Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  День усіх святих
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  31 Жовтня 2017 р.

  1 листопада римо-католики відзачають День усіх святих. У цей день згадують усіх великомучеників, які постраждали за Христа.

  У кожній країні існують різні традиції поминання померлих. Та, мабуть, ніде приготування й саме святкування не набуває такого розмаху, як у Польщі. У переддень свята, 31 жовтня та до обіду Дня всіх святих майже все населення країни закуповує квіти та лампадки. Протягом трьох днів усі або їдуть на кладовище, або повертаються з нього. Люди приходять на могили своїх рідних, прибирають їх і моляться за душі померлих. Скрізь панує урочистий настрій, кладовища всипані квітами, вінками й гірляндами, а в надвечір’я горять міріади принесених на могили лампад.

  Участь у цьому цвинтарному дійстві часто беруть не лише католики, але й представники інших конфесій, агностики та навіть атеїсти. У цей день в Польщі прийнято роздавати монети убогим, підгодовувати бідних. Вважається, що таким чином люди віддають шану покійним. Поляки вірять, що душі рідних у ці дні поселяються в печах або камінах, тому не можна запалювати їх, щоб не втратити захисту на весь рік.

  В Італії на кухні, зазвичай, залишають їжу для покійних. У різних частинах країни вона не однакова, але скрізь мають бути вода і хліб. Тут свято більше схоже на новорічне, адже за день італійці намагаються обійти всіх своїх рідних і їм щось подарувати.

  У деяких землях Німеччини 1 листопада – державне свято. У цей день вся сім’я збирається за столом. Готують смачний і багатий обід. Однак перед трапезою обов’язково відвідують цвинтарі. Тут існує традиція підготовки могил до зими. Їх прибирають, перефарбовують, прикрашають вічнозеленими декоративними рослинами.

  У цей день в Україні, особливо у Західній, не лише римо-католики, а й представники інших конфесій відвідують могили, відправляючи там панахиди. 

    

  Список використаних джерел:

  1. Корисно знати [Електронний ресурс] / good-know.com : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://good-know.com (дата звернення 23.10.2017). – Назва з екрану.
  2. Релігійно-інформаційна служка України / risu.org.ua : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу : https://risu.org.ua (дата звернення 23.10.2017). – Назва з екрану.
  3. Наш вибір. Газета для українців у Польщі / naszwybir.pl : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://naszwybir.pl (дата звернення 23.10.2017). – Назва з екрану.
  4. Италия. Все что Вам может быть интересно про Италию / italiation.com : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://italiation.com (дата звернення 23.10.2017). – Назва з екрану.

  Співпраця з новою поліцією
  Співпраця з новою поліцією
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книжкове мереживо

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста. Цікаві, сучасні, пізнавальні, а також книги з AR технологіями – книги, які оживають!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр