У 1992 р. створено Інститут Прикордонних військ України. На його базі у 1995 р. було створено Академію прикордонних військ України. У тому ж році Академії прикордонних військ України присвоєно ім'я Богдана Хмельницького. У 1999 р. Указом Президента України за великий внесок у підготовку офіцерських кадрів академії надано статус Національної. Нині – Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Це єдиний в Україні вищий військовий навчальний заклад з підготовки офіцерів-прикордонників.
У 1994 р. на базі Хмельницького обласного патологоанатомічного бюро створено Державний патологоанатомічний центр України – єдиний подібного профілю у країні.
7 вересня 2010 р. було відкрито єдиний в Україні музей-студію фотомистецтва. У його вітринах виставлено колекцію, що налічує понад 1500 експонатів (фотоапарати, об'єктиви, збільшувачі, експонометри та інше приладдя), які ілюструють розвиток фотографії та виробництва фотоапаратів за період з кінця XIX до кінця XX ст. Колекцію довгий час збирав хмельницький фотомайстер Костянтин Жданов.
У фойє знаходиться постійнодіюча експозиція "Старе-нове місто". Чорно-білі фотографії – це минуле нашого міста, а кольорові – це наше сьогодення. Переглядаючи ці світлини, можна зробити порівняння – яких змін набуло наше місто та окремі його куточки.
У мистецькій галереї проводяться нові виставки найкращих фотохудожників із різних міст України.
17.09.2012 р.
Останнє оновлення 16.02.20 р.
Використані джерела:
-
Єсюнін С. Місто Хмельницький: історія, події, факти / С. Єсюнін. – 2-ге вид., доповн. – Хмельницький, 2008. – 126 с.
-
Олексієнко Борис Миколайович [Електронний ресурс] // Хмельницька міська централізована бібліотечна система : [офіц. веб-сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://cbs.km.ua, вільний. – Назва з титул. екрана. – Мова укр.
-
Хмельницький культурний: з минулого в майбутнє : [культурна спадщина та культурні осередки міста Хмельницького] / ред. : С. Єсюнін, В. Кулаківський, С. Крук та ін. – Хмельницький : ПП Дерепа, 2006. – 144 с.
© Центральна публічна бібліотека
Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів