Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Рідну мову знай, гарно й чемно розмовляй
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    22 Лютого 2017 р.

    Бібліотека-філія №3 провела захід «Мандрівка до країни Польща» для учнів 6-В класу ЗОШ №20, приурочений до Міжнародного дня рідної мови. Республіка Польща – наш безпосередній європейський сусід, слов’янський родич.

    Бібліотекар розповіла учням про державну символіку та її значення для польського народу; про свята, національне вбрання та кухню; про місця відпочинку, які щороку заманюють мальовничими краєвидами до себе туристів з усіх куточків світу. Учні у польських національних костюмах, під керівництвом вчителя польської мови Охомуш Л.С. виконували пісні та читали поезію про красу польської мови. Також діти взяли активну участь у вікторині.

    Як зазначив учень Ваня Вовк: «Знання польської мови допомагатиме нам краще пізнавати життя та звичаї дружньої країни».

    Ліана Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3

    У рамках відзначення Дня рідної мови 22 лютого працівники бібліотеки-філії №8 провели для учнів 4-В та 4-Д класів НВО №28 мовознавче заняття «Рідну мову знай, гарно й чемно розмовляй».

    Під час заходу звучали пісні та вірші, присвячені українській мові. Вихованці ДМШ №3 Дар’я Танчук та Ангеліна Альчевська виконали музичну композицію «Омріяна земля» та сольно Ангеліна Альчинська співала пісню «Мова єдина». Учні 4-Д класу підготували та прочитали вірш «Мова» Максима Рильського. Усі присутні із задоволенням грали гру «Мовограй».

    Бібліотекар Катерина Посикалюк звернулась до школярів зі словами: «Я була б дуже рада, якби після зустрічі ви залишили у своєму серці краплину любові до рідної мови. Не дайте замулитись і пересохнути нашим національним джерелам. Доля нашої мови залежатиме від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі».

    Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8

     

    Щороку, 21 лютого, відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято було запровадженеу 2000 році на Генеральній конференції ЮНЕСКО задля підтримки мовного та культурного різноманіття, багатомовності. Саме у рамках цього свята центральна бібліотека для дітей №12 провела мультхвилинку «Чарівний світ української казки» для учнів 2-А класу СЗОШ №21.

    Українські народні казки увібрали в себе мудрість багатьох поколінь. У сиву давнину, як відомо, казки складались для дорослих. Але згодом люди збагнули, що казка може багато чому навчити й дитину, стати для неї дороговказом у непросте доросле життя. Адже з казкою людина не розлучається усе своє життя. Народні казки створювались, так би мовити, «на виріст», з роками в одній і тій же казці людина відкриває для себе нові й нові смислові глибини.

    Під час заходу діти ознайомилися з найкращими казковими історіями нашого народу, переглянули мультиплікаційні фрагменти найпопулярніших українських казок. Дізнались, що кожна казка несе невичерпну мудрість, а її герої втілюють працелюбність, мужність, відвагу, дружелюбність, щирість та підтримку ближнього.

    Як зазначила учениця Владислава Маліновська: «Моя улюблена казка «Котик і півник», де лисичка кожен раз винахідливо викрадає півника. А котик, як зразковий товариш, рятує кожного разу свого друга з лисиччиних лап».

    Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

      

    На літературно-мовний вернісаж «І сонцем слово засіяло» 21 лютого до бібліотеки-філії №4 завітали учні 5-Б класу СЗШ №8 та учні 6-А класу СЗОШ №14.

    Завдяки бібліотекарям школярі дізналися цікаві факти із історії святкування саме цього дня. Згадали полум’яних синів українського народу, які зберегли українське слово і донесли до нас. Серед них Григорій Сковорода, Квітка-Основ’яненко, Леонід Глібов, Іван Франко. Та найбільшого розквіту наша мова досягла у творчості українського поета, художника Т.Г. Шевченка. Про все це розповідали бібліотекарі, а діти зачаровано слухали та декламували вірші рідною мовою.

    Мультимедійна презентація «І сонцем слово засіяло» привернула увагу школярів ребусами, загадками, акровіршами, прислів’ями про мову. Було весело та гамірно, коли діти змагалися, хто відгадає більше ребусів та загадок.

    Книжкова виставка «Із глибини віків нам сяє рідне слово» також підкреслила, що ми отримали у спадок справді багату, розвинену, мелодійну мову – одну із найдревніших і найбагатших серед тисяч мов світу.

    «Сьогодні ми поринули у чудовий і прекрасний світ рідної мови і я ще раз переконалася, що рідна мова першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Історія свята, на жаль, має трагічний початок, як ми почули сьогодні. Важкі були шляхи розвитку української мови, але вона пробилась через терни і каміння, крізь віки, і нарешті посіла почесне місце серед інших мов світу, тому що стала державною. Я люблю рідну мову і пишаюся тим, що я українка. Ми всі задоволені заходом, він нам дуже сподобався», – висловила свою думку п’ятикласниця Анастасія Калюжна.

    Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4


    Філія №9
    Філія №9
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Зустрічаємо весну з новою книгою!

    Пропонуємо Вашій увазі нові книги. Література різноманітна, на будь який смак. Книги отримані від Українського інституту книги, за Державною програмою, від проекту «Валізка з книжками», а також подаровані нашими читачами.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр