Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    «Він був, як полум’я, його рядки – переживуть віки»
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    7 Березня 2018 р.

    Тарас Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Його творчість – це святиня, якою дорожить і пишається український народ.

    Напередодні дня народження поета учні 14 і 35 груп ДНЗ Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг відкрили березневу сторінку життя і творчості великого Кобзаря під назвою «Він був, як полум’я, його рядки – переживуть віки».

    Учні читали вірші Шевченка «І виріс я на чужині», «Думка», «Думи мої, думи мої», «Світає, край неба палає». Із особливим трепетом прозвучав «Заповіт». Працівники бібліотеки-філії №2 розповіли історію написання цього вірша, цієї пісні-гімну.

    Наприкінці заходу присутні взяли участь у грі «Яким був Шевченко?», підбиравши прикметники, які, на їх думку, характеризують поета.

    «Невмируще слово Шевченка особливо важливим і неоцінним є сьогодні. Це наш дух, наша совість, наше минуле, сучасне і майбутнє»– підсумувалавчитель Оксана Павлишина.

    Учні переглянули книжкову виставку«Тарас Шевченко – геній і пророк», присвячену вшануванню пам’яті поета.

    Оксана Ковальчук, завідуюча бібліотекою-філією №2

      

    Чимало наших співвітчизників прославили імʼя України творчою працею як на рідній землі, так і по всьому світу. Та є серед українців постаті, велич яких не може поміститися в рамки національного буття – постаті світового масштабу.

    Їх називають пророками, велетами духу, людьми, народженими згори, тими, що отримали найвище Боже одкровення. Українців, у період їхнього національного самоствердження, Господь обдарував декількома велетами – це Іван Франко, Леся Українка та Тарас Шевченко.

    Щовесни, коли тануть сніги
    І на рясті засяє веселка,
    Повні сил і живої снаги
    Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

    Такими словами 7 березня у бібліотеці-філії №14  розпочався літературний вернісаж «Шевченкове слово в віках не старіє».

    На захід завітали учні СЗОШ №12 4-х класів. З тріумфом звучала поезія Кобзаря, читачі бібліотеки познайомились з життям та творчою спадщиною поета, художника.

    Читали поезії Тараса Шевченка про знедолене дитинство, гірку долю матері-кріпачки, яка лише уві сні могла бачити своїх дітей щасливими, про незрівнянну красу природи рідної України. Кращі виконавці віршів великого поета були нагороджені книжками. 

    На завершення заходу учні переглядали літературу, представлену на книжковій виставці «Світоч української літератури».

    Валентина Черненко, завідуюча бібліотекою-філією№14

      

    Початок березня знаменується не тільки весняним жіночим святом, душа українського патріота тріпоче у передчутті шевченківських днів. Живе слово Кобзаря звучить зі сцени, у класі, у бібліотеці, вдома. Але чи впізнали б ви його поезію, яки би почули її іншомовний переклад?

    6 березня у бібліотеці-філії №11 для дев’ятикласників СЗОШ №27 ім. Д.Іваха презентували збірку перекладів Т.Г. Шевченка «Незлим тихим словом», яка була видана Дніпровською центральною міською бібліотекою за підтримки Почесного Консульства Австрійської Республіки у місті Дніпро. 

    Як написала у передмові організатор проекту завідувачка відділом документів іноземної мови ЦБ Степанюк Олена: «В цій збірці ви не знайдете перекладів «офіційних» перекладачів Шевченка, це аматорські твори, але це спроба переосмислити творчість поета, намагаючись перенести всі глибини поезій на іншу, нерідну мову».

    Під час презентації відвідувачами були продекламовані переклади шевченківських творів на англійській, німецькій та польській мовах. Решту перекладів (Шевченко звучав на білоруській, болгарській, іспанській, португальській та французькій мовах) продемонстрували на відео, яке люб’язно надала Степанюк Олена.

    Музика Олена, вчителька української мови та літератури:

    «Було дуже втішно бачити у очах дітей зацікавленість та захоплення. Ми слухали іншомовну шевченківську поезію і намагалися вгадати її українську назву. Книга унікальна в тому, що хоч твори Кобзаря перекладали аматори-студенти, але звучання поезій та неперевершена мелодика шевченківського слова, її потужний імпульс, ідентифікується у сплетінні чужих слів».

    Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11


    Філія №15
    Філія №15
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Зустрічаємо Новорічні свята з новими книгами!

    Пропонуємо Вашій увазі нові книги, які надійшли до бібліотек ЦБС за останні два місяці. 

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр