14 грудня бібліотека-філія №13 Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи перетворилася на територію справжнього векторного діалогу між учнями 11 класу ЗОШ №14, користувачами бібліотеки та поліцією, а також службою у справах дітей м. Хмельницького.
Захід відбувся у рамках програми «ПОЛІС», учасниками якої Хмельницька міська централізована бібліотечна система стала у грудні місяці цього року та націлена на активну роботу протягом всього терміну її реалізації. Метою програми «ПОЛІС» є налагодження діалогу та руйнування стереотипів щодо поліції.
Інспектор із зв’язків з громадськістю Анна Стрембіцька розповіла присутнім про роль і місце поліції. Під час спілкування старшокласники отримали відповіді на запитання, які не можна знайти ані у книгах, ані в періодиці, ані в Інтернеті. Наголос ставився на такі поняття: рівність, толeрантність та справедливість.
А про насилля та жорстокість у суспільстві та сім’ях, про інші важливі питання у правовому полі, розповів головний спеціаліст служби у справах дітей Дмитро Баланюк.
Присутні дізнались про роботу поліцейських, про співпрацю інспекторів служби у справах дітей з іншими організаціями. Як вони вирішують щоденні проблеми, чому обрали саме ці професії, що необхідно знати, щоб працювати в поліції та в інших органах влади.
Таке спілкування підвищує довіру і порозуміння між людьми, допомагає дізнатися більше про проблеми в житті кожного з нас.
Наприкінці заходу класний керівник Сіпова Олена щиро подякувала всім присутнім за змістовний та цікавий діалог та зазначила: «Знати права людини, дотримуватися їх та захищати – це основа, на якій грунтується діяльність поліції. А знати, розуміти свої права та не боятися їх захищати, звертатися за допомогою – це важливі кроки для повноцінного життя кожної людини».
По завершенню заходу неформальне спілкування старшокласників і поліцейських продовжувалось: вони ділилися враженнями, фотографувалися.
Проект виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством Внутрішніх Справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США.
|