Лисюк Олександр Олексійович (1943 р.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Лисюк Олександр Олексійович (1943 р.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Наше місто » Почесні громадяни
    Лисюк Олександр Олексійович (1943 р.)

    Лисюк
    Олександр Олексійович

    Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
    рішенням позачергової тридцять третьї сесії

    Хмельницької міської ради №4 від 26 вересня 2019 року.


    Народився Лисюк Олександр Олексійович 25 січня 1943 року в селі Зіньків теперішнього Віньковецького району Хмельницької області. Коли Олександрові було п'ять років, сім'я переїхала в Дунаївці.

    За спогадами батька син навчався у школі з великою охотою і закінчив сім класів на відміно. Ріс слухняною дитино, був хвацький до роботи. Після закінчення семи класів Олександр вступив до Львівського технікуму харчової промисловості, який успішно закінчив у 1961 році і отримав диплом техніка-технолога бродильного виробництва. Був направлений на роботу на Кам'янець-Подільський пивзавод. Спершу був бродильником, згодом солодовником, пізніше – хіміком і, нарешті, начальником цеху безалкогольних напоїв.

    У 1963 році пішов служити до армії. Демобілізувавшись, влаштувався у 1966 році на роботу на Хмельницькому пивзаводі змінним майстром. Працював з великим захопленням і бажанням. У 1967-1973 роках заочно навчався у Київському інституті харчової промисловості, отримавши диплом інженера-технолога бродильних виробництв.

    Допитливий розум Олександра Олексійовича, молода кипуча енергія та бажання працювати не зосталися непоміченими. У 1970 році він став головним інженером Хмельницького заводу безалкогольних напоїв, у 1976 році його призначили директором макаронної фабрики, а у 1980 році він очолив колектив Хмельницької кондитерської фабрики. Проте уже в 1982 році Олександр Лисюк за рішенням партійних та місцевих виконавчих органів був переведений генеральним директором в Хмельницьке пивооб'єднання, до складу якого входило чотири пивзаводи: Хмельницький, Зіньківський, Славутський, Кам'янець-Подільський та Кам'янець-Подільський завод мінеральної води. Головним підприємством був Хмельницький пивзавод.

    Нелегко тоді було. Кожне підприємство вимагало заміни майже всього устаткування, бо воно морально та фізично було зношене. Головне підприємство теж було не в кращому стані.

    Вже через місяць новопризначений директор став перед необхідністю капітального ремонту, бо, по суті, не було на чому працювати.

    Оскільки попит на пиво постійно збільшувався, особливо розливом у пляшки, а лінія розливу була фізично зношена, що негативно позначалось на її продуктивності, насамперед розпочали капремонт в одному з найвідповідальніших підрозділів цеху розливу пива. Провели заміну устаткування лінії – змонтували нову мийну машину та двопозиційний етикетировочний автомат, повністю перейшли на контейнерне перевезення пива, що дало значний економічний ефект.

    Особливо багато уваги доводилося приділити будівництву Славутського солодового заводу, введеного в експлуатацію в 1990 році, на який витрачені величезні кошти як державні, так і об'єднання. Тепер це підприємство – гордість України. Воно посідає одне з перших місць в Європі по виготовленю солоду як за кількістю так і за якістю. Потужність заводу 80 тисяч тонн солоду на рік. Закінчено його будівництво в 1990 році.

    На Кам'янець-Подільському заводі мінеральних вод було повністю замінено старе устаткування.

    На Зіньківському пивзаводі збудовано котельню та очисні споруди, а також змонтовано лінію розливу пива потужністю шість тисяч пляшок за годину.

    У 1982 році було завершено і будівництво нової котельні на Хмельницькому пивзаводі, обладнання якої, на той час, вважалося найсучаснішим. У цьому ж році введено в дію хмелесховище, що дало можливість зберігати хміль при необхідних умовах, щоб він не втрачав своїх якостей протягом року. Це давало великий економічний ефект, зменшилися затрати на автотранспорт, а також покращилась культура виробництва.

    У 1985 році були споруджені ємкості з добовим запасом води 500 кубічних метрів. Це дало можливість забезпечити ритмічну роботу підприємства і в той же час – технологічну підготовку води. Адже якість пива в значній мірі залежить саме від її якості.

    Великою проблемою для пивзаводу було стабільне забезпечення водою і скидом стічних вод на очисні споруди, тому в 1985-86 роках була побудована насосно-каналізаційна станція, потужністю 3,5 тис. м3 на добу, що дало можливість забезпечити безперебійну роботу заводу.

    Згодом була розв'язана й енергетична проблема, коли в експлуатацію було здано нову трансформаторну станцію з двома трансформаторами.

    У 1988-92 роках за рахунок коштів підприємства побудували нову варницю.

    У 1992 році всі пивзаводи, які входили до складу об'єднання, відокремились і стали самостійними підприємствами, а Хмельницький пивзавод (колишнє головне підприємство) перетворилося в орендне підприємство «Хмельницький обласний пивзавод». У зв'язку з приватизацією в грудні 1993 року на базі орендного підприємства було створено відкрите акціонерне товариство «Хмельницький обласний пивзавод», скорочена назва ВАТ «Хмельпиво», яке очолив Голова правління й директор Лисюк Олександр Олексійович. Згодом назва заводу змінювалась ще двічі на «Публічне акціонерне товариство «Хмельницький обласний пивзавод»», скорочена назва ПАТ «Хмельпиво» та приватне акціонерне товариство – «Хмельницький обласний пивзавод», скорочено ПрАТ «Хмельпиво».

    Після приватизації виробничий процес зазнав корінних змін. У 1996 році, за рахунок кредиту Європейського Банку реконструкцій і розвитку, було закуплено і встановлено нову лінію розливу пива, придбано німецьке устаткування для його фільтрації. Зміни вплинули не лише на збільшення асортименту продукції, а й на її якість. Стійкість пива збільшилась до 15 діб. Пивзавод розширив ринки збуту, основним із яких стала Хмельницька область, серед інших областей: Чернівецька, Ужгородська, Тернопільська.

    Хмельницьке пиво – «живе». В ньому немає консервантів, воно не пастеризується, розливається в екологічну тару і за всіма параметрами не поступається пиву прославлених українських виробників та європейських держав, тому й шановане споживачами. Продукція Хмельницького обласного пивзаводу за високу якість неодноразово була нагороджена медалями міжнародних дегустаційних комісій.

    Указом Президента України №265/2002 «Про відзначення державними нагородами України працівників підприємств, установ та організацій Хмельницької області» від 18 березня 2002 року «За вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Хмельницької області, значні досягнення у праці» Лисюку Олександру Олексійовичу, голові правління – директорові акціонерного товариства «Хмельницький обласний пивоварний завод» присвоєно почесне звання «Заслужений працівник промисловості України».

    Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
    за вагомий внесок у розвиток підприємництва міста.

    20.03.2020 р.

    Використані джерела:

    1. ВАТ «Хмельпиво». 100 років: роки, люди, традиції. – Хмельницький : [Міська друкарня], 2001. – 180 с. : фотоіл.

    2. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.

    3. Рішення міської ради «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»» [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://khm.gov.ua (дата звернення 18.02.2019). – Назва з екрану.
       
    4. Указ Президента України №265/2002 «Про відзначення державними нагородами України працівників підприємств, установ та організацій Хмельницької області» [Електронний ресурс] // Законодавство України: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua (дата звернення 24.02.2019). – Назва з екрану.

     © Хмельницька міська центральна бібліотека
    Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів 

    Підготувала: Галина Єсюніна


    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Радісно, коли у бібліотеці багато нових книг

    Нова література вже на полицях у бібліотеках міста: новинки сучасної художньої літератури з усього світу для дітей та дорослих, науково-популярні видання, енциклопедії тощо.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр