Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Леся Українка – символ епохи
  бібліотеки-філії №3, №9, ЦБ
  22 Лютого 2013 р.

  Леся Українка – символ епохи. Це величне ім’я є одним з найвідоміших у світі поезії та прози. Поетеса прожила хоч і коротке життя, зате сповнене любові, добра, сили волі, мужності і краси. Недаремно її твори користуються надзвичайною популярністю не лише в Україні, але й за кордоном. Вона запалила у серцях людей силу духу, вогонь відданості та патріотизму, віру в краще майбутнє.

  21 лютого працівники бібліотеки-філії №3 провели літературно-мистецьку годину «І квітнуть мрії поетеси» для учнів 7-В класу НВК №7, присвячену цій надзвичайній майстрині слова.

  Учні прослухали розповідь про життя і творчість поетеси та, вшановуючи її пам'ять, прочитали десятки милозвучних віршів. Сотні слів були сказані про її невичерпний внесок в українську і світову культуру. А на завершення школярі переглянули заздалегідь підготовлену виставку "Ні, я жива, я буду вічно жити!"

  Ще не одне покоління буде пам’ятати цю прекрасну жінку і вона назавжди залишиться в серцях нашого народу.

  Валентина Дениско, завідувач бібліотеки-філії №3 

    25 лютого –  знаменна дата для тих, хто любить українську літературу, – 142 роки з дня народження Лесі Українки. Навмисне не осипаю це ймення соковитими епітетами, бо, як не скажи, все одно буде недостатньо, аби підкреслити велич таланту цієї поетеси.

  Якби Леся Українка знала теперішніх тинейджерів, вона обов’язково б створила декілька шедеврів у стилі хіп-хоп та додала б до поезії трохи лайки.

  В цьому на власні очі пересвідчилися працівники бібліотеки-філії №9, завітавши 26 лютого до 11-Б класу НВК №2 з вікториною  про Ларису Косач (справжнє ім’я Лесі Українки) "Я буду крізь сльози сміятись". Марне хвилюватись: сучасний бібліотекар – трохи педагог, трохи психолог. Тому він здатен донести до читачів ідею цінності книги, пробиваючи будь-які мури нерозуміння. Тож, відмовившись від нудного лекційного читання, бібліотекарі застосували надзвичайно дієвий змагальний метод "мозковий штурм". Учням запропонували поділитись на команди та відповісти на 30 цікавих питань про життєтворчість Лесі Українки.

  Варіанти відповідей на запитання, окрім власне правильних, були смішними та недолугими, що викликало у підлітків неабиякий позитивний шквал емоцій та бажання докопатися до істини. Зрештою, задоволення отримали всі: і бібліотекарі, і школярі. Вже  вкотре працівники бібліотеки-філії №9 залишаються найбажанішими гостями для старшокласників НВК №2.

         Марина Шандорук, завідувач бібліотеки-філії №9

          

  У жодній зі світових літератур немає такого прекрасного сузір’я жінок-письменниць, яке прикрашає українську літературу. Незгасною зорею сяє ім’я Лесі Українки.

  26 лютого у читальному залі Хмельницької міської центральної бібліотеки відбулася літературна година "…Я маю в серці те, що не вмирає", присвячена 142-ій річниці з дня народження Лесі Українки. На зустріч було запрошено учнів 8-В  класу гімназії №1.

  Школярі прослухали розповідь про найважливіші сторінки життя поетеси, про її творчість, читали поезію. А наприкінці зустрічі бібліотекар читального залу Голошумова О.П. провела огляд літератури біля книжкової виставки під назвою "... Я маю в серці те, що не вмирає".

  Валентина Свириденко, завідувач відділу обслуговування ЦБ

   


  Філія №7
  Філія №7
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Найцікавіші питання та відповіді про Україну

  Найцікавіші питання та відповіді з історії, географії та етнографії (народознавства) України

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2019 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр