Ми є народ, якого не здолати Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Ми є народ, якого не здолати Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
      Наша Україна
      Наше місто
      Літературна світлиця
      БібліоЖиття
      Фотогалерея
      Відеогалерея
      Проєкти та програми
      Контакти
      Карта сайту




      Пошук по сайту

       

      Хмельницька міська рада

       
        Головна » Віртуальні виставки
      Ми є народ, якого не здолати

      "Не треба ніде карбувати наших імен
      просто пам'ятайте: на цьому полі
      у цій землі лежать українські солдати 
      і – все"

      Гуменюк Б.

      День Гідності та Свободи, згідно з указом Президента  України, відзначається в Україні щорічно 21 листопада. «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності».

      Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свій європейський вибір, гідність, своє прагнення до свободи.

      Акції на підтримку євроінтеграції в Києві розпочалися 21 листопада 2013 року, після того, як стало відомо, що уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Документ планувалося підписати на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада. Люди, обурені рішенням уряду України, вийшли на майдан Незалежності в Києві. Акцію назвали «Євромайданом».

      Те, що відбувалося на Майдані у Києві, знають усі.

      Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 роках. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

      Важкі часи настали для нашої держави. На Сході війна. Нас хочуть розділити, але ми – українці – сильна нація, і Україна – єдина країна.

      Хочеться вірити, що Україна для кожного з нас найрідніша, найкраща. Вона була, є і буде неподільною єдиною завжди. Ми  її любимо: як діти люблять матір. І ми мріємо та віримо в часи зміцніння й розквіту України як незалежної держави. Ми з вами цілком свідомі своєї причетності до розбудови нашого спільного дому й відповідальності за нього.

              

      GuillemolesA. Ukraine. Le Reveil d'une nation / А. Guillemoles. – Paris : Les petits matins, 2015. – 211 с. – Фр. мовою.

      Як звернули увагу до себе події в Києві, Криму або в промислових містах Донбасу? Які приховані мотиви? Ці питання розкриті в цій книзі.


      Базів В. ААрмагеддон на Майдані: роман-реквієм / В. А. Базів. – Київ: Український пріоритет, 2014. – 160 с.

      Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепогли-нальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни – у супрязі з усім прогресивним світом – древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.


      Війна очима ТСН : 28 історій по ту сторону камери / авт. О. Кашпор ; гол. ред. А. Чех. – Київ : Основи, 2015. – 422 с. : фот.

      «Війна очима ТСН. 28 історій по той бік камери»  спроба показати без прикрас, що дійсно зараз коїться на фронті. 28 історій з абсолютно реальними, живими людьми  журналістами, які їздять у відрядження в зону АТО. Це не чергова спроба достукатись до сердець людей. Зафіксована фотокореспондентом мить розкаже більше, ніж будь-які статті та щемливі заклики. А висновки нехай кожен робить сам.


      Волонтери. Мобілізація добра : збірка / С. Жадан та ін. ; уклад. і передм. І. Карпи. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 256 с.

      Люди для людей! Під цим девізом працюють сотні волонтерів у зоні АТО. Сповнені болю та обурення, віри та гіркоти, суму та надії історії про тих, хто, забувши про спочинок, допомагає біженцям і бійцям АТО, ризикуючи власним життям намагається зберегти чуже.

      До книжки увійшли твори відомих українських авторів: С. Жадана, І. Карпи, М. Кідрука, Г. Вдовиченко, Л. Денисенко, І. Роздобудько, І. Славинської, Г. Шиян, А. Любки, К. Бабкіної.


      Герої Небесної Сотні / уклад.: І. М. Шоробура, Н. В. Казакова, Н. А. Сівак [та ін.] ; Хмельницька обл. рада ; ХГПА ; Первинна профспілкова орг. студентів ; Відділ педагогічної практики. – Хмельницький : ХГПА, 2014 (друк. Хмельницький : Казаков О. М.). – 122 с.

      У цьому виданні йдеться про події, які не залишили байдужим жодного українця – революцію Гідності, про людей, які безпосередньо брали участь у житті Євромайдану, які змінили історію України ціною власного життя – Героїв Небесної Сотні.

      Це видання – німе нагадування нам усім про те, якою ціною ми отримали свободу і новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою. Герої не вмирають!


      Голосом Майдану : твори про Майдан і путинсько-українську війну 2014 року : поезія і проза / ред., упоряд., авт. передм. Л. А. Сердунич. – Вінниця : Барановська Т. П., 2014. – 80 с. : іл.

      До збірки увійшли поетичні та прозові твори хмельничан про революційні події 2013-2014 років та АТО на сході України. У цих творах – патріотизм, воля, сила духу, вірність, любов, надія та величезна скорбота за безсмертними героями України.


      Гук Н. Євромайдан [звичайні герої] : [зб. розповідей] / Н. Гук. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 140 с.

      Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013-2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо».


      Гуменюк Б. Вірші з війни : поезії / Б. Гуменюк. – Київ : Ярославів Вал, 2015. – 136 с. – (Сучасна поезія).

      Про війну і душу сьогодні можна писати тільки так, як пише Борис Гуменюк. Саме таким поетам віриш, адже автор має за своє кредо «життя, як творчість, творчість, як життя».

      Збірка написана під свист ворожої артилерії в с. Піски, де Борис тримає лінію оборони у складі добровольчого батальйону ОУН. 


      Жолдак Б. Укри. Бойова проза: кіноповість / Б. Жолдак. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 220 с.

      Кіноповість «УКРИ» відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака – це бойова проза про сучасне АТО. Майже сто років тому Юрій Яновський створив неперевершені взірці про тодішнє АТО, узявши фактаж ізвуст Юрка Тютюнника.

      «УКРИ» – це суцільний «екшн», заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв «Енеїди», відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.

      Для читачів майже всіх поколінь.


      Капранов ДВ. Майдан. Таємні файли / Д. В. Капранов, В. В. Капранов. – Київ : Нора-Друк, 2017. – 320 с.

      Настав час дізнатися правду про Майдан.

      У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею.

      Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків?

      Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.


      Кучер П. Бог. Майдан. Війна / П. Кучер. – Львів : Дизайн-Студія Папуга, 2018. – 88 с.

      Павло Кучер – український поет, філософ, співкоординатор Ініціативної rpyпи постраждалих/поранених на Майдані. Народився у Львові, з початку 2000-х рр.. постійно мешкає у Києві. Брав активну участь у Революції Гідності (14 Сотня самооборони Майдану). Був поранений у Києві на розі Кріпосного провулку та Інститутської 18 лютого 2014 року. Цей день вважає другим Днем народження.

      До збірки увійшли поезії, здебільшого написані під час та після Майдану. Тематично розташовані за чотирма розділами. Розділ перший «Майдан» – поезії, що прийшли під час Майдану та після нього як осмислення. Розділ другий «Війна – присвячено українсько-російській війні, що розпочалася з окупації Криму у лютому 2014 року. Розділ третій «Бог. Сума» – філософське осмислення споконвічних проблем людини та не тільки їх. Розділ четвертий «Інше» – поезії на різні теми, що створюють смислове доповнення до трьох попередніх розділів.

      Художнє оформлення – Андрій Хай. Використано світлини Олександра Тимошенка, Андрія Хоманчука («Хліборіза»), Володимира Зінченка, «Поліських партизан» та інших.


      Лукіянчук В. Ф. Листопада кривавого слід : [книга пам'яті] / авт.-упоряд. В. Ф. Лукіянчук. – Кам'янець-Подільський : Медобори-2006, 2015. – 448 с.

      Книга «Листопада кривавого слід» розповідає про учасників Революції гідності та Антитерористичної операції. До неї увійшли спогади родичів, близьких, друзів, побратимів. За словами автора ця книжка –нагадування про те, якою ціною Україна здобуває свободу та новий шанс стати справжньою європейською державою.

      Видання створене, аби пам'ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні та Антитерористичної операції назавжди залишилася в серцях українців. У книзі вміщено понад 300 світлин  перебіг подій з листопада 2013 року по лютий 2014 року, як у Києві так і в Хмельницькій області та участь Хмельниччини в воєнних діях на сході України. Розміщені також фото і списки Небесної сотні та місцевих жителів, загиблих в зоні АТО.


      Люди Майдану. Хроніка : [фотоальбом] / за заг. ред. Л. Івшиної ; [упоряд.: Р. Канюка, М. Семенченко, А. Жуков ; тексти М. Семенченко ; фот.: Р. Канюки та ін.]. – Київ : Українська прес-група, 2014. – 240 с. : кольор. фот. – (Бібліотека газети «День»).

      Майдан  це крайня межа, коли народ змушений брати долю країни у власні руки. Так, люди мусять виходити на вулиці, коли політична еліта не справляється зі своїм завданням. Вони просто зобов'язані це робити. І яке щастя, що українці саме такі. Майдан  це «висока температура», це свідчення того, що «організм» бореться. І водночас  це знак: викристалізовується наше бачення правдивої історичної долі України. Її справжніх героїв, її майбутнього.


      Майдан від першої особи. Регіональний вимір Вип. 3. : у 2 ч. Ч. 1. АР Крим –Луганська область / Український інститут національної пам'яті ; [уклад. О. Білобровець [та ін.] ; ред. Т. Привалко]. – Київ : К.І.С., 2017. – 416 с. : іл.

      У збірнику подані фрагменти спогадів учасників та очевидців протестних акцій в регіонах, що відбувалися під час Революції Гідності. Інтерв'ю зібрані регіональними ро­бочими групами у рамках проекту Українського інституту національної пам'яті «Майдан: усна історія». Фрагменти спогадів доповнені джерелами документального характеру, дописами із соціальних мереж, світлинами, агітаційними матеріалами. Метою видання є спроба реконструкції подій місцевих майданів, включення спогадів про них до загальнонаціонального наративу Революції Гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам'яті про Майдан та його учасників.

      При редагуванні збережена стилістика мовлення оповідачів.

      Для дослідників, учителів, та всіх, хто цікавиться перебігом подій Революції Гідності.


      Майдан. (Р)еволюція духу : [мистецько-культурологічний проект] / авт. і куратор проекту Антін Мухарський. – Київ : Наш формат, 2015. – 312 с. : іл.

      Великий повнокольоровий альманах і книга – це калейдоскоп, в якому зібрані відверті й критичні погляди на Українську революцію 2013-2014 років, емоції без купюр і деталі, що залишились за кадром медіа. Це все є частиною масштабного мистецько-культурологічного проекту, до якого також входить однойменний документальний фільм, присвячений подвигам рядових бійців, волонтерів, медиків і громадських активістів Майдану.


      Нашим хлопцям  : зб. віршів і текстів пісень про воїнів і для воїнів у зоні АТО / упоряд. І. Васильків. – Львів : [б. в], 2014. – 72 с.

      У цій невеличкій книжечці зібрано невелику краплину віршів і пісень, які український народ зараз адресує своїм захисникам. «Є тисячі патріотичних віршів… Та тільки кожен третій – про живих».


      Небесна сотня : [книга-реквієм] / К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін. ; упоряд. : О. Трибушна, І. Соломко. – Харків : Фоліо, 2015. – 206 с. : іл.

      Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.

      Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі... Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об'єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла».

      Ця книга була написана заради того, аби пам'ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона – німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.


      Південний Буг : альманах, № 1, лютий 2018 / Хмельниц. обл. орг. НСПУ, [Хмельн. міська орг. НСП України], Хмельниц. міськрада ; [упоряд.-ред. П. І. Маліш ; редкол. В. І. Горбатюк [та ін.]. – Хмельницький : Словіцький М. Я., 2018. – 184 с. : іл.

      Новонароджений «Південний Буг» розповідає про Майдан і подвиг Небесної Сотні: прозовими і поетичними творами, документальною хронікою подій у столиці та в обласному центрі, спогадами. Згадано поіменно зі світлинами загиблих хмельничан на російсько-українській війні. Вміщено також одну з перших пісень, присвячену Героям, написану на слова поета-хмельничанина. Автори-публіцисти через історичне минуле й сучасне аргументовано доводять, що українці та росіяни – це різні народи, а не «брати», викривають брехливість московських міфів. Нав'язана Москвою війна – це спроба відновлення «русскаго міра».

      Альманах зацікавить читачів різного віку.


      Сергацкова Е. Война на три буквы. Между внутренним конфликтом и внешним вмешательством : хроника противостояния в репортажах и свидетельствах / Е. Сергацкова, А. Чапай, В. Максаков ; худож -оформ. Л. П. Вировец. – Харьков : Фолио, 2015. – 381 с. : фот. – (Репортер).

      У виданні опубліковані репортажі двох українських журналістів  Катерини Сергацковой і Артема Чапая. Також важливий текст московського філолога Володимира Максакова, в якому описано його перебування в полоні. У книзі зібрані свідчення очевидців про те, як розгорнулася повномасштабна війна на Сході України, названа трьома буквами: АТО.

      Автори, безпосередньо побувавши в «гарячих точках» України, готові розповісти: про що говорять військові та прості люди по обидві лінії фронту, що саме відбувається насправді, як правильно назвати ці військові дії і як вони змінили нашу країну.

       


      Слабошпицький М. Ф. Велика війна 2014... Україна: виклики, події, матеріали : документально-публіцистичне вид. / М. Ф. Слабошпицький. – Київ : Ярославів Вал, 2015. - 320 с. : іл.

      Війна триває. Нові й нові добровольці зголошуються йти на фронт. Вони здебільшого невисокої думки про нашу сучасну владу. Але вони – патріоти. Не один із них думає: «Розіб'ємо ворога, повернемося додому, а толі запитаємо тут з усіх, починаючи з найви­щих керівників держави...» Отаку маємо ситуацію. Віримо в українську людину.

      І хочемо вірити в керівників держави, які знайдуть у собі глибоко заховані таланти державних діячів і раптом опиняться на небувалій досі висоті. Може, це ще станеться. В кожнім разі історія дає їм такий шанс. Ще не пізно. Сьогодні. А завтра – вженевідомо.

      Ця книжка про війну і суспільство. Про наші надії і розчарування. І – про обов'язок влади перед народом.


      Старостіна С. Л. Увійшли у безсмертя... Книга пам'яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини / С. Л. Старостіна. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2016. – 180 с.

      Книга написана із розповідей та спогадів рідних загиблих, бойових побратимів, друзів. У ній використані матеріали із офіційних сайтів райдержадміністрацій Хмельницької області, а також публікацій районних і обласних газет краю.

      Наш святий обов'язок перед загиблими у боротьбі за незалежність, волю і свободу рідної землі – зберегти пам'ять, примножити її і передати у спадок наступним поколінням.

      Герої не вмирають, їх подвиг вічно житиме у нашій пам'яті і серцях, вони увійшли у безсмертя.


      Хоружий МВ. Від Майдану до Майдану : зб. віршів / М. В. Хоружий. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2018. – 98 с.

      В цій збірці вірші написані протягом 2005-2013 р.р., як спроба автора осмислити свій Час, свою Батьківщину і себе.


      Вибирайте книги собі до смаку та насолоджуйтеся читанням! 

      Виставку підготувала:

      Валентина Свириденко,
      завідуюча відділу обслуговування

      центральної бібліотеки


      Філія №4
      Філія №4
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Меню для книгоманів
      • Зростаємо професійно
      • Мистецька вітальня
      • Наші видання
      • Послуги ЦБС
      Літературні новинки

      Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста.

      Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
      детективи
      драми
      казки
      комедії
      легенди
      ліричні вірші
      пригоди
      трилери
      фентезі
      інше

      Слідкуйте за нами у
      соціальних мережах






      © ХМ ЦБС, 2010-2025 г.
         Офіційний сайт
      Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
      www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр