У людській пам'яті надовго зберігаються імена тих особистостей, які своєю невтомною, подвижницькою працею збагачують науку, втілюють у життя прогресивні ідеї, чиї творчі здобутки формують світогляд і привертають нашу увагу до найкращих надбань людства.
У розділі Ви маєте змогу дізнатися про тих, хто прославляє наше місто.
Аріель Дюрант(1898-1981 рр.)
10 травня 1898 року в місті Проскурові (нині місто Хмельницький) народилася Аріель Дюрант – американська письменниця, співавтор 11-ти томної праці "Історія цивілізації".
Народився у місті Глухові Сумської області. Відомий український краєзнавець, знаний не лише у місті Хмельницькому, а й далеко за його межами.
Особлива заслуга Сергія Єсюніна як історика полягає у тому, що завдячуючи ґрунтовній дослідницькій роботі, йому вдалося розшукати авторитетні писемні джерела, які не лише змінили дату першої писемної згадки про наше місто з 1493 року на 1431 рік, а й встановити, що у 1566 році Плоскирову (нині місту Хмельницькому) було надано Магдебурзьке право, яке сприяло економічному зростаню Плоскирова.
Народився у місті Проскурові (нині Хмельницький). Видатний вчений, християнський православний мислитель, церковний і громадський діяч. Його ім'я здавна широко відоме на Заході й лише в останні десятиліття набуло визнання в Україні та Росії. Він був філософом, богословом, психологом, педагогом, істориком російської філософії, літературознавцем.
Його ім'ям названа одна з вулиць мікрорайону Книжківці.
Заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, кавалер ордена княгині Ольги III ступеня.
Народився у м. Хмельницькому. Автор відомих скульптур у багатьох куточках України. Богдан – наймолодший Шевченківський лауреат - отримав премію у 28 років. У співавторстві з батьком, Миколою Мазуром, створив низку найвідоміших пам'ятників міста Хмельницького.
Людмила Мазур – українська мисткиня, засновниця станкового паперовитинання. Її твори прикрашають фонди Хмельницького, Полтавського, Чернівецького, Сумського художніх музеїв, Львівського музею етнографії та художнього промислу НАН України, Хмельницького обласного краєзнавчого музею.
Геніальна і дуже самобутня людина: живописець, скульптор-монументаліст, графік, педагог. Створюючи свої фантастичні скульптури в людних місцях міста Хмельницького, Микола Мазур створив його своєрідну архітектурну ауру та імідж.
Художник-графік, художник-реставратор, іконописець, народний майстер декоративно-прикладного мистецтва, член Національної спілки художників України.
При зустрічі з цією людиною нараз відчуваєш, що настрій піднімається, міцніє і, немов зсередини, засвічується. Довколишній світ ніби перероджується, стає добрішим і кращим.
Уродженець села Лезневе Проскурівського повіту (нині мікрорайон Лезневе міста Хмельницького). Видатний бандурист, засновник української кобзарської школи ХХ століття, діяч української революції 1917-1920 років та руху опору в складі УПА.
Нині на честь Костя Місевича названа Школа кобзарського мистецтва української діаспори у США (Нью-Йорк) та Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва.
Уродженець села Ружична (нині мікрорайон Ружичнаміста Хмельницького). Організатор, художній керівник та головний диригент Національного президентського оркестру.
Народний артист України, лауреат всесоюзних та міжнародних конкурсів, професор Київської Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Повний кавалер ордену «За заслуги», автор близько 120 аранжувань для симфонічного та духового оркестрів.
З прадавніх часів берегинею називали жінку, яка берегла сімейне вогнище. Сьогодні – це хранителька всього українського: мови, культури, духовності. Тому надзвичайно приємно, що саме жінка-хмельничанка стала ініціатором відродження та створення традиційних подільських глиняних іграшок.
Народився у селі Ружична (нині мікрорайон міста Хмельницького).
Відомий вчений та політик, творець власної наукової школи з гіроскопів, навігаційних приладів і комплексів, один з ініціаторів створення і перший декан факультету авіаційних та космічних систем у Національному технічному університеті України "КПІ".
Його ім'я носить школа та вулиця у мікрорайоні Ружична.