ЦБС Хмельницької міської територіальної громади - рік 2021 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади ЦБС Хмельницької міської територіальної громади - рік 2021 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Про ЦБС
    ЦБС Хмельницької міської територіальної громади - рік 2021

    Діяльність ЦБС у 2021 році направлена на забезпечення національних інтересів України щодо сталого розвитку економіки, громадянського суспільства і держави для досягнення зростання рівня та якості життя населення, додержання конституційних прав і свобод людини і громадянина.

    У зв'язку з утворенням Хмельницької міської територіальної громади в мережі ЦБС у 2021 році відбулися зміни. До ЦБС було приєднано 14 сільських бібліотек.

    Рішенням п'ятої сесії Хмельницької міської ради від 21 квітня 2021 року №31 Хмельницьку міську централізовану бібліотечну систему було перейменовано у Централізовану бібліотечну систему Хмельницької міської територіальної громади (ЦБС Хмельницької міської ТГ) та затверджено Статут ЦБС у новій редакції. ЦБС відповідно до Статуту об'єднує: Центральну публічну бібліотеку; 26 бібліотек-філій; 3 бібліотечних пункти. Бібліотека-філія №8 названа на честь Івана Іова.

    Місія Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади у 2021 р. – об'єднати міську територіальну громаду читанням, забезпечити жителям якісні електронні послуги у кожній бібліотеці, в тому числі новоприєднаних.

    Працівники Центральної публічної бібліотеки розробили віртуальну карту Хмельницької міської територіальної громади, знайти та подивитися яку жителі громади можуть на сайті Централізованої бібліотечної системи (в розділі «Наше місто»). На карті зображено всі населені пункти, які увійшли до складу громади. Це 24 села та центр громади – місто Хмельницький. Віртуальна карта візуально демонструє межі громади, географічне розташування населених пунктів, інформацію про інфраструктуру, піктограма у формі «книжечки» вказує на наявність бібліотеки.

    ЦБС Хмельницької міської ТГ працює за програмою «Нова лінія культурних змін» (Програма розвитку Хмельницької міської територіальної громади у сфері культури на 2021-2025 роки), згідно з якою бібліотеки брали участь у загальноміських заходах.

    20 травня у мікрорайоні Ружична відкрили мобільний бібліотечний пункт бібліотеки-філії №7. Він обслуговує читачів мікрорайону двічі на тиждень: у вівторок (з 9:00 до 12:00) та у четвер (з 14:00 до 17:00). Книги замовляють з фонду бібліотеки-філії №7, який складає понад 38 тисяч видань для дітей та дорослих. Відкриття мобільного бібліотечного пункту для обслуговування мешканців мікрорайону Ружична відбулось у рамках реалізації Програми розвитку Хмельницької міської територіальної громади у сфері культури на 2021-2025 роки «Нова лінія культурних змін».

    Відповідно до Програми у бібліотеках створено нові простори для неформальної освіти та дозвілля мешканців громади: у філії №11 – Мобільний консультативний центр з цифрової освіти для людей з особливими потребами, де навчають ефективно використовувати мобільні пристрої для спілкування, пошуку інформації, отримання державних послуг, самоосвіти тощо. Назва центру – «M-Learning» (Mobile Learning).  У філії №3 в рамках Програми  успішно діє Центр польської культури.

    У 2021 році розпочали роботу над втіленням Програми підтримки книговидання та читацької культури у Хмельницькій міській територіальній громаді «#Щодня читай українською». Фонди бібліотек ЦБС поповнено162 прим. на суму 14915,88 тис. грн., проведено 43 зустрічі з подільськими літераторами та презентації їхніх книг.

    З метою запровадження електронної книговидачі у бібліотеці-філії №8 розпочався процес штрихкодування фонду.

    З травня у бібліотеці-філії №13 (вул. Бажана, 16) поновив роботу Агентський пункт Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області. Прийом громадян відбувається кожен третій четвер місяця з 10.00 до 13.00.

    Міністерство цифрової трансформації в межах проєкту «Дія.Цифрова освіта» побудувало партнерську мережу хабів цифрової освіти по всій Україні. У мережу входять і бібліотеки ЦБС – 17 хабів. У 2020 р. хабами цифрової освіти стали 13 міських бібліотек ЦБС. У травні 4 сільські бібліотеки, які є частиною ЦБС отримали по 2 комп'ютери завдяки проєкту «Дія.Цифрова освіта». Це: Давидковецька бібліотека-філія №5, Пироговецька бібліотека-філія №18, Масівецька бібліотека-філія №22, Водичківська бібліотека-філія №27. Названі книгозбірні підключені до Інтернету коштом міського бюджету та вже стали офіційними хабами Національного проєкту освітньої онлайн-платформи «Дія.Цифрова освіта». Відтепер жителі цих сіл користуються безкоштовним доступом до сайту «Дія.Цифрова освіта» та проходять навчання з цифрової грамотності.

    Така діяльність бібліотек закріплена документально і внесена до Плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство "Відкритий Уряд" на 2021-2022 роки». У План дій вже внесено проєкт «Бібліотечний нетворкінг "SMART-громада"», що передбачає модернізацію сільських бібліотек у формат SMART-бібліотек.

    Протягом серпня у Центральній публічній бібліотеці відбулася четверта Школа медіаграмотності. Проводила заняття тренерка – директорка ЦБС Тамара Козицька. Курс складався з п'яти занять тривалістю 2-2,5 години кожне. Відбувалися вони один раз на тиждень. Заняття проходили в інтерактивній формі, із застосуванням різноманітних цікавих форм роботи, а саме: «мозковий штурм», «робота у групах», «фокус-група» та ін.

    Центральна публічна бібліотека Хмельницької міської територіальної громади стала кращим хабом цифрової освіти, здобувши перемогу у всеукраїнському конкурсі. Такий конкурс на кращий хаб з цифрової освіти серед бібліотек України проводила ВГО «Українська бібліотечна асоціація» спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Він був започаткований у 2021 році, тому проводився вперше. Заявки на участь у конкурсі подали як маленькі бібліотеки-філії, так і великі обласні бібліотеки (загалом – 22 книгозбірні). Конкурс проводився з 01 квітня до 01 вересня 2021 року.

    Директорка Тамара Козицька представила досвід роботи ЦБС Хмельницької міської територіальної громади як учасниці Мережі хабів цифрової освіти в онлайновому марафоні «Цифрова грамотність людей та спільнот». Розкрила всі етапи впровадження адміністративних послуг, зокрема тісне партнерство з місцевою владою та створення єдиної інформаційної системи «Бібліотека – помічник "розумного міста"». Також було представлено інтерактивну карту міської тергромади. В листопаді 2021 р. брала участь у стратегічній сесії «Розвиток бібліотек як Хабів цифрової освіти».

    Тамара Козицька провела всеукраїнський вебінар для УБА по реєстрації та участі бібліотек у Міжнародному тижні медіаграмотрості. Також ділилася досвідом роботи бібліотек Хмельницької міської ТГ у міжнародних заходах, організованих Костанайською ОУНБ ім. Л. Толстого (Казахстан), зокрема на семінарі «Соціальні мережі бібліотек, як засіб просування книг і читання» та з питань медіаграмотності.

    З 13 по 25 вересня  у місті відбувався Хмельницький міський літературний фестиваль «Слово єднає – 2021!». Організовували фестивальні заходи бібліотеки ЦБС Хмельницької міської ТГ.  Першим заходом фесту став літературний квест «Зашифроване місто: знайди таємний код».

    «Фестиваль на колесах» – родзинка цьогорічного літературного фестивалю «Слово єднає – 2021!», адже відбувся вперше. Він передбачав поїздки письменників до бібліотек сіл Хмельницької міської територіальної громади. У таких творчих зустрічах взяли участь члени Хмельницької міської організації НСПУ: Віталій Міхалевський, Микола Лук'янюк, Людмила Рудковська, Степан Шкапій.

    П'ятий фестиваль зібрав знаних авторів Хмельниччини та літераторів-гостей з інших куточків України, серед них: Анастасія Нікуліна, Олег Бакулін, Ірина Мацко, Сергій Пантюк, Сергій Куліда.

    За два тижні літературна подія встигла згуртувати близько 1500 поціновувачів українського слова. Було проведено понад пів сотні заходів, які пройшли у культурно-мистецьких та навчальних закладах міста і не тільки. Адже особливістю фестивалю було те, що цього року його заходи організували і в 4 бібліотеках сіл, котрі увійшли до складу Хмельницької міської територіальної громади.

    З 19 по 22 жовтня у нашому місті вперше відбувся Фестиваль інфомедійної грамотності, у рамках якого разом з ТРК «Місто» створили телевізійний проєкт «СИТО». Загалом відбулося понад 40 заходів, участь в яких взяли близько 1000 осіб, а кількість онлайн-переглядів публікацій та відеоконтенту, які створили та розмістили у рамках фесту, сягає уже 6000.

    Особливістю фестивалю стало те, що чимало уваги приділили іграм як методам і формам навчання. Серед настільних – грали у «Критикотики», «Світ громад», «365 градусів за шкалою медіаграмотності», серед тих, для яких знадобилися гаджети, – популярна і надзвичайно корисна «Медіазнайка». Кожна з цих ігор сприяє формуванню в гравців навичок критичного мислення, допомагає навчитися аналізувати почуте.

    Протягом червня-вересня Хмельницька ОУНБ проводила обласний конкурс серед публічних бібліотек області «Бібліотека – громаді!». Центральна публічна бібліотека виборола І місце в номінації «Краща міська бібліотека».

    Протягом року працівники системи:

     залучили 38 535 користувачів;

     видали 720 665 примірників літератури;

     бібліотеки відвідали 255 753 читачів;

     надали платних послуг на суму 124 782 грн.;

     провели 824 масових заходи, з них 323 -  книжкові виставки.

    Середнє відвідування – 7. Читаність – 19. Обертаність – 1,6.

    Книжковий фонд ЦБС Хмельницької міської ТГ на 01.02.2022 року становить 452 388 примірників, з яких українською мовою – 256 847, що складає 60% від загального фонду.

    У 2021 році на комплектування фондів Хмельницької міської ЦБС було використано: на придбання книг – 493 570,88 грн., на передплату періодичних видань – 228 942,74 грн. Надійшло 9 980 примірників книг, 3 073 назви, що на 5 231 примірник та 1 661 назву більше, ніж у 2020 р. Книжкові фонди бібліотек ЦБС поповнили новими, сучасними українськими книгами. Українською мовою надійшло 9 352 примірники, що становить 94% від кількості всіх нових книг.

    На комплектування фондів Хмельницької міської ЦБС було використано 944 515,11 грн. з різних джерел надходжень: з міського бюджету – 722 514,22 грн, з них: на придбання книг 493 570,88 (3 909 примірників), в тому числі 21 740,00 грн на придбання книг за рішенням Координаційної ради по закупівлі книг місцевих авторів (217 прим.) та за Програмою «#Щодня Читай українською» на суму 24 704,38 грн (267 примірників), Бюджетом участі (15 примірників на 2 986,50 грн); 228 942,74 грн на передплату періодичних видань (126 назв, 435 прим.); позабюджетні кошти 222 000,89 грн.

    За міською програмою «#Щодня Читай українською» фонди ЦБС поповнились 267 примірниками на суму 24 704,38 грн, це: альманахи «Південний Буг», фотоальбом «Мандруємо містом» та збірники краєзнавчих студій.

    У бібліотеках системи постійно діє 16 клубів за інтересами, 1 лекторій та 1 факультатив, 3 групи за інтересами. Серед клубів: 6 – дитячих, 5 – для юнацтва, 5 – для дорослих; 390 учасників; було проведено 124 заходи.

    Понад десять років у Центральній публічній бібліотеці працює клуб «Право. Закон. Мораль». Протягом звітного року відбулося 4 засідання: «Кіберполіція. Шахрайство в Інтернеті» (онлайн), «Діти. Злочин. Покарання», «Насильство в сім'ї: де шукати допомогу?», «Неповнолітні в кримінальному процесі». Заходи проводились за участі фахівців Подільського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

    У березні-квітні 2021 року в Україні відбувався Інклюзивний літературний конкурс для дітей та юнацтва імені Дмитра Ружевича, який організували «Видавничий центр "12"» за підтримки державної установи «Український інститут книги» та Донецької обласної державної адміністрації. Редакторка Центральної публічної бібліотеки Оксана Василишина увійшла до складу журі конкурсу.

    11-12 лютого у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбувся І етап конкурсу читців «Квітка Прометея». Учасниками змогли стати учні 1-11-х класів. Конкурс присвячено 150-й річниці від дня народження видатної української поетеси, перекладачки та культурної діячки Лесі Українки. Гостею І етапу стала Галина Корицька – відома подільська поетеса, заступниця голови Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України».

    Щорічно до Дня захисту дітей, 1 червня, у бібліотеках відкриваються літні бібліотечні майданчики. Цьогоріч влаштували дитяче свято «Ключ від літа – КНИГА!». Подією офіційно розпочали «Бібліотечне літо – 2021» у Хмельницькій міській територіальній громаді. Провели дитяче свято в центрі міста, на вуличному майданчику біля центральної книгозбірні. На захід запросили дітей – найактивніших читачів громади. Це хлопчики й дівчатка, які часто відвідують бібліотеку, читають чимало книг та беруть активну участь у житті своїх книгозбірень. Загалом обрали 34 найпалкіших любителів дитячої літератури. На святі їм вручили відповідні сертифікати та подарунки від БФ «Ми поруч».

    Протягом трьох літніх місяців учитальному залі Центральної публічної бібліотеки можна було здійснити подорож на «Машині часу». Це модульний мобільний павільйон, який оснащений сучасним комп'ютером з 3D-моделлю міста Хмельницького. Проєкт «Машина часу» втілила ГО «Агенція розвитку міста Хмельницького». Він передбачає демонстрацію історичних місць міста у 3D-форматі, покликаний стимулювати інтерес громади та гостей до культури та історії міста.

    8 липня у Центральній публічній бібліотеці відбулася презентація вишивального проєкту «Art Map Ukraine». Команда вишивальниць зібралася на просторах соцмереж, аби створити спільний витвір – мапу нашої держави. Загалом до проєкту долучилися 70 майстринь з 19 регіонів України. Разом вони створили 70 фрагментів у різних техніках вишивки, які потім об'єднали у рельєфну мапу України. Одна з майстринь-вишивальниць, хмельничанка Людмила Каленська, була присутня на презентації у книгозбірні. У процесі роботи над проєктом виникла ідея, щоб мапа подорожувала в місто кожної з вишивальниць. У Вінниці відбулася презентація мапи, а Хмельницький – перше місто-зупинка вишивального проєкту «Art Map Ukraine».

    До відзначення 30-річчя Незалежності України у Центральній публічній бібліотеці створили цикл відеороликів «30 років НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ: м. Хмельницький». Відеоролики розказали, як 30 років у незалежній країні прожило місто Хмельницький: які заклади тут відкривали; які установи, відділення, організації створювали; якими здобутками у тому чи іншому році прославилося наше місто. Ролики з'являлися на фейсбук-сторінці бібліотеки з 27 липня до 24 серпня. Загалом їх було 30: один рік – один ролик.

    Протягом року у бібліотеках Хмельницької міської ТГ відбувалися презентації книг, виданих за міською програмою «Читай українською». Так, 6 травня у Центральній публічній бібліотеці представили збірку творів Володимира Дмитрика «СЛОВА: сила, логос, образ, воля, автор». Доєдналися до представлення книги письменники Поділля та журналісти, серед них: Лідія Ярохно, Оксана Радушинська, Михайло Цимбалюк, Любов Сердунич та інші. Подія мала онлайновий формат, зібравши в режимі ZOOM-конференції поціновувачів подільського поетичного та прозового слова з майже 40 локацій.

    У вересні в БібліоХабі Центральної публічної бібліотеки відбулося 6 зустрічей з авторами книг, що видані за міською програмою «Читай українською». А це: Марія Лисайчук презентувала поетичну збірку «Місто сонячних ілюзій», Степан Шкапій – збірку «Усміхнена рима», Олена Міхалець – книгу «Мудрі казки для дітей за мотивами творчості Марії Примаченко», Наталя Мазур – «Казки самшитової алеї», Олена Бабенко – книгу «Особливий світ. Історії сильних людей», Альона Радецька – «Життєствердні істини».

    Неодноразово ЦБС брала участь у проєкті стріт-арт «Вони любили наше місто. А ти?».Проєкт є частиною Програми розвитку Хмельницької міської територіальної громади у сфері культури на 2021-2025 роки «Нова лінія культурних змін». У рамках цього проєкту на вулиці Проскурівській експонувалися книжкові виставки «За лаштунками проскурівського театру» та «Кость Місевич: епоха нескорених». Такі заходи спонукають містян звертатися до бібліотеки, щоб дізнатися про видатних постатей міста, про їхню біографію та здобутки, також популяризують історію нашого міста й людей, які її творили.

    У рамках проєкту "Інклюзивне літературно-художнє видання "Казки Закарпаття. Легка мова"", що реалізується ГО "Центр культурних ініціатив "Фортеця Унг"" за фінансової підтримки Українського культурного фонду, бібліотека-філія №4 отримали в подарунок п'ять кольорових книжок «легкою мовою» для тих, хто має труднощі з читанням.

    У 2021 році було реалізовано 2 проєкти в рамках Бюджету участі:  ""МІКРО": Мобільна Інтерактивна Кімната Розвитку Особистості" у філії №9 та "Творчий проєкт "ProArt"" у філії №12.

    Головною перевагою проєкту «МІКРО» є те, що він не обмежується стінами (площа кімнати – 11 кв. м): усі передбачені меблі, інвентар – мобільні та легко переносяться, відтак кімнату за кілька хвилин можна обладнати на майданчику, у парку чи в сусідній, більшій за площею, кімнаті.

    «ProArt» – це простір творчості та мистецтва для відвідувачів бібліотеки та мешканців міста з вільним, безкоштовним доступом, де відбуватимуться художні виставки, лекції, майстер-класи, презентації творів як юних, так і відомих письменників міста, віртуальні екскурсії; можливість почитати книги, що оживають, використовувати графічний планшет, 3D-ручки. Бібліотека стала місцем для креативу й творчості.

    За 2021 рік організовано 323 книжкові виставки.

    Діють:сторінки ЦБС, Центральної публічної бібліотеки, філій №№ 4, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 16, 18, 19, 20, 25, бібліотечного пункту Іванковецької бібліотеки-філії №23 у с. Черепівка у фейсбуку; ютуб-відеоканали – ЦБС, філій №№2,4, 8, 10, 11; сторінки в інстаграмі філій №№ 2, 3, 4, 7, 11.У звітному році бібліотекаркивикладали на бібліотечних каналах в ютубі створені ними тематичні відео. Наприклад, у філіях: №2 – 21, №4 – 4, №8 – 30, №10 – 34, №11 – 17. 

    На сторінці «Хмельницька міська централізована бібліотечна система» у фейсбуку опубліковано 503 дописи (у 2020 р. – 573). Спеціально для сторінки створюють рекламні банери для постів та подій. Окрім того, тут рекламують книги, які є у фондах бібліотек, нові надходження, а також книги, що є у вільному доступі на сайті ЦБС.

    У березні 2021 року бібліотека-філія №10 отримала в подарунок близько 500 книг польською мовою з Варшави (Польща). Книги були розподілені та передані у всі бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської ТГ. Серед них є художня література, енциклопедії, різноманітні збірники, словники як для дітей, так і для дорослих. Також у бібліотеці-філії №10 є 120 примірників книг, які допомагають читачам вивчити польську мову, а тим, хто її вже знає на достатньому рівні, вони допоможуть поглибити знання. Отримати видання польською мовою допоміг активний волонтер бібліотеки – провідний експерт з міжнародних проєктів та програм Офісу міжнародних зв'язків Хмельницького національного університету Вадим Басистий, який спільно з друзями в Польщі Віталієм Корочанським та дружиною Анною Садовською-Корочанською у Початковій школі №205 міста Варшави, де вона працює вихователем, серед учнів влаштували акцію по збору книг для читачів бібліотеки-філії №10. Безкоштовно доставити книги в Україну допомогла компанія «Meest Express» в м. Варшаві та кур'єр компанії в м. Хмельницькому – Андрій Бурлака. Для бібліотеки це хороший міжнародний досвід співпраці, який має чудовий результат. За три роки волонтерської співпраці з Вадимом Басистим вдалося реалізувати декілька проєктів, завдяки яким у бібліотеці створено Куток іноземної літератури, де зібрано книги англійською та польською мовами – близько 200 примірників.

    У співпраці з новоствореним Центром професійного розвитку педагогічних працівників 26 серпня проведено майстер-клас з медіаграмотності для учителів міста, учасників Освітнього форуму – 2021 «Teahing Upgrade Day».

    У сільських бібліотеках Хмельницької громади налагоджена плідна співпраця зі старостами, а саме у філіях сіл Богданівці, Масівці, Олешин, Іванківці, Пирогівці, Пархомівці, Давидківці.

    Бібліотекарі продовжують налагоджувати зв'язки з громадськістю, розповідати про корисні для людей послуги бібліотек, активно використовуючи можливості ЗМІ. Поряд із плануванням заходів, планують і їхнє висвітлення, формулюють меседжі, які необхідно донести до аудиторії через ЗМІ. У 2021 році завдяки цій роботі отримали такі результати: публікацій в публікацій в онлайн-ЗМІ – 93 (44 – у 2020), 88 телесюжети (42 – у 2020 р.), 67 радіопередач (14 – у 2020 р.), 29 статей у друкованих ЗМІ (14– у 2020 р.).

    У 2021 році бібліотекарі активно навчалися. Брали участь у в онлайнових конференціях, тренінгах, вебінарах. Особливу увагу у 2021 році приділили навчанню бібліотекарів сільських бібліотек-філій, які приєдналися до ЦБС. Для них проводились індивідуальні практикуми на теми: «Етикет ділового листування», «Організація та технологія бібліографічного обслуговування», «Бібліографічне видання: загальні вимоги  до змісту та оформлення», «Робота у програмах Microsoft Office», «Бібліотека – хаб цифрової освіти: нові послуги, нові можливості». Зокрема, під час практикуму «Етикет ділового листування», окрім роботи з gmail-поштою, бібліотекарів сіл громади  навчали  використовувати й інші google-сервіси, такі як: google-диск, google-фото та інші.

    Протягом року 9 сільських бібліотек були підключені до мережі Інтернет. Облаштовувалися робочі місця у бібліотеках, які стали Хабами цифрової освіти, а саме проведено інтернет та створено мережу, укомплектовано робочі місця, модернізовано техніку, яку отримали, встановлено ліцензійне ПЗ. 

    Бібліотеку с. Богданівці підключено до мережі Інтернет старостату.

    Давидковецька бібліотека-філія №5 була переведена із приміщення сільської ради у колишній дитячий садок.

    Водичківська бібліотека-філія №27 була переведена із приміщення клубу в 2 кімнати колишньої сільської ради, де кращі умови як для обслуговування користувачів так і для роботи бібліотекаря.

    Бібліотечний пункт Іванковецької бібліотеки-філії №23 у с. Черепівка у грудні 2021 р. був переведений із орендованого приміщення Чорноострівського торговозакупівельного виробничого підприємства (вул. Трублаїні, 13) у приміщення медичної амбулаторії (вул. Трублаїні, 40), де виділено для бібліотеки 2 кімнати площею 19,6 м2.

      Директорка ЦБС
    Хмельницької міської територіальної громади

     

    14 січня 2022 року

    Тамара КОЗИЦЬКА
       


    Абонемент філії №11
    Абонемент філії №11
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Новинки для читання

    Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2025 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр