Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Реформи починаються із серця
  Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів
  14 Березня 2017 р.

  У 2017 році весь світ відзначає 500-річчя Реформації, яка докорінно змінила історію середньовічної Європи, Адже реформи відбулися не лише в духовному, але й у культурному, економічному та політичному житті суспільства. Протестантські країни стали світовими лідерами соціального та економічного розвитку й залишаються такими донині.

  В Україну Реформація прийшла пізніше. На жаль, у ХVІ-ХVІІ ст., вона не змогла утвердитися на українській землі, але її ідеї вплинули на нашу історію та життя суспільства.

  З огляду на це Рада Євангельських Протестантських Церков України 2017 рік проголосила роком Реформації й ініціювала проведення в Україні заходів, спрямованих на підвищення рівня духовності та освіченості громадян. Таку ініціативу підтримав Президент України Петро Порошенко, який підписав Указ № 357 «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

  Глава держави зазначив, що протестантські церкви відіграли важливу роль у розвитку релігійної, культурної та соціальної сфери України. Вони мають давню та багату історію, тому ця подія повинна відзначатися на державному рівні в загальнонаціональному контексті.

  Підписання цього указу є важливим кроком на шляху до побудови демократичної, цивілізованої, прогресивної держави. Адже наша країна стоїть на порозі важливих змін, значення яких ми зможемо оцінити лише згодом. Події останнього часу засвідчили, що український народ готовий докласти максимальних зусиль для зміцнення нашої держави, готовий відстоювати цінності, налаштований на співробітництво і партнерство заради миру, злагоди та процвітання на рідній землі.

  Ми переживаємо найскладніші часи за всю історію незалежності країни. Нам необхідно подолати економічну кризу, побороти корупцію, провести реформи в усіх сферах життя. А це потребує передусім духовного відродження та зміни світоглядних орієнтирів нашого суспільства. Адже жодні реформи в країні неможливі без реформ у серцях людей.

  Цінності Реформації можуть стати для нас орієнтиром: вивчення Закону Божого, щира віра, освіта рідною мовою, свобода слова, розуміння праці як служіння Богові та людям.

  Значення Реформації для всього європейського континенту складно переоцінити.

  По-перше, Реформація декларувала повернення до біблійних першоджерел християнства, затвердила ідею, що в питаннях спасіння та віри немає посередників. А отже, усі мають прямі стосунки з Богом і несуть відповідальність насамперед перед Ним, зокрема за дотримання законів Господніх та державних.

  По-друге, вона змінила світогляд людей та їхнє ставлення до праці. Виявилося, праця може бути служінням і способом прославити Бога. Не лише священики та церковні діячі здатні служити Богові, як це вважалося раніше, а кожен – власною професійною діяльністю.

  Україна сьогодні стоїть перед завданням реформ: утвердження поваги до закону, людського життя, приватної власності, а також особистої відповідальності громадян змінювати світ, не сподіваючись лише на владу та уряд. Ми всі маємо можливість служити суспільству. Кожен на своїх місцях.

  Михайло Грушевський, український історик, визначний громадський діяч, голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917-1918) у своїй праці «Реформація та її відгомін на Україні» зробив висновок:

  «Український корабель плив повними вітрилами під вітром Реформації і спустив вітрила, коли цей вітер опав і не стало ні цих сміливих союзників, ні їх бадьорих прикладів!»

  Духовні принципи Біблії стали двигуном Реформації. І ми намагатимемося дослідити їх глибше та донести до народу України під час святкування ювілею цієї сторінки історії, що спільними зусиллями ми маємо сформувати суспільство активних, відповідальних, освічених людей, готових брати ініціативу у свої руки та вести нашу країну в правильному напрямку.

  Реформи дадуть результат, коли стануть основою нашого життя. Якщо Бог буде в серці кожного – ми побудуємо ту країну, про яку мріємо. Разом!

  Рада Євангельських Протестантських Церков України


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Гарна книжка допоможе чудово провести свій вільний час у спекотне літо

  Гарна книжка допоможе чудово провести свій вільний час у спекотне літо.

  Багато нових, цікавих, пізнавальних книг та літератури для дозвілля надійшло до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр