Василь Шкляр Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Василь Шкляр Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
      Наша Україна
      Наше місто
      Літературна світлиця
      БібліоЖиття
      Фотогалерея
      Відеогалерея
      Проєкти та програми
      Контакти
      Карта сайту




      Пошук по сайту

       

      Хмельницька міська рада

       
        Головна » Віртуальні виставки
      Василь Шкляр

      Ідеальна Україна буде тоді, коли матиме своє обличчя,
      коли національна ідентичність візьме гору над манкуртством і сірою массою.

      Василь Шкляр

      Василь Шкляр - український письменник, політичний діяч, перекладач, лауреат літературних премій «Золоте перо», «Золотий Бабай», «Коронація слова», «Спіраль століть», міжнародної премії у жанрі фантастики у номінації «За найкращу україномовну фантастику», Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка, Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського в номінації «Художня література» за роман «Характерник». Його називають «батьком українського бестселера».

      У 2011 році за книгу «Залишенець. Чорний ворон» Василь Шкляр став лауреатом Шевченківської премії, проте відмовився від нагороди, заявивши, що у такий спосіб висловлює протест проти «українофоба Дмитра Табачника», який тоді очолював Міністерство освіти України. Юрій Андрухович запропонував зібрати 280 тисяч гривень для автора історичного роману «Залишенець. Чорний ворон» на знак шани до його творчості. Народну Шевченківську премію  «Залізний Мамай» Василеві Шкляру вручили у квітні 2011 року. Зібрані громадянами кошти пішли на створення художнього фільму за романом «Чорний ворон», екранізованого у 2019 році.

      Василь Шкляр народився 10 червня 1951 року у селі Ганжалівка Лисянського району на Черкащині. Через кілька років родина переїхала до Звенигородки, де юнак закінчив школу зі срібною медаллю. Того ж року вступив на філологічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка. Продовжив навчання на філологічному факультеті Єреванського державного університету, опановуючи вірменську мову й літературу.

      Після здобуття вищої філологічної освіти В. Шкляр працював науковим співробітником Центрального державного історичного архіву, а з 1974 року перейшов на журналістську роботу: спочатку – кореспондентом газети «Друг читача», згодом – редактором відділу журналу «Ранок», завідувачем відділу прози журналу «Дніпро».

      У 1970–1980 р.р. надруковано перші  збірки повістей та оповідань: «Перший сніг» (1977), «Де твій Остап, Соломіє?» (1979) та «Живиця» (1982). Вийшли дитячі збірки «Шовкова нитка» (1976), «Черешня в житі» (1983), «Шовковий дощик» (1984), романи «Праліс: Тінь сови» (1986), «Ностальгія» (1989). Пізніше виходять друком інші книги та оповідання.

      У період з 1988 по 1998 роки Шкляр займався політичною журналістикою, досвід від перебування в «гарячих точках» письменник відтворив у романі «Елементал» (2001).

      Після виходу роману «Ключ» у 1999 році до письменника прийшла справжня популярність: книга отримала низку нагород та була неодноразово перевидана українськими видавництвами і за кордоном.

      Із 2000 по 2004 роки Василь Шкляр працював головним редактором у видавництві «Дніпро».

      2003 року було видано ще один відомий твір «Кров кажана».

      У 2009 році вийшов написаний на основі документальних матеріалів роман «Залишенець. Чорний ворон», що відразу став бестселером в українській літературі.

      У 2014 році опублікований історичний роман про повстанську отаманшу Соколовську «Маруся».

      У 2015 році вийшла збірка «Чорне сонце», куди увійшли невеликий роман «Чорне Сонце або дума про братів азовських», ранні оповідання «Танець під чортову дудку» (1980), «Крук — птаха нетутешня» (1979), «Останній шанс Захара Скоробагатька» (1982), «Високі гори у Ялті» (1985) та «Цілком таємні історії» (1990).

      У 2017 році видано роман про УПА «Троща», а в 2019 вийшов ще один історичний роман про Запорозьку Січ «Характерник».

      Василь Шкляр є членом Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.

        

      Шкляр В.М.  Залишенець. Чорний Ворон / В. М. Шкляр. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2011.-384 с.

      Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у памяті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.



      Шкляр В.М.  Ключ / В. М. Шкляр. - 2-ге вид. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. - 256 с. - (Бестселлер)

      Журналіст Андрій Крайній — справжній ерудит, вільно володіє живими й мертвими мовами, але з матеріальними цінностями якось не склалося: доживши до віку Христа, не має даху над головою. Не йому, безхатченку, гребувати теплим помешканням — хай навіть заповітний ключ простягнув йому дивакуватий незнайомець, а номер квартири навіює забобонний страх. Що ж це було: манна небесна чи прикра помилка? Незабаром Крайньому знадобляться ще два ключі: до таємниці зникнення господаря квартири номер 13 і до серця фатальної жінки, до якого не так легко достукатися…



      Шкляр В.М. Кров кажана: роман / В. М. Шкляр. - 2-ге вид. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 272 с. - (Український бестселер). - Роман про народження демона.

      Таємнича містика, відверта еротика, божевільна кримінальна історія...

      Анастасія ніколи не була вірна своєму чоловіку, а невдовзі після його загадкової смерті отримала приголомшливу звістку: її призначення - народити для світу диявола. Жінка мало не збожеволіла, та її коханець, отець Серафим, обіцяє не допустити до гріха. Але здається, ніби він у змові з нечистою силою...



      Шкляр В.М. Маруся: роман / В. М. Шкляр. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 316 с. - (Національний бестселер).

      Вона народилася для щастя. Але постала до боротьби за волю! Коли Червона армія почала палити села, коли три її брати загинули у боях з радянськими військами, тендітна Маруся взяла до рук зброю і стала отаманом козацького загону.

      Вона була надзвичайно вродлива і надзвичайно небезпечна, вона не жаліла ворогів і рятувала своїх людей, ризикуючи власним життям. Вона вміла любити і ненавидіти. Та чи зуміє коханий Мирон врятувати її від помсти більшовиків? Чи буде їхнє кохання сильнішим за смерть?

      Як і в «Чорному вороні», тут за кожною подією стоїть історичний факт. Бойовий шлях отаманші Марусі тісно переплітається з героїчно-трагічною долею Української Галицької армії, яка наприкінці літа 1919 року визволила Київ від московсько-більшовицьких окупантів, проте волею злого фатуму опинилася на межі цілковитої загибелі.



      Шкляр В.М. Ностальгія: роман / В. М. Шкляр ; [передм. М. Слабошпицького]. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 256 с. - (Український бестселер).

      За день до того, як сталася аварія на ЧАЕС, Микола покинув роботу у видавництві. Тепер він вільний митець. Але чи вільна його душа? У дивному сні він бачить, як дружина стріляє йому в серце... Через кілька днів він зустрічає жінку, яка змогла витягти ту кулю з його душі, але їм не судилося бути разом...



      Шкляр В. М. Самотній вовк (Елементал): роман / В. М. Шкляр. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 224 с.

      Найдинамічніший роман Василя Шкляра, написаний на основі реальних подій. Українець, вояк Французького іноземного легіону, отримує надважливе завдання — вивезти з окупованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Легіонер охоче вирушає в «гарячку точку» не лише завдяки фантастичній винагороді — до Чечні втекла його дівчина разом з тамтешнім командиром кримінального угруповання. Воїн-одинак розпочинає вкрай небезпечний двобій з московськими людоловами… Але чим насправді було це завдання і яка роль належала дочці генерала? Відповідь на це запитання приголомшить найпроникливішого читача.



      Шкляр В.М. Тінь сови: роман / В. М. Шкляр ; [передм. А. Куркова]. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 302 с. - (Український бестселер).

      Найгуманніший з усіх написаних Шкляром. Кохання та журба, на жаль, часто ходять поруч… Життя Катерини і Степана сповнене любові та світлої поезії. І коли приходить біда – як тінь сови, що вони побачили перед весіллям, – заради спокою дружини Степан ладен пожертвувати всім. Смерть сильніша за кохання? Мабуть, навпаки… Непідвладна часу історія кохання, що надихає та дає надію. Кохання, яке перетворюється на легенду...



      Шкляр В.М. Треба спитати у Бога : новели, есеї, спогади / В. М. Шкляр. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 320 с.

      Ця збірка містить новели та оповідання Василя Шкляра, написані переважно у 1970-х роках. Цікаві колоритні характери, захопливі події та спостереження за людськими вчинками занурюють нас у самобутній світ раннього Шкляра. До книжки також увійшли неординарні, напрочуд відверті спогади автора про видатних письменників, з якими він був у дружніх взаєминах. Розлоге інтерв'ю зі Шклярем, яке взяв у нього В'ячеслав Кириленко, — це своєрідна автобіографічна повість автора «Чорного Ворона», яка проливає світло на його життя, творчість, у тому числі й на літературний доробок, представлений у цій книжці.



      Шкляр В.М. Троща: роман / В. М. Шкляр. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 416 с.

      «Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше.

      Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя… Перед його очима знов розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з'являється личина зрадника…



      Шкляр В.М. Характерник : роман / В. М. Шкляр. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 304 с.

      У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра?



      Шкляр В. М. Чорnе соnце: збірка / В. М. Шкляр. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 304 с. : іл. - (Золотий письменник України). - Загл. на доп.тит.листе : Чорне сонце.

      Російсько-українська війна очима бійця полку "Азов".

      Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.


      Виставку підготувала:

      Ольга Войтюк,
      бібліотекар
      Центральної публічної бібліотеки


      Філія №8
      Філія №8
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Меню для книгоманів
      • Зростаємо професійно
      • Мистецька вітальня
      • Наші видання
      • Послуги ЦБС
      Світові бестселери, твори місцевих авторів, пізнавальна та довідкова література, багато книжечок для дітей!

      За останні місяці 2016 року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло 1657 примірників нових книг. 

      Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
      детективи
      драми
      казки
      комедії
      легенди
      ліричні вірші
      пригоди
      трилери
      фентезі
      інше

      Слідкуйте за нами у
      соціальних мережах






      © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
         Офіційний сайт
      Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
      www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр