|
Бухал
Іван Васильович
|
Звання "Почесного громадянина міста Хмельницького"
присвоєно рішенням дев'ятнадцятої сесії
Хмельницької міської ради №36 від 18 листопада 2004 року.
Бухал Іван Васильович народився 22 лютого 1939 року у с. Дударки Бориспільського району Київської області.
На все життя запам'ятав батькові слова, що стали життєвим кредо та надихали на добрі справи: «Іване, живи довго, роби добро, а помирати зберешся – жито посій».
Після закінчення школи поїхав працювати на Донбас і опинився у місті Дружковка, згодом переїхав до Горлівки, а потім до Макіївки, де працював на металургійному заводі ім. Кірова.
У 1958 році був призваний на службу до лав Радянської Армії. Це сталося тоді, коли в Угорщині розпочалися бойові дії й туди набирали сміливців з Донбасу. Дорогою потяг зупинився у Хмельницькому і новобранці три місяці жили у вагонах…Саме тоді Іван Бухал вперше познайомився із нашим містом. Згодом виявилося, що через політичне рішення потяг в Угорщину не піде і Іван Васильович продовжив службу у танковому училищі (нині Хмельницька Національна академія Прикордонних військ України імені Б. Хмельницького).
Після служби в армії у 1961-1963 роках працював помічником машиніста паровозу станції Гречани, у 1963-1967 роках – пройшов шлях від муляра до економіста Хмельницького будинкоуправління №1.
У 1963-1967 роках закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут.
У 1974-1979 роках очолював Хмельницький обком профспілки працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів.
У 1979 році Бухал Іван Васильович був обраний першим заступником голови, а в серпні 1980 року – головою виконкому Хмельницької міської ради народних депутатів. Цю посаду обіймав до 1990 року, постійно обирався депутатом міської та обласної рад.
Пізніше деякий час жив у Югославії, де придбав собі квартиру і розпочав бізнес. А коли там почалися військові дії, все продав і повернувся.
З 2006 року – депутат Хмельницької міської ради п'ятого та шостого скликань, у складі яких очолював постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища. З його ініціативи комісія запровадила практику проведення виїзних засідань, що дає можливість безпосередньо на місці об'єктивно вивчати проблеми, порушені громадянами і суб'єктами господарювання. За пропозицією комісії прийнято ряд рішень міської ради, спрямованих на запровадження прозорих процедур по розгляду питань, пов'язаних з регулюванням земельних відносин.
Практично всі великі новобудови 80-х років пов'язані з іменем Івана Васильовича Бухала, який був не просто багаторічним головою міськвиконкому, а й справжнім патріотом міста і не лише виношував у мріях, а й втілював у життя проекти, що видавались багатьом не по рангу й не по кишені місту Хмельницькому.
Діяльність Івана Васильовича Бухала по розвитку соціально-економічної інфраструктури, будівництва та житлово-комунального господарства дозволила місту Хмельницькому в короткий термін перетворитись у розвинутий в економічному та соціальному відношенні обласний центр. Мешканці міста досі пам'ятають заслуги Бухала в будівництві сучасного музично-драматичного театру, органного залу філармонії, шкіл, лікарень, поліклінік, об'єктів соціальної інфраструктури. І. В. Бухал ініціював разом з М. К. Чекманом створення газети міської ради та її редакції – нині це добре всім відома газета «Проскурів».
Швидкими темпами в місті розвивалось житлове будівництво, будувались промислові об'єкти, транспортні розв'язки та дороги, розвивалось тролейбусне та автобусне сполучення мікрорайонів міста.
У 2009 році йому виповнилось 70 років. Але й сьогодні він депутат Хмельницької міської ради, вважає себе молодим і не погоджується бути «традиційним» пенсіонером з ціпком і розмовами про аптеки. Займає активну громадську позицію, переповнений ідеями і планами, які намагається втілювати у життя. У 2011 році Іван Бухал був одним із ініціаторів встановлення на майдані Незалежності скульптурної композиції «Пісні землі Подільської» (інша назва «Віра. Надія. Любов»). За активну громадську позицію заслужив шану і повагу мешканців міста.
Заслуги Бухала І.В. відзначені грамотою Президії Верховної Ради УРСР (1968 р.), медаллю «За доблесну працю» (1970 р.), орденом «Дружби народів» (1986 р.), Почесною відзнакою Хмельницької міської ради ІІІ ступеня (2011 р.)
Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно за
вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста.
30.11.2011 р.,
останнє оновлення 25.05.2018 р.
Використані джерела:
-
Разуваєв В. Іван Бухал: «Бути патріотом міста не на словах, а на ділі» / Володимир Разуваєв // Проскурів. – 2011. – №36. – 8 вересня. – С.2.
-
Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.
-
Про нагородження Почесною відзнакою Хмельницької міської ради ІІІ ступеня Бухала І. В. : рішення десятої сесії Хмельницької міської ради №1 від 28.09.2011 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.khmelnytsky.com – Назва з екрану.
-
Про присвоєння Бухалу І. В. звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» : рішення дев'ятнадцятої сесії Хмельницької міської ради №36 від 18.11.2004 р.
-
Собко А. Іван Бухал: «Хмельничани дуже легкі на підйом» / Алла Собко // Проскурівський телеграф. – 2011. – №38. – 22 вересня – С.7-9.
-
Стандрійчук В. 20 років творчості заради читачів / Вікторія Стандрійчук // Проскурів. – 2011. – №55. – 30 грудня. – С.1, 8.
© Хмельницька міська центральна бібліотека
Сектор автоматизації бібліотечних процесів
Підготувала: Галина Єсюніна