Віртуальні виставки Хмельницька міська централізована бібліотечна система Віртуальні виставки Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
   Наша Україна
   Наше місто
   Літературна світлиця
   БібліоЖиття
   Фотогалерея
   Відеогалерея
   Проєкти та програми
   Контакти
   Карта сайту
   Пошук по сайту

    

   Хмельницька міська рада

    
     Головна
   Віртуальні виставки

   Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу,
   Книги – джерела мудрості,
   Книги – бездонна глибина,

   І ми ними в печалі втішаємось,
   І вони – узда для тіла і душі.

   "Повість минулих літ"

    


   Будь медіаграмотним щодня
   (у рамках Фестивалю інфомедійної грамотності
   19-22 жовтня 2021 року)

   Медіаграмотність – це життєво необхідне
   вміння сучасної людини.

   Олександр Федоров
    –
   сучасний авторитетний теоретик
   медіаосвіти на євразійському просторі

   У сучасному світі кількість та якість інформації, яку людина отримує, безпосередньо впливають на її вибір та подальші дії. Тож просто необхідно критично сприймати інформацію, вміти її аналізувати, а також розрізняти маніпуляції. У рамках Фестивалю інфомедійної грамотності, що триватиме в Хмельницькій міській територіальній громаді, було розроблено презентацію інформаційних ресурсів для медіаосвіти «Будь медіаграмотним щодня!».

   Переглянути виставку


   Курков Андрій Юрійович 
   (до 60-річчя від дня народження письменника)

   Андрій Курков – сучасний український письменник, журналіст, кіносценарист. Проте часто журналісти пишуть, що його романи популярніші в Європі, ніж в Україні.

   Здобув популярність після виходу книги «Пікнік на льоду», яка у 1999 році увійшла до десятки найпопулярніших бестселерів Європи. В Україні книгу продано накладом у 150 тисяч примірників. В україномовному варіанті книга має назву «Смерть чужого». На честь цього роману назвався Британський рок-гурт «Death And The Penguin».

   Переглянути виставку


   Юрій Ігорович Андрухович – український поет, прозаїк, перекладач, есеїст
   (до дня народження письменника)

   Юрій Андрухович – знаний український поет, прозаїк, перекладач, есеїст, один із засновників постмодерністської течії в українській літературі, яку умовно називають «станіславським феноменом».

   Західна критика визначає Андруховича як одного із найяскравіших представників постмодернізму, порівнюючи його за значимістю у світовій літературній ієрархії з  Умберто Еко.

   Переглянути виставку


   «ПРОСВІТА» в духовно-культурному піднесенні України

   В історії української національної культури наймасовіша громадська організація була «Просвіта». Товариство засноване 8 грудня 1868 року у Львові й досі займає знаменну сторінку суспільного життя країни.

   Сучасні просвітяни, як і їхні попередники, переконливим словом несуть у народ знання української мови, відроджують історичну пам'ять, формують національну свідомість, знання історії, традицій, звичаїв та розвивають культуру своєї нації.

   Переглянути виставку


   Еріх Марія Ремарк – письменник втраченого покоління
   (до дня народження письменника)

   Народився Еріх Марія Ремарк 22 червня 1898 року в місті Оснабрюк, Німеччина. 

   Твори Ремарка про війну – це сповіді, подані у формі репортажів, і репортажі, що є, власне, сповідями, своєрідні химерні сплави того й того. Оповідь у таких творах ведеться найчастіше від першої особи, від особи героя, який, проте, страшенно схожий на самого автора, переймає в нього риси характеру  і багато фактів біографії.

   Упродовж усього свого життя письменник залишався вірним обраній темі – боротьбі людини із зовнішніми обставинами.

   Переглянути виставку


   Історія просвітництва в особах

   Люди не йдуть до істини безформним натовпом: їх спрямовують проводирі. Це ті, хто заявив про необхідність змін й оновлення суспільства. Вони прагли свободи, миру, добробуту та щастя. Саме такі особистості на межі ХVII-ХVІІІ ст. в Європі створили нову ідейну течію – Просвітництво.

   Переглянути виставку


   Ірен Роздобудько – "Золотий письменник України"
   (до дня народження письменниці)

   3 листопада 1962 року в Донецьку народилася Роздобудько Ірен Віталіївна – українська журналістка, письменниця, поетеса, сценаристка. 

   «Думаймо разом!» – запрошує читача у своїх романах письменниця. Про народження і смерть. Про любов і зраду. Про своє призначення, про пошуки «світла в кінці тунелю» . Зрештою, про те, для чого ми народилися й живемо на цій землі.

   Переглянути виставку


    

   Мед чудодійний дарунок природи

   Мед – це випавший на землю дощ, аби зробити життя людей трішки солодшим!

   До Фестивалю "Медовий спас у Хмельницькому" пропонуємо вашій увазі книги та журнали, які допоможуть краще зрозуміти все про бджільництво, мед та пасіку,  продукти бджільництва, а також цікаві факти про бджіл, приказки та прислів'я.

   Читайте про мед, куштуйте мед і будьте зоровими!
    

   Переглянути виставку


   Українська душа на струнах бандури

   Традиції української музики тісно пов'язані із бандурою та кобзою. Ці музичні інструменти є традиційними для української культури.

   Дослідники української музичної культури мають думку, що першим інструментом, який здобув славу, була кобза, а виконавців музики стали називати кобзарями. Ці талановиті музиканти, мандруючи містами й селами України, співали волелюбні думи та історичні пісні, в яких прославляли подвиги хоробрих козаків з легендарного минулого, закликали до боротьби проти гнобителів.

    

   Переглянути виставку


   Герої нашого часу

   «Небесна Сотня»  прийнята в Україні збірна назва загиблих учасників акцій протесту (Революції Гідності) у грудні 2013  лютому 2014 року. Це протестувальники, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Майдану.

   День Героїв Небесної Сотні відзначається в Україні 20 лютого в пам'ять про події Революції Гідності та гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

   Серед загиблих «Небесної Сотні» є і уроженці Хмельниччини. Їхні імена назавжди викарбуються в нашій пам'яті. Вони – наша гордість та слава, наша «Небесна Сотня»!

    


   Ми є народ, якого не здолати

   День Гідності та Свободи, згідно з указом Президента Петра Порошенка буде відзначатися в Україні щорічно 21 листопада. «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності».

    

   Переглянути виставку


   Українське козацтво: від витоків до сьогодення

   14 жовтня є особливим днем для українців. Він поєднав у собі три значущі підстави вважати його святковим: релігійну, державну, ідеологічну. Так, 14 жовтня – День покрови Пресвятої Богородиці, яка з давніх-давен є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. У цей день відзначається День Українського козацтва,  а ще – це День захисника України.

    

   Переглянути виставку


   Короновані словом

   "Коронація слова" – це міжнародний літературний конкурс романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей. Конкурс дає шанс молодим літераторам заявити про себе, знайти своє місце у сучасній українській літературі, а нам, читачам, приносить справжнє задоволення від зустрічі з новими книгами.
    
   До вашої уваги представляємо твори лауреатів конкурсу «Коронація слова», які ви можете знайти на полицях бібліотек.
    
    

   Декор своїми руками

   Гарні саморобки нікого не залишать байдужими. Ласкаво просимо у дивовижний світ бісероплетіння і папє-маше, орігамі та фігурок із солоного тіста й багато чого іншого. У запропонованих виданнях містяться докладні кольорові схеми, фотографії процесу виго­товлення і поетапні інструкції, за допомогою яких ви без проблем виконаєте будь-який виріб, що вам подобається.

    

   Переглянути виставку


   Сила олімпійського руху

   «Унікальна сила олімпійського руху полягає у його здатності вселяти мрію у молоде покоління. Приклади чемпіонів спонукають молодих людей, а мрія взяти участь в Іграх веде молодь до спорту. Спорт допоможе їхньому тілу і розуму. Спорт навчить їх поважати правила і своїх суперників. Спорт допоможе інтегруватися у суспільство. Спорт принесе їм радість і визнання. Спорт зміцнить їхнє здоров'я. Обов'язок Міжнародного олімпійського комітету – зберегти цю мрію назавжди».

   Жак Рогге

       

    

   Переглянути виставку


   Незнанне Поділля

   У виданні Єсюніна Сергія Миколайовича зібрані нариси краєзнавчого змісту, що торкаються історії Поділля та Південної Волині.

    

   Переглянути виставку


   Туристичні маршрути Хмельниччини

   Путівник містить опис 8 туристичних маршрутів Хмельниччини. Описи історії, її пам'яток, а також найкрасивіших природних принад Поділля, які ви можете відвідати, допоможуть вам краще пізнати цей багатий край.

    

   Переглянути виставку


   Невтомний творчий та ініціативний ветеран
   (до 70-річчя визволення Проскурова від німецько-фашистських загарбників)

   Не забуде крові Отчизна,
   Що пролита за неї в боях.
   Кров у зрадника — це трутизна.
   Кров героя — горить в серцях!

   Муса Джаліль

   Спогади про воєнні події є безсмертними в пам'яті Миколи Тимофійовича Рязанцева. Він радо ділиться ними з оточуючими. Пише книги, статті, які є живими пам'ятниками тим далеким подіям та їхнім героям. Ветеран доніс до нас імена тих, хто з безстрашністю та мужністю воювали за мирне майбутнє, чим довели свою любов і вірність Батьківщині та її народу.

    

   Переглянути виставку


   Подоляни в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.)

   У виданні вміщено архівні документи, фотоматеріали, газетні публікації, інтерв'ю про події Великої Вітчизняної війни на Хмельниччині та внесок подолян у відбудову краю.

    

   Переглянути виставку


   Співець життя, молодості, любові

   (14 листопада – 100 років від дня народження Андрія Малишка)

   "Одною з головних прикмет Малишкового характеру була невситима жадоба життя. В душі поета вона перетворилася в жадобу творчості, прагнення осягти таємниці світу, дати їм поетичне тлумачення. Виховання в нелегкій школі життя, події громадянської війни, які йому довелося бачити дитячими очима, залишили в ньому тривогу, що потім розвинулася в гостру чутливість до несправедливості..."

   Дмитро Павличко

     

   Переглянути виставку


   Кооперація – потужний важіль економічного відродження України

   Генеральна Асамблея ООН оголосила 2012 Міжнародним роком кооперативів, підкресливши при цьому внесок кооперативів у соціально-економічний розвиток усього світового співтовариства, у скорочення бідності, забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції. Як організації самодопомоги, які задовольняють потреби своїх членів, кооперативи сприяють забезпеченню зайнятості та доходів у місцевих громадах.

   До вашої уваги віртуальна вистака, джерела якої інформують про кооперативний рух у світі та на Україні, розповідають про виникнення, становлення кооперації на Поділлі.

   Створена у рамках заходів до 75-річчя Хмельницької області. 

    

   Переглянути виставку


   Мандруємо Хмельницьким разом

   У сучасному тлумачному словнику слово туризм означає мандрівки, подорожі, які здійснюються за певними маршрутами, звичайно з пізнавальною метою; вид активного відпочинку.

   Зазвичай турист, готуючись до подорожі, а також під час неї, потребує додаткової інформації про місце перебування та детальний опис пам'яток.

   Сьогодні, коли інформаційні технології дають широкі можливості для ефективного пропагування літератури, пропонуємо віртуальну книжкову виставку, яка допоможе знайти детальну інформацію та спланувати власну подорож затишним містом, що має свій неповторний стиль і назване на честь славного гетьмана – Хмельницький.

    

   Переглянути виставку


   Історія України у творах українських письменників

   Важко знайти у світі народ, який мав би таку нелегку та драматичну історію. Чимало на нашому історичному шляху траплялось складних та суперечливих подій, високих злетів та нищівних поразок. Історія України стала невичерпним джерелом для українських авторів, у творах яких відображаються усі події минувшини.

   Переглянути виставку

          


   Виховання дитини

   Шановні батьки! Ростити дитину непросто. Для того, щоб стати фахівцем у будь-якій сфері, ми вчимося кілька років. Зате доглядати за малям, виховувати його, піклуватися про здоров'я й роз­виток часто доводиться людям, зовсім не підготовленим до таких труднощів. Вам знадобиться багато сил, терпіння, так­ту, бажання вчити й учитися. Сподіваємося, що книги допоможуть вам вирішити основні проблеми, пов'язані з вихованням вашої дитини.

    

   Переглянути виставку


   Філія №8
   Філія №8
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Меню для книгоманів
   • Зростаємо професійно
   • Мистецька вітальня
   • Наші видання
   • Послуги ЦБС
   Нові книги у першому кварталі 2015 р.
   Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
   детективи
   драми
   казки
   комедії
   легенди
   ліричні вірші
   пригоди
   трілери
   фентезі
   інше

   Слідкуйте за нами у
   соціальних мережах


   © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
      Офіційний сайт
   Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
   www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр