Ольга Саліпа (1986) — українська письменниця та журналістка. Володарка l премії конкурсу «Коронація слова» у номінації «Романи» за дебютний роман «Оля» та III премії конкурсу «Смолоскип». Авторка кількох ретророманів на історичну тематику й поетичних книг.
Народилась 12 квітня 1986 року у смт Гусятин на Тернопільщині у сім'ї вчителів. У семирічному віці почала писати перші вірші, пізніше активно публікувалася у шкільній газеті, у спільних поетичних збірках місцевих авторів, у газетах та журналах. У 1996 році стала членом клубу талановитої молоді «Молода муза». Ольга – лауреат районного фестивалю «Веселкове Надзбруччя», переможець районного конкурсу авторської поезії, присвяченого Лесі Українці (2001 р.), переможець конкурсу конкурсу читців (номінація – «Авторська поезія»), присвяченого Міжнародному дню рідної мови (2002 р.). Вірші поетеси друкувались у районних газетах «Вільне життя», «Свобода», «Ровесник», деякі із них увійшли до шостого випуску збірки молодих літераторів Тернопільщини «Перші ластівки». У 16 років видала свої перші вірші у збірці «Я — весна».
Навчалася в Гусятинській ЗОШ, Гусятинському коледжі, ТДТУ (зараз — Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя). У 2008 році закінчила Кам'янець-Подільський національний університет за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література. Англійська мова та література».
В Охтирці Ольга Ігорівна вперше спробувала себе в ролі журналістки на місцевому телебаченні. На Сумщині працювала журналісткою в газеті та на телебаченні, редактором обласного тижневика «Круглий двір».
До Хмельницького разом із синами повернуласяя після того, як у зоні АТО загинув її чоловік. Після десятирічної паузи письменниця повернулася до літературної творчості: свої вірші Ольга Саліпа почала викладати у фейсбуці як ліричний підпис до своїх фотографій. Потім письменниця зрозуміла, що вони мають право на самостійне життя.
У 2019 році на Книжковому Арсеналі в Києві письменниця представила свою поетичну збірку «Територія жінки», в яку увійшли майже сто віршів, написаних у 2017-2018 роках. Лірична героїня її поезій – сильна жінка. У 2020 році вийшла ще одна поетична збірка «Територія вогню». Того ж року вийшов перший роман «Оля», володар Гран-прі «Коронації слова-2020». Твір про Ольгу Кобилянську – пристрасну, іноді вперту, але неповторну жінку.
2021 року виходять романи про міцну родину, щирість людських душ, про кохання і зраду, незвичайні кримінальні історії: «Теплі історії про справжнє: як бути щасливим попри все», «Зламані речі», «Будинок на Аптекарській».
У 2022 році з'явилися романи про необачні кроки у житті людини «Облудниця», «Брошка гімназистки»,«Пташка на долоні».
2023 року вийшов роман «Дерево роду» книга перша з циклу «Дикі паростки».
Ольга Саліпа 2019 року стала співавтором коміксу про супергероя Хмельмена – «Таємниці Хмельвіля», надрукованого накладом 500 примірників українською мовою та ще 300 – англійською.
Саліпа О. Брошка гімназистки : роман / О. Саліпа ; [худож.-оформ. М. С. Мендор]. – Харків : Фоліо, 2022. – 318 с. : іл. – (Ретророман).
Наталія Харюзова, директорка приватного жіночого пансіонату в Проскурові, понад усе мріє, щоб заклад отримав статус гімназії. Бездоганна репутація — запорука успіху в цій справі. Але провокації недругів усе можуть звести на пси. Пансіонат опиняється у центрі політичних злочинів, а сестра директорки тікає від її надмірної опіки з коханим. Чи зможе Харюзова, яка й сама опиняється під арештом, вистояти і здійснити свою мрію? І головне — хто ж у цій історії справді на її боці?
Саліпа О. Будинок на Аптекарській: роман / О. Саліпа ; [худож.-оформ. М. С. Мендор]. – Харків : Фоліо, 2021. – 318 с. : іл. - (Ретророман).
У Хмельницькому за дивних обставин помирає антиквар. Його донька, яка багато років не бачила батька, мимоволі опиняється у вирі кримінальних подій: викрадення людей, обшуки у батьковій квартирі й магазині, навіть вбивства. Усі ниточки злочинів ведуть до старого будинку аптекаря Деревоєда, що жив у місті понад століття тому. Багато років стіни цього будинку приховують таємницю, яка колись змінила хід історії. А той, хто її розгадає, володітиме світом. Проскурівський істеблішмент, масони, влади, що змінювали одна одну, вбивства євреїв, поляків-націоналістів, відомі історичні постаті...
Саліпа О. Дерево роду : роман / О. Саліпа. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. – 352 с. – (Дикі паростки (цикл) ; кн. 1).
Кінець XIХ століття. Двоє братів, Богдан та Іван, колись захопилися однією жінкою - повією Магдою. Минули роки. І вже Іванові сини, Петро й Семен, спалахують таємною жагою до однієї дівчини Сабіни. Час великих історичних зламів і громадянських війн. На полі битви проливається українська кров у бою під Крутами. Петро стає до лав Галицької армії. Семен страждає від мук нерозділеного кохання та ненависті до власного брата, поки не зіштовхується з колишньою коханкою батька - тією самою фатальною блудницею Магдою. У серці спалахує заборонена пристрасть. За спинами братів чатують НКВДисти та зрадники, країна здригається від зламних подій. Крізь тонкий серпанок прорвуться темні гріхи батьків і синів - помилки, які спокутувати дітям дітей. Історія, що почалася з ненависті, триватиме ще не одне покоління.
Саліпа О. Зламані речі: роман / О. Саліпа. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 256 с.
Регіна виросла в дитбудинку. Не потрібна нікому, зайва в цьому світі, вона пізнала чимало поневірянь. Марія — донька заможного керівника, в якої завжди були дефіцитні захцянки та дорогі іграшки. Але на п'ятнадцятий день народження дівчини сталося страшне: батьки загинули в автокатастрофі. Марія опиняється в дитбудинку, де знайомиться з Регіною. З'єднані горем, сирота від народження й колишня багатійка стануть там найліпшими подругами. Обидві згодом пізнають біль зради. Обидві вистраждають своє право на любов і спокій. Але тільки одній із них вирішувати, чи заслуговує на щастя інша...
Саліпа О. Облудниця: роман / О. Саліпа. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. – 320 с.
Майбутнє Корнелії батьки розпланували наперед. Після закінчення медінституту прилаштували б доньку на хорошу роботу, щоб жила щасливо й горя не знала. Але один необачний крок перекреслив усе.
У селі Корнелію називають святою: в церкву ходить й на випробування, що Бог посилає, не нарікає. А вона щодня гріхи замолює. Найбільше боїться, що діти правду про матір дізнаються. Тож коли чує від сусідської дівчинки-юродивої: «Облудниця!» — ледь розум не втрачає. А дівчинка на картину у своїй хаті показує: там Корнелію та її гріхи намальовано.
Сто років тому через цю картину вже сталася трагедія. І зараз жінка бачить у ній силу, здатну зруйнувати її життя.
Саліпа О. Оля / О. Саліпа ; худож. М. С. Мендор. – Харків : Фоліо, 2020. – 218 с. : іл. – (Мистецькі біографії).
Поки одні співчувають її самотності, інші на пальцях перераховують її чоловіків…
З дитинства Ольга розуміє, що вона «не така». Її сила лякає і притягує, її почуття і пристрасть горять вогнем. Але вона сама — згоряє чи гартується?
Ось він, ідеал: розумний, інтелігентний Маковей. Негідник чи рятівник? Злочинець чи жертва? Чи витримає кохання сильної жінки? Бо ж власні «скелети в шафі» не дають про себе забути. На шляху їхнього спільного щастя багато тіней з минулого.
Кобилянська. Про неї знають все, але її не знає ніхто. Щоденники, листи, твори... Найбільша містифікація української літератури, створена нею самою. Роман «Оля», володар Гран-прі «Коронації слова-2020», не про письменницю, а про жінку. Пристрасну, вперту, але з власними комплексами та помилками, живу...
Це дебютний роман Ольги Саліпи, що відома як поетка і авторка малої прози.
Саліпа О. Пташка на долоні : роман / О. Саліпа ; [худож.-оформ. М. С. Мендор]. – Харків : Фоліо, 2022. – 319 с. : іл. – (Ретророман).
«Пташка на долоні» — третя книга Ольги Саліпи в серії «Ретророман» (дві попередні — «Будинок на Аптекарській» і «Брошка гімназистки» — вийшли друком у видавництві «Фоліо»).
Проскурів, 1917—1918 роки. У місто заходять австрійські війська. Будь-яке спілкування із чужинцями засуджується. Але це не стає на перешкоді молодій медсестрі Ксені, котра щиро покохала одного з них. Таємниче зникає пілот першої в світі авіапошти Відень—Київ, а з ним — лист, адресований австрійським урядом Скоропадському, який прагне стати гетьманом. Від того, чи розкриє цю справу, залежить кар'єра слідчого Лаврентія Кошка. У поміч він бере новий метод дактилоскопії та свого товариша, фотографа Юрія Юргилевича. Але розслідування відкриває значно більше таємниць...
Саліпа О. Скарби. Таємниця замку-корабля : роман. Книга перша / О. Саліпа. – Харків : Фоліо, 2023. – 206 с. – (TeenBookTo).
Унікальний замок-корабель на Тернопільщині вже кілька століть приховує свої таємниці. Місцеві кажуть: він живий і сам диктує долі тим, хто до нього приходить. Чотирнадцятилітня Ліна Блажневич приїздить у Сидорів з прифронтового Лисичанська на канікули та наважується шукати скарби Струсів, які, за переказами, заховані в замку. Але той скарб, який вона знаходить, — значно цінніший!
Подруги-суперниці, дивні дорослі, перші стосунки і зовсім недитячі питання, що не дають спокою... — Це літо запам'ятається Ліні назавжди.
Саліпа О. Теплі історії про справжнє. Як бути щасливим попри все / О. Саліпа. – Київ : Брайт Букс, 2021. – 173 с. : іл. – (Теплі історії).
Як бути щасливим попри все.
Продовження популярної серії «Теплі історії».
Якщо ви любите читати, загорнувшись у м'який плед і гріючи руки до гарячого горнятка улюбленого напою, — то ця книжка для вас. «Теплі історії про справжнє» — про найсвітліше та найсолодше, що є в людському житті: про кохання, яке долає всі перешкоди, про міцну родину, щирість людських душ.
Кожне оповідання по-домашньому затишне і трохи казкове, воно наче промовляє: «Світ прекрасний! Життя чудове!»
Книжка вчить знаходити своє сонце навіть там, де, здавалося б, суцільна темрява. Усі історії — реальні. І хай трішки прикрашені квітами, ароматами та смаками, але вони точно відбувалися, може, навіть з кимось із ваших сусідів — пригадайте.
Саліпа О. Територія вогню : [поезія] / О. Саліпа ; [худож. Т. Лиса]. – Київ : Гамазин, 2020. – 108 с. : іл.
Вогонь за своєю силою і загадковістю подібний до жіночої душі. Він і вона як єдина константа можуть зігрівати дім, гіпнотизувати й заспокоювати, або ж навпаки — зоріти пристрастю й коханням чи спалювати дотла, коли йдеться про війну за рідне. Вогню, як і жінці, завжди потрібно трішки жару, щоб у них жевріло життя.
Вірші Ольги Саліпи здатні розпалити багаття в середині кожної й кожного, хто візьме до рук другу з серії збірку поетеси. Але будьте обережні, зайшовши на її територію: рівень відвертості й емоційності поезії такий, що вам може знадобитися вогнегасник.
"Територія вогню" — друга книга з серії, присвячена жінці, її душі, її долі. Книга-сповідь, книга-молитва, книга-розмова з собою.
Саліпа О. Територія жінки : [поезія] / О. Саліпа ; [худож. Т. Лиса]. – Київ : Гамазин, 2019. – 104 с. : іл.
Душа жінки — як дім із великими вікнами, мереживними фіранками, солодкими ароматами, широким ліжком, круглим столом для гостей. Тут є де посмакувати солодким, поплакати, поговорити, прокинутися в обіймах коханого на зім'ятих уночі простирадлах. Територія жінки — її дім, її душа, внутрішній світ. У якийсь куточок вона пускає гостей легко, кудись — лише особливих, а десь залишається на самоті.
Кожен розділ цієї книги поезій — особлива кімната, особливі думки та мрії.
Хочете знати, про що мовчить жінка, коли п'є ранкову каву, — заходьте на її територію.
У кожному вірші — сторінка життя, не вигаданого, а справжнього, прожитого й відчутого до кінчиків пальців, веснянок на обличчі, до найглибших глибин душі. Це потік енергії, болю і душевного спокою від образів і полотен, майстерно виписаних поетесою.
І ще, не вірте, що ця книжка — не лише для жінок. У ваших руках справжній путівник для чоловіка по незнайомій території — ТЕРИТОРІЇ ЖІНКИ.
Великдень через Збруч: збірка оповідань / уклад. Л. Підгірна. – Київ : КМ-БУКС, 2019. – 208 с.
До збріки увійшли оповідання, написані Ольгою Саліпою.
З Надзбруччя знову дарують читачам змогу зазирнути у потаємні куточки душ різних людей, яких, проте, завжди дещо об'єднує — це прагнення жити у злагоді (насамперед із собою) та з чистою совістю. Чи можливо полегшити власні переживання, подарувавши неприкаяній дитячій душі Царство Небесне? Чи справджуються бажання, загадані на Великдень? Як виправити давню помилку, що коштувала особистого щастя на цілі десятиліття? Чи настільки важливе фінансове забезпечення близьких людей, якщо вони роками не мають звичайної підтримки люблячого серця? Чому показна доброчинність завжди програє щирому служінню Богу і людям? Як святкували Великдень тоді, коли це могло коштувати роботи і навіть життя? Якими стравами здавна вітають найголовніше свято богослужебного року на західноукраїнських землях?
Єсюнін С. М. Таємниці Хмельвіля : інтерактивний комікс / С. М. Єсюнін, О. Саліпа, Б. Савчук ; авт. ідеї Л. Герасимчук ; літ. ред. О. Ткачук ; УКФ, Виконком. Хмельниц. міськради, Виконком. Хмельниц. міськради, Комунал. установа Хмельниц. міськради "Агенція розвитку Хмельницького". – Хмельницький : Стахова Н. Л., 2019. – 54 с. : іл.
Книга-комікс «Таємниці Хмельвіля» містить 44 факти з історії та культури м. Хмельницького, об'єднані єдиною сюжетною лінією, до кожного з яких розроблено яскраві ілюстрації в стилі коміксу.