День Святої Трійці. Зелені Свята Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади День Святої Трійці. Зелені Свята Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Про ЦБС » Анонси та плани
    День Святої Трійці. Зелені Свята

    Як відомо, християнська релігія визнає догмат про триєдиність Бога: Бога-отця – творця світу видимого (природа і людина) і невидимого (ангели), Бога-сина – це Ісус Христос і Бога-Святого Духа, що походить від Бога-Отця.

    Для всіх трьох іпостасей існує єдине свято П'ятидесятниці або Святої Трійці. Воно є перехідне і відзначається наприкінці травня – початку червня.  Догмат триєдності Бога, як правило, оголошується недосяжним для людського розуму в повному обсязі і осягається лише «досвідом духовного життя». У зв'язку з цим говорять про Святу Трійцю як «найбільшу таємницю християнської віри». Також природа Бога визнається такою, яку ніколи не зможе пізнати жодне створіння: ні людина, ні ангел. У Біблії немає безпосереднього викладення вчення про Святу Трійцю, проте є ряд вказівок, що й лягли в основу догмату.

    Церква зображує Святий Дух у вигляді голуба. Ікона Святої Трійці – одна з найбільш шанованих у православному світі. У молитві перед цією іконою можна повідати про найсерйозніші, найглибші й драматичні життєві ситуації.

    Це свято відзначається на п'ятдесятий день після Великодня, тому ще називається П'ятидесятницею. Саме у цей день Святий Дух зійшов на апостолів Ісуса Христа і заговорили вони всіма мовами і охрестили близько трьох тисяч людей. Цей великий дар був необхідний для того, щоб розповісти про життя й учення Христа іншим народам. 

    Це одне з найважливіших свят православ'я і присвячене прославлянню Святої Трійці. Цього дня у православних храмах виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році.

    У православ'ї свято Трійці – подвійне. У неділю святкується День Святої Трійці, а наступного дня – День Святого Духа.

    Світлиця, де перебували учні Христа, була прикрашена гілками, травами та квітами.  З цим пов'язаний український обряд клечання – на Трійцю хати і церкви прикрашаються квітами та зіллям. На Трійцю віряни приходять до храму з квітами та зеленим гіллям, які нагадують людям про те, що під дією благодаті Божої душі розцвітають плодами чеснот. Також у неділю в храмах освячують зелень: різне зілля і квіти, які вважаються цілющими.

    Цей звичай – відгомін пошанування зелені, природи давніми слов'янами, оскільки християнські та православні свята упродовж віків злилися з народними святами, обрядами й традиціями в одну гармонійну цілісність і є важливим елементом культури народу. Ще у дохристиянські часи наші предки вшановували культ зеленої природи, зеленого дерева, яке з'єднувало три світи: небо, землю і підземний світ (трійця). А ще наші предки вірили в сили природи: сонце, вітер, вогонь, дощ та інші природні явища як у живі істоти й молитвами, діями-ритуалами намагалися забезпечити собі добробут та щедрий врожай.

    Селяни мали засіяти збіжжя та висадити городину – Трійця була днем переходу від посівної до жнив. На Зелені Свята вивозили бджіл у поля, а ще святили криниці. У п'ятницю перед Зеленими  Святами жінки вдосвіта йдуть до лісу – заготовляти лікарські трави.

    Вважається, що весна та літо по-справжньому вступають у свої права після Зелених Свят.


    Філія №7
    Філія №7
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Радимо прочитати українські книги

    Фонди бібліотек міста Хмельницького поповнилися великою кількістю української класики та книг сучасних авторів, серед яких твори-лауреати Всеукраїнської літературної премії "Коронація слова"

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр