Перший в Україні колектив мажореток  Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Перший в Україні колектив мажореток  Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Наше місто » Ми знаємо про Хмельницький все
    Перший в Україні колектив мажореток

    Передмова

    У 2012 р. відсвяткував своє 15-річчя народний художній колектив України ансамбль стилізованого бального танцю "Альборадо" Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва.

    "Альборадо" у перекладі з іспанської означає "ранкова зірка" (ісп. alborada, від alba – ранкова зірка, світанок; франц. aubade) – вокальні і інструментальні твори в Іспанії, у яких зазвичай відтворюється картина світанку, настання ранку, сходу сонця.

    Ось така яскрава, гарна зірка зійшла й на Хмельниччині. Вихованці "Альборадо" завжди демонструють високий рівень танцювальної майстерності, бездоганну техніку виконання, створюючи глядачеві атмосферу справжнього свята танцю і краси.

    Дали життя ансамблю керівники художнього колективу – Наталія та Олександр Мильнікови.

    У 2009 р. Мильніков Олександр Вікторович став лауреатом Хмельницької міської премії ім. Богдана Хмельницького у галузі хореографії: за вагомі здобутки у розвитку та популяризації хореографічного сучасного мистецтва; у галузі режисури та театрального мистецтва.

    На базі ансамблю "Альборадо" у 2009 р. Олександр Мильніков створив при муніципальному духовому оркестрі відомий нині у місті та далеко за його межами перший в Україні колектив мажореток "Альфа", який за останні роки набув значної майстерності та гідно представляв Хмельницький і Україну на чемпіонатах Європи у Польщі, Чехії, Угорщині та Хорватії.

    Історія створення колективу "Альфа"

    Сама ідея була запозичена у Польщі, коли у 2008 р. там відбувся VІ чемпіонат Європи, який проводила Інтернаціональна Асоціація мажореток (ІМА). Цей жанр настільки зацікавив нинішніх керівників ансамблю, що вже у 2009 р. колектив був запрошений на навчання у Польщу. Протягом п'яти днів, по шість годин на день, польські інструктори навчали українських дівчат мистецтву мажореток і залишились дуже задоволені результатами. Діти пройшли курс вивчення техніки і їх прийняли в ІМА. Поляки були здивовані тим, як наші хмельничанки змогли вивчити програму за п'ять днів, коли самі вони вивчають її за півроку. Так з'явився колектив під назвою "Альфа", тобто перші (на честь колишніх чемпіонів Європи). Він складається із двох груп: старша категорія "синьорки" "Альфа" і молодша – "кадетки" "Міні-Альфа". Відтепер майже кожне свято у Хмельницькому не обходиться без них.

    Парад мажореток – надзвичайно гарне дійство і досить незвичайне.

    Дівчата-мажоретки виступають у яскравих костюмах з прикрасами, у білих чобітках. Довжина спідниці обмежена. У всіх дівчат однакові зачіски та макіяж. Головним атрибутом мажореток є «батон» – жезл, спеціально привезений з Польщі. Ним вправно володіють дівчата, виконуючи безліч складних професійних трюків. Попереду крокує тамбур-мажор.

    Цікаво, що колектив "Альфа" на "Гран-прі" Європи влітку 2012 р. не лише посів третє командне місце, а й брав участь у виконанні рекорду для Книги рекордів Гіннеса: одночасно танцювали підготовлену трихвилинну композицію всі колективи країн-учасниць "Гран-прі", тренери, інструктори, хореографи, батьки. Глядачі були вражені величністю цього номера.

    Історія мажоретки

    Мажоретки (від фр. majorette) помічниці "тамбур-мажора". Вперше з'явилися вони у Франції, тому і називаються на французький манер. Це керівники військових оркестрів. Такі оркестри на чолі з тамбур-мажором, жезл якого виконував роль диригентської палички, йшли перед армією, задавали ритм та піднімали бойовий дух армії.

    У 30-х роках ХХ ст. перші мажоретки з барабанами чинно крокували попереду колони демонстрантів вулицями міст Старого і Нового Світу. Спочатку вони, як і тамбур-мажори, диригували барабанщиками. Але з часом жонглювання паличками стало їх основним заняттям. У такому вигляді мажоретки дійшли до наших днів. Зараз серед них проводяться різноманітні змагання, зокрема чемпіонати Європи.

    Роль сучасного тамбур-мажора у композиції найголовніша: він є диригентом, який показує дівчатам рухи та розраховує довжину кроку: мажоретки мають крокувати дуже чітко під музику в 126 ударів на хвилину. Насправді це копітка праця, яка вимагає частих тренувань, адже все має бути технічно і досконало. Це досить новий, але дуже перспективний напрямок хореографії, який приваблює мільйони глядачів у всьому світі. Будь-які заходи за їх участю вирізняються барвистістю й урочистістю.

    "Проскурівське дефіле"

    27-29 вересня 2012 р. у рамках святкування Дня міста Хмельницького відбувся перший в Україні відкритий фестиваль-конкурс мажореток "Проскурівське дефіле". Цей видовищний захід церемоніальної культури барабанщиць і мажореток став визначною подією у мистецькому житті Хмельницького.

    До обласного центру на свято зібрались кращі команди мажореток не лише України, а й Болгарії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Хорватії та інших. Всього понад 220 учасників.


    15.10.2012 р.,

    Останнє оновлення  21.02.2023 р.

    Використані джерела:

    1. Колектив мажореток “Альфа” [Електронний ресурс] // Творчі колективи Хмельниччини / автор проекту Козак Анастасія : [сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://schooldlog15.wordpress.com (дата звернення 10.10.2012). – Назва з екрану.

    © Хмельницька міська центральна бібліотека
    Сектор автоматизації бібліотечних процесів


    День дитячої книги у філії №3
    День дитячої книги у філії №3
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    #КнижкиДаруй_ДоПеремогиКрокуй

    У межах бібліотечної акції «Книжки даруй – до перемоги крокуй» та челенджу з дарування книг книгозбірням, котрий нещодавно оголосило управління культури і туризму, подарували нашим читачам багато українських книг.

    Розпочинаємо знайомити із новинками, які вже на полицях бібліотек.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр