь, за славу….. за народ! Ми про це повинні завжди пам’ятати.
Після цих слів зал оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. Тиша, що стала символічною хвилиною мовчання за подвиг героїв Небесної сотні.
Кадри кривавої розправи над мирними демонстрантами присутні змогли побачити у продемонстрованому відеоролику «Небесна сотня. Плине кача».
Працівниками бібліотеки оформлено книжкову виставку «Переведіть серця через Майдан».
Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8
Невід’ємною традицією сучасних свідомих українців є належне вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.
Саме ці українські народні герої відстояли національні інтереси та європейський вибір України, визначили цивілізаційний шлях для майбутніх поколінь. Своєю непохитністю та самопожертвою герої Майдану заслужили шану та повагу усіх співгромадян.
Щороку, 21 листопада, в Україні відзначається День Гідності та Свободи – свято на честь початку цього дня двох доленосних подій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
З цього приводу в центральній міській бібліотеці для дітей №12 відбулась зустріч з учасниками Майдану «Герої нашого часу» для учнів 8-х класів СЗОШ №21. Гостем заходу став подільський поет-пісняр, історик, композитор, безпосередній учасник подій на Майдані та у зоні Антитерористичної операції – Сергій Білецький.
Учні прослухали вірші та пісні у виконанні відомого барда, переглянули відео-репортаж та мультимедійну презентацію, присвячені трагічним подіям, а також ознайомились із тематичною книжковою виставкою «Сила незламного духу».
Наприкінці зустрічі Сергій Білецький наголосив на тому, що пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні та Антитерористичної операції назавжди залишиться в серцях українців.
Леся Кутей, бібліотекар бібліотеки-філії №12
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять героїв Майдану та воїнів АТО, в скорботі схиляємо низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХI століття», – такими словами розпочала захід, приурочений Дню Гідності і Свободи, Ганна Недвецька для учнів 10-х класів ЗОШ №14.
До бібліотеки-філії №13 18 листопада завітали запрошені гості: мати двох військовослужбовців Ніна Тарасюк, військовослужбовець, учасник АТО – Дмитро Пришко, волонтери – Любов Нащубська та Людмила Романюк, полковник міліції у відставці, а нині також волонтер та учасник АТО – Іван Ящук.
Гості ділилися з підлітками своїми враженнями від роботи, яку вони на даний час проводять в зоні бойових дій. Ніна Тарасюк, як мама, ділилася своєю душевною раною, що в неї на серці, за своїх синів, за всіх синів України. Волонтери розповідали про сердечність всіх людей, які допомагають збирати продукти харчування та теплий одяг для наших воїнів.
Захід розпочався з гімну України. Присутні почули та побачили багато фактів, подій, що відбуваються в нашій країні, та вшанували хвилиною мовчання загиблих.
«Ми повинні прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України», – промовила наприкінці заходу мати синів учасників АТО – Ніна Тарасюк.
Ганна Недвецька, завідуюча бібліотекою-філією №13
Сьогодні у Хмельницькій міській центральній бібліотеці відбулася година пам’яті «В єднанні сила й міць держави», приурочена Дню Гідності та Свободи в Україні, який згідно з Указом Президента України Петра Порошенка відзначається 21 листопада.
На захід до бібліотеки 18 листопада завітали учні 7-х класів НВО№5 та НВК №10. Вони хвилиною мовчання вшанували пам’ять мужніх патріотів, які віддали своє життя за незалежність України під час подій на Майдані та в зоні АТО; переглянули відео про події, що відбувалися на майдані у Києві у 2013-2014 роках; ознайомилися з книжковою виставкою «Майдан. Війна», на якій представлено літературу, періодичні видання та фото, присвячені цим подіям.
Школярів зацікавила розповідь про волонтерів – людей, яких ще називають героями тилу або янголами-охоронцями. Саме на їхніх плечах тримається забезпечення нашої армії продуктами, обмундируванням, медикаментами та іншим, вкрай необхідним воїнам на сході.
«Дуже зворушливою виявилась зустріч. І дійсно, що сила наша в єднанні. Адже без усіх нас немає ні народу, ні історії. І нам творити нову історію держави, що займе належне місце серед вільних і рівних країн планети», – наголосила вчитель НВК №10 Наталія Велиган.
Валентина Свириденко, завідуюча відділом обслуговування центральної бібліотеки
|