Поезія входить у наше життя з дитинства і залишиться з нами до кінця. Кожен знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово.
23 березня до бібліотеки-філії №10 ім. Д. М. Брилінського на годину творчості «Поезія, як усмішка душі» завітали учні 7-Б класу СЗОШ №27 ім. Д. Іваха. Гостем заходу був поет-романтик, громадський діяч, доцент Хмельницького національного університету, кандидат фізико-математичних наук, член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки письменників України, автор багатьох поетичних збірок, Лауреат літературно-мистецьких премій: міської – імені Богдана Хмельницького, обласної – імені Тараса Шевченка, Віталій Міхалевський.
Діти із захопленням поринули у чудовий світ поезії «Цукерково-букетних віршів». Кожен вірш супроводжувався гучними оплесками, емоціями та враженнями від почутого. Спілкування з школярами пройшло у доброзичливій та невимушеній атмосфері, де панувала любов, доброта та взаємоповага.
Віталій Міхалевський закликав дітейлюбити поезію, читати вірші, адже саме вона зробить життя яскравішим, багатшим і приємнішим. Поезія – особливий світ, в якому душа святкує свободу. Вона є словом, що виходить не стільки від розуму, скільки від серця.
Після урочистої частини діти попросили Віталія Цезарійовича дати автограф з побажаннями, кожен окремо зробив селфі на згадку, для юнаків було великою честю потиснути руку талановитому письменнику.
Діти з інтересом та користю провели час і з радістю чекають нових зустрічей.
«Після такої щирої зустрічі хочеться знову поринути у світ духовної краси поезії», – зазначила класний керівник Варвара Сиротюк.
Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10
Поезія – це голос і музика людської душі. Вона здатна знаходити відгук у душах інших людей, хвилювати і надихати їх.
21 березня працівники бібліотеки-філії №2 завітали до геріатричного пансіонату для ветеранів війни і праці, щоби познайомити підопічних закладу з чудовим світом поезії.
«Вірші, що єднають серця» під такою назвою відбулася зустріч підопічних пансіонату з майстром поетичного слова Віталієм Міхалевським.
Присутні з неприхованим інтересом слухали поезію Віталія Цезарійовича: «Сині очі», «Цвіт кизилу», «Срібне весілля». Кожен вірш супроводжувався гучними оплесками.
Продовжувалася зустріч жвавою розмовою. У присутніх виникало багато запитань. Зокрема, що і хто його надихає на написання віршів.
«Ми вдячні працівникам бібліотеки-філії №2 за можливість живого спілкування. Віталій Міхалевський подарував присутнім годину гарного настрою, його манера і чудові вірші підкорили кожного і не залишили байдужими усіх присутніх», – сказала Раїса Маріїна, бібліотекар пансіонату.
Оксана Ковальчук, завідуюча бібліотекою-філією №2
Увесь світ 21 березня відзначає Всесвітній день поезії. Свято було започатковане ЮНЕСКО 1999 року.
Поезія – один із найгеніальніших винаходів людства. Де і коли був написаний перший віршований твір – невідомо. Можливо, то була молитва, первісне заклинання чи гімн природі? А можливо, це було перше зізнання в коханні?
Саме з цієї нагоди в центральній бібліотеці для дітей №12 відбулась 20 березня літературна вітальня «Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово» для учнів 8-В класу СЗОШ №21. Гостем заходу став Михайло Цимбалюк – поет, прозаїк, публіцист, журналіст, член Національної спілки письменників, кореспондент газети «Актуально для подолян».
Михайло Петрович розповів цікаві історії з творчого життя та поділився секретами поетичної майстерності. Поет наголосив: «Поезія – то не поезія, якщо не пише про сумні речі. Поезія – то мускулатура будь-якої мови. Вивчити мову можна лише через поезію».
До заходу було оформлено також книжкову поличку «Край у художньому слові».
Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми
|