Про ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Про ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна
  Про ЦБС

  Сторінка у Facebook

  Централізована бібліотечна система (ЦБС) Хмельницької міської територіальної громади об'єднує в собі 29 бібліотек-філій та 1 нестаціонарний пункт у мікрорайоні Ружична, який обслуговує бібліотека-філія №7. Серед них головною ланкою є Центральна публічна бібліотека. З усіх: 10 бібліотек обслуговують дорослих читачів, 5 – дітей, а інші бібліотеки та пункти бібліотечного обслуговування є універсальними, тому працюють і з дітьми, і з дорослими. 

  Щорічно бібліотеки обслуговують майже 40 тис. користувачів різного віку, яким видається понад 748 тис. примірників видань. Відвідування становить понад 272 тис. осіб.

  26 січня 2024 року. Основний склад колективу
  Централізованої бібліотечної системи
  Хмельницької міської територіальної громади

  До послуг користувачів універсальний фонд, який нараховує майже 372 тис. документів. Він сформований на основі духовних, інформаційних, ділових потреб жителів громади, поєднує не тільки книги, а й періодичні видання.

  Краєзнавчий фонд  ЦБС станом на 01.01.2024 р. нараховує 40 053 примірників.

  З 2009 року ведеться електронний каталог, який відображає інформацію про видання, що надходять у фонди бібліотек у режимі поточного і ретроспективного комплектування. Електронний каталог – це бази даних, які містять майже 62 тис. бібліографічних записів та понад чотириста повних текстів.

  Клуби та об'єднання за інтересами – одна з найбільш вдалих форм диференційованої роботи з користувачами. У бібліотеках системи постійно діють 16 клубів за інтересами, 1 лекторій та 1 факультатив, 3 групи за інтересами. Серед клубів: 6 – дитячих, 5 – для юнацтва, 5 – для дорослих. Станом на 01.01.2024 року нараховується 975 учасників, для яких було проведено 115 заходів.

  Щорічно у ЦБС проводять більше 1500 масових заходів різного спрямування, під час яких бібліотекарі використовують форми творчих акцій, ігрові, діалогові, презентаційні та інші методи популяризації книги.

  У системі є 113 комп'ютерів. 24 філії та один бібліотечний пункт надають послугу доступу до Інтернету.

  Централізована бібліотечна система стала переможницею другого та п'ятого раундів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», організованого Програмою «Бібліоміст».

  Сім разів у 2016, 2018, 2019 та 2020 роках ставала переможницею громадського проєкту «Бюджет участі».

  З вересня 2011 р. нові бібліотечні послуги з використанням безкоштовного доступу до Інтернету надають у бібліотеках-філіях №2№7№9№14, а з грудня 2013 р. – у Центральній публічній бібліотеці та бібліотеці-філії №12 (Центральна публічна дитяча бібліотека).

  У 2020 році Хмельницькій міській централізованій бібліотечній системі (директор – Козицька Т. С.) присуджено міську премію імені Богдана Хмельницького в галузі історії, культури і мистецтва "За популяризацію української мови та літератури, підтримку літературної творчості місцевих авторів".

  У 2021 році затверджено новий Статут, відповідно до якого Хмельницьку міську централізовану бібліотечну систему перейменовано на Централізовану бібліотечну систему Хмельницької міської територіальної громади, до складу якої увійшло 27 бібліотек-філій та два бібліотечних пункти.

  Міністерство цифрової трансформації в межах проєкту «Дія. Освіта» побудувало партнерську мережу Хабів цифрової освіти по всій Україні. Це місця, куди вільно може завітати кожен громадянин та безоплатно навчатися цифрової грамотності за допомогою серіалів, отримуючи покрокові інструкції та рекомендації. У мережу входять і бібліотеки ЦБС – 20 хабів. Це 14 міських бібліотек системи (окрім філії №17) та 6 філій, котрі обслуговують читачів сіл чів сіл Хмельницької міської територіальної громади. Це філії №5с. Давидківці, №18, с. Богданівці, №21, с. Пирогівці, №22, с. Масівці й №27, с. Водички, бібліотечний пункт Іванковецької бібліотеки-філії №23 у селі Черепівка. Вони були під'єднані до швидкісного інтернету коштом міського бюджету. Такі інновації позитивно впливають на діалог між бібліотекою і користувачем. Послуги надаються всім охочим: пенсіонерам, безробітним, батькам, людям з особливими потребами та іншім, котрі бажають скористатись послугами у мобільному додатку чи на єдиному порталі державних послуг «Дія».


  ЦБС Хмельницької міської
  територіальної громади – рік 2023

   

  ЦБС Хмельницької міської
  територіальної громади – рік 2022


  ЦБС Хмельницької міської
  територіальної громади – рік 2021

   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2020
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2019
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2018
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2017
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2016
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2015
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2014

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2013

  Хмельницька міська ЦБС рік 2012

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2011


  НАШІ  НАГОРОДИ        

   
   
   
   
   
   
   
       
       

       
       
       
       
     
       
       
       
       
       
       

   

   


  Філія №9
  Філія №9
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Радимо прочитати українські книги

  Фонди бібліотек міста Хмельницького поповнилися великою кількістю української класики та книг сучасних авторів, серед яких твори-лауреати Всеукраїнської літературної премії "Коронація слова"

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр