Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Партнери і спонсори
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Палац відкрито на реставрацію
  Світлана Сінькова, завідуюча методично-бібліографічним відділом ЦБ
  17 Травня 2017 р.

  Напередодні Міжнародного дня музеїв, 16 травня, Межибізька фортеця приїхала у гості до хмельничан. У читальному залі центральної міської бібліотеки протягом цілого дня проходили екскурсії, лекції, майстер-класи тощо. Цьогоріч у Меджибізькій фортеці День музею проходить під гаслом «Палац відкрито на реставрацію». Відвідувачі різного віку мали можливість ознайомитись з унікальними експонатами, експозицією із фондів історико-культурного заповідника «Межибіж», взяти участь у майстер-класах з археології та віртуально потрапити у майбутній палац-музей.

  Надзвичайно зацікавила відвідувачів виставка «Цеглинка Меджибізької фортеці», адже це цеглини, з яких будувалася фортеця 14-19 століття. «Вражає те, що кожна цеглинка має свою унікальну історичну таємницю, загадкові літери на них змушують замислитись і виникає бажання дізнатися, хто і що хотів сказати цими літерами», – поділилася враженнями відвідувачка Наталя.

  Директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець запросив усіх бажаючих взяти участь у археологічних експедиціях: «Влітку на території Меджибізької фортеці працює міжнародний археологічний табір. Всі учасники живуть у замку та проводять археологічні розкопки. Впевнений, що в недалекому майбутньому відбудеться унікальна подія і ми під час розкопок знайдемо «людину меджибізьку».

  Заступник директора музею Ігор Западенко відкрив таємниці Меджибізької фортеці та вивів її формулу: «Одним із цікавих культурних і туристичних місць, неподалік Хмельницького, є державний історико-культурний заповідник «Межибіж». Тут цікаво не лише любителям старовини, яких радо зустрічає древня Меджибізька фортеця з музеєм, а й науковцям».

  «Дуже приємно що сьогодні, не виїжджаючи до Меджибожа, ми змогли відвідати музей, ознайомитись з експозиціями та віртуально потрапити у майбутній палац-музей», – ділиться враженнями Людмила Пастух.

  Бібліотекарі центральної бібліотеки доповнили експозиції та розповіді новою інформацією з книг, альбомів, матеріалів конференцій, наукових робіт, туристичних довідників.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  • Хмельницький в інтернеті
  • Почесні
  • Ім’я в історії міста
  • Творчість бібліотекарів
  Нові книги у другому кварталі 2017 р.

  Нова література вже на полицях у бібліотеках міста: новинки сучасної художньої літератури з усього світу для дітей та дорослих, науково-популярні видання, енциклопедії тощо.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр