|
РІХТЕР
Денис
Сергієвич
|
Звання «Почесний громадянин
Хмельницької міської територіальної громади»
присвоєно рішенням позачергової тридцять третьої сесії
Хмельницької міської ради від 15 вересня 2023 року.
Військовослужбовець 8-го окремого полку спеціального призначення Збройних сил України, старший сержант.
Ріхтер Денис Сергійович народився 15 липня 1987 року в місті Славута Хмельницької області.
Зростав жвавим, завжди цілеспрямовано крокував до мети, яку собі ставив. Ніколи не боявся змін та перешкод. Денис завжди був у русі, постійно щось ремонтував на подвір'ї. Особлива увага у нього була до велосипедів.
З 1995 по 2005 рік навчався у Славутській ЗОШ №6, після закінчення якої був призваний до лав Збройних Сил України для проходження строкової військової служби. Служив у Кам'янці-Бузькій на Львівщині.
У 2007 році одружився. З дружиною Валентиною були разом з 9 класу, хоча навчалися в різних школах.
У 2007-2010 роках працював водієм у КП "Славутське УВКГ".
У 2010-2014 роках – працював за кордоном.
У 2014 році після російської агресії Денис був мобілізований і служив у Славутському об'єднаному міському військовому комісаріаті, за рік його перевели у 8-й окремий полк спеціального призначення в Хмельницьеому. Служив на різних посадах.
Від 2015 року вже боронив Україну на сході, брав участь в АТО/ООС. Про його службу, відданість та мужність свідчать безліч подяк, грамот і нагород.
Денис, прагнучи вдосконалити свої військові вміння, проходив найрізноманітніші навчання з військової справи. Про це свідчать сертифікати тренувань, які проводили іноземні інструктори.
Задля самовдосконалення від 2020 року заочно навчався у Старобільській філії Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на спеціальності "Соціальна робота. Соціальна педагогіка. Практична психологія".
З початком повномасштабного вторгнення російської армії в Україну обороняв Київ, пізніше воював на сході України.
Загинув 25 травня 2022 року поблизу міста Бахмут Донецької області смертю героя у бою з російськими окупантами. Йому було всього 34 роки.
27 травня 2022 року із Денисом Ріхтером попрощатися у Славуті прийшли рідні, близькі й усі небайдужі громадяни. Поховали захисника у рідному місті на "Новому кладовищі".
У захисника залишилися дружина, двоє синів і мама.
Указом Президента України №265/2022 від 20 квітня 2022 року "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" Ріхтера Дениса Сергієвича нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
Указом Президента України №106/2023 від 23 лютого 2023 року "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" Ріхтеру Денису Сергієвичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно).
Президент України в межах ініціативи Глави держави щодо забезпечення житлом військовослужбовців вручив сім'ї полеглого Героя України сертифікат на квартиру. Вручення відбулося в Маріїнському палаці в Києві.
29 серпня 2023 року в Славуті відбувся пам'ятний захід, присвячений Денису Ріхтеру. Своїми спогадами про Дениса у відеозверненнях ділилися його побратими.
Денис: "Після мого першого стрибка з парашутом він подарував мені значок, який символізує перший стрибок. Його позивний був «Шкала», але я називав його «Скала», до якої можна було притулитись. Це людина, яка підтримає тебе постійно. Скала є Скала! Так, цей позивний повністю відповідав його рисам характеру – він завжди вмів підтримати, бути опорою для усіх, допомогти. Мені страшенно його не вистачає".
Сергій: "Це був справжній друг, товариш, командир, в деяких моментах був нам як батько. Міг завжди дати цінну пораду, насварити навіть, на всі наші бойові завдання завжди виходив першим. Він був справжнім лідером – своїм прикладом показував, який має бути солдат, командир. Він завжди залишиться в наших серцях. Слава Україні, Слава Герою".
Побратим Роман був присутнім на заході: "Сьогодні ми зібралися вшанувати пам'ять про мого друга. Ден був справжнім воїном, для якого не існувало слів "Не можу". Постійно самовдосконалювався, був прикладом для хлопців, вони завжди гуртувалися навколо нього, хотіли бути в його групі. На той він пройшов свій шлях від кулеметника групи спецпризначення до заступника командира групи. Він був добрим, але безпощадним до ворогів. Напевно не було такої людини, до якої б Денис не міг знайти підхід. Нагорода "Героя України" була варта Дениса за життя.
Він дуже любив свою дружину, синів та понад усе Україну і щиро вірив в Перемогу, яка обов'язково буде за нами".
Відома українська телеведуча, журналістка, акторка, блогерка Леся Нікітюк була знайома з Денисом. Їх познайомив її брат військовослужбовець. І хоча це була одна-єдина зустріч Леся її згадує з неабиякою теплотою: "Вам пощастило знати його більше та довше, ніж мені. Денис з моїм братом приїхав тоді до будинку моїх батьків, які зібрали воїнам необхідні речі. Ми пили каву, говорили, сміялись і зробили фото напам'ять. Вже потім, познайомившись з дружиною Валентиною, я зрозуміла, що Денис був надзвичайним чоловіком, батьком. Коли я переглядала наші фотографії, я помітила, що він мав надзвичайний погляд і надзвичайні блакитні очі. Саме цей мужній воїн, його погляд, очі надихнуло мене написати пісню про героя Дениса Ріхтера і ще про багатьох хлопців, які віддали і віддають життя за Україну, за нас з вами".
Після загибелі Леся присвятила знайомому пісню "Блакитні очі" – знятий кліп розлетівся всім світом. Серед очей у кліпі присутні впізнали Денисові, надзвичайні, блакитні…
Брат Микола нині несе службу в Збройних Силах України. Він постійно звертається до Дениса за порадою, прагне не підвести брата. А ще вірить, що брат Денис його оберігає та гордиться.
"Потрібно жити далі!" – ось його життєве кредо, зі слів близьких.
Рішенням Славутської міської ради від 21 жовтня 2022 року №1-21/2022 Ріхтеру Денису Сергієвичу присвоєно звання "Почесний громадянин м. Славута" (посмертно).
Звання «Почесний громадянин
Хмельницької міської територіальної громади»
присвоєно за видатні заслуги перед українським народом
та Хмельницькою міською територіальною громадою.
26.03.2024 р.
Для створення довідки використано матеріали з відкритих джерел:
© Центральна публічна бібліотека
Хмельницької міської територіальної громади