Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    День сміху
    Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
    31 Березня 2020 р.

     

    Сміх – це сонце: воно проганяє зиму з людського обличчя.

    Віктор Гюго

    1 квітня в Україні називають Днем сміху, у Великобританії – усіх дурнів, а в Італії – квітневої риби. Цей День святкують у США, у Фінляндії,  у Німеччині, в Ірландії та в інших країнах.

    Існують різні версії щодо походження цього дивного свята. Кажуть, виникнення його пов’язане із неаполітанським королем Монтереєм, якому одного разу на честь свята з нагоди припинення землетрусу приготували рибу. Через рік він зажадав таку ж саму. Такої ж риби, на жаль, не знайшли, але кухар приготував іншу, дуже схожу. І хоча можновладець розпізнав підміну, він не розгнівався, а навіть розвеселився. Із цього часу звичними стали першоквітневі розіграші. Саме тому в  Італії та у Франції  1 квітня заведено непомітно клеїти на спини незнайомців паперових риб. Якщо той, над ким пожартували, не помітив наклейки, його називають «квітневою рибою».

    Інша версія більш схожа на правду: це веселе свято виникло у Франції в XVI столітті, коли Новий рік перенесли з 1 квітня на 1 січня. Люди чекали подарунків від свого короля, але так і не дочекалися. І назвали цей день Днем обману, перетворивши його у свято гулянь, жартів, веселощів та  гумору.

    Після перенесення святкувань на січень у Франції нібито залишилася жартівлива традиція дарувати пусті коробки із подарунками. А всіх, хто приймав ті подарунки, називали першоквітневими рибами, адже риб в цей період було найлегше спіймати на гачок. До речі, у Франції у цей день кондитери виготовляють величезних шоколадних риб.

    У Великобританії григоріанський календар запровадили у 1672 році. Британці вирішили запозичити традиції французів та італійців і теж почали жартувати над друзями 1 квітня.

    А в Америку ця традиція прийшла разом із британськими колоністами і розповсюдилася по країні. Коли і ким це свято було завезено в Україну точно не відомо. Знаємо лише, що українці наділені тонким відуттям гумору.

    Сміх корисний усім, оскільки він має багато лікувальних властивостей, адже сприяє зменшенню числа гормонів напруги і стресу, зміцненню імунної системи. Під час активного сміху клітини мозку наповнюються киснем – покращуються самопочуття та настрій.

    Ще Гіппократ зазначив, що весела і жвава бесіда за обідом сприяє травленню, адже коли ми сміємося від душі, напружуються м'язи, виводячи токсини і шлаки. Таким чином, сміх можна назвати своєрідною гімнастикою для кишківника.

    Кажуть, що сміх виробляє антитіла, які захищають організм від бактерій і вірусів. Також він допомагає в лікуванні астми і бронхітів, тому що повітря, вириваючись  із легенів під час сміху зі швидкістю 100 км/год, звільняє бронхи від слизу, який там накопичується,  полегшуючи дихання.

    На думку вчених Гарвардського університету, весела вдача знижує шанс появи різних хвороб на 50%. Зокрема, під час сміху поліпшується вентиляція легенів, у судинах накопичується вуглекислий газ, який знижує артеріальний тиск. Також завдяки веселощам і сміху рівень цукру в крові знижується і у діабетиків, і у здорових людей.

    Саме тому у деяких країнах активно практикують сміхотерапію. Наприклад, у Японії з великим успіхом проводять сеанси сміхотерапії у лікарнях для хворих на туберкульоз.

    Сміх протягом 10-15 хвилин допомагає спалити стільки калорій, скільки ви отримуєте, з’ївши плитку шоколаду середнього розміру.

    Сміх, як виявилося, дуже серйозне явище, про нього навіть створена особлива наука – гелотологія. Гелотологія стверджує: сміятися треба не тільки тому, що добре і весело, але і щоб стало добре і весело! Іншими словами, чим більше сміється людина, тим вона здоровіша і щасливіша.

    «У дім, де сміються, приходить щастя», – навчає японське прислів’я.

    Смійтеся на здоров'я!


    Тренінг для молоді
    Тренінг для молоді
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Шановним любителям книг!

    Шановні любителі книги! Упродовж грудня 2017 року фонди бібліотек Хмельницької міської ЦБС поповнились новинками, що безкоштовно надійшли за Державною програмою «Українська книга» та творами подільських письменників. Усі видання виключно українською мовою.

    Чекаємо Вас у міських бібліотеках.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр