Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу,
Книги – джерела мудрості,
Книги – бездонна глибина, І ми ними в печалі втішаємось,
І вони – узда для тіла і душі.
"Повість минулих літ"
Герої не вмирають
24 лютого 2022 року – дата, про яку ми не забудемо, яку знатимуть усі наступні покоління. Цей день приніс в Україну повномасштабну війну.
Воїни з Хмельницької громади зараз сміливо борються за захист країни – нашого дому. На жаль, серед них є ті, кому довелося віддати за цю святу справу своє життя… Це наші воїни СВІТЛА, МИРУ та ДОБРА. Це наші Герої – Герої нашої громади, котрі поклали найдорожче, що мали, за волю та незалежність українців і Української держави.
Любко Дереш - представник сучасної української постмодерної літератури (до дня народження письменника)
Прозаїк, есеїст, сценарист, лектор, куратор, розробник інноваційних підходів у творчості. представник сучасної української постмодерної літератури. Його твори – це суміш містики, фентезі та неформальної молодіжної субкультури.
Василь Шкляр - батько українського бестселера (до дня народження письменника)
Український письменник, політичний діяч, перекладач, лауреат літературних премій «Золоте перо», «Золотий Бабай», «Коронація слова», «Спіраль століть», міжнародної премії у жанрі фантастики у номінації «За найкращу україномовну фантастику», Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка, Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського.
Ольга Саліпа - українська письменниця та журналістка (до дня народження письменниці)
Володарка l премії конкурсу «Коронація слова» у номінації «Романи» за дебютний роман «Оля» та III премії конкурсу «Смолоскип». Авторка кількох ретророманів на історичну тематику й поетичних книг.
Жуль Верн –французький письменник, автор пригодницьких романів (до 195-річчя від дня народження)
Автор науково-фантастичної та пригодницької літератури, багато передбачень якого стали дійсністю. За кількістю іншомовних перекладів французький літератор поступається тільки Агаті Крісті. Разом із Гербертом Уеллсом вважається засновником жанру наукової фантастики.
Григорій Сковорода –гуманіст, поет, філософ (до 300-річчя від дня народження)
Загадкова постать великого українського мандрівного філософа, байкаря, поета й перекладача Григорія Савича Сковороди приваблювала багатьох дослідників. Сковородинські пісні, байки, діалоги, трактати, притчі, листи завершують добу українського бароко, якому його літературна й філософська творчість надала найвищий злет. Своєю чергою творчість Григорія Савича справила значний вплив на нову українську літературу.
УПА - історія боротьби за самостійну Україну (до 80-річчя від дня утворення)
14 жовтня 2022 року виповнюється 80 років з часу створення перших бойових загонів Української повстанської армії (УПА), яка вела збройну боротьбу за державну незалежність України проти окупаційних режимів.
Українська Повстанська Армія продовжила боротьбу Українського народу за відновлення державної незалежності України та опору іноземному пануванню, започатковану в роки Української революції 1917-1921 років і продовжену Українською Військовою Організацією (УВО) та Організацією Українських Націоналістів (ОУН) на чолі із Степаном Бандерою.
Люко Дашвар –найтиражованіша письменниця країни (до дня народження письменниці)
Люко Дашвар - українська письменниця. Її творчість – унікальне явище сучасної української літератури, це бездоганно вимальовані сцени й образи, цікавий сюжет, самобутній стиль розповіді, щедро розбавлений суржиком, жаргонізмами й місцевим діалектом.
Брати Капранови – майстри слова (до дня народження письменників)
Дмитро та Віталій Капранови – відомі українські письменники, публіцисти, музиканти і видавці, які завдяки новаторському стилю та інтерактивному підходу до своїх читачів популяризують українську книжку, історію та культуру. Займаючи активну громадянську позицію, брати-блогери на своєму YouTube-каналі «Імені Т. Г. Шевченка», який має більше пів мільйона підписників, просто та з гумором розповідають історію України.
Володимир Миколайович Сосюра –
ніжний і тривожний співець глибоких почуттів людини (до 125-річчя від дня народження письменника)
Володимир Сосюра – один із найщиріших ліриків XX ст., поет ніжний і тривожний. Автор близько шістдесяти поетичних збірок, десяти поем, автобіографічної прози.
Будь медіаграмотним щодня (у рамках Фестивалю інфомедійної грамотності
19-22 жовтня 2021 року)
Медіаграмотність – це життєво необхідне
вміння сучасної людини. Олександр Федоров – сучасний авторитетний теоретик медіаосвіти на євразійському просторі
У сучасному світі кількість та якість інформації, яку людина отримує, безпосередньо впливають на її вибір та подальші дії. Тож просто необхідно критично сприймати інформацію, вміти її аналізувати, а також розрізняти маніпуляції. У рамках Фестивалю інфомедійної грамотності, що триватиме в Хмельницькій міській територіальній громаді, було розроблено презентацію інформаційних ресурсів для медіаосвіти «Будь медіаграмотним щодня!».
Курков Андрій Юрійович (до 60-річчя від дня народження письменника)
Андрій Курков – сучасний український письменник, журналіст, кіносценарист. Проте часто журналісти пишуть, що його романи популярніші в Європі, ніж в Україні.
Здобув популярність після виходу книги «Пікнік на льоду», яка у 1999 році увійшла до десятки найпопулярніших бестселерів Європи. В Україні книгу продано накладом у 150 тисяч примірників. В україномовному варіанті книга має назву «Смерть чужого». На честь цього роману назвався Британський рок-гурт «Death And The Penguin».
Юрій Ігорович Андрухович – український поет, прозаїк, перекладач, есеїст (до дня народження письменника)
Юрій Андрухович – знаний український поет, прозаїк, перекладач, есеїст, один із засновників постмодерністської течії в українській літературі, яку умовно називають «станіславським феноменом».
Західна критика визначає Андруховича як одного із найяскравіших представників постмодернізму, порівнюючи його за значимістю у світовій літературній ієрархії з Умберто Еко.
«ПРОСВІТА» в духовно-культурному піднесенні України
В історії української національної культури наймасовіша громадська організація була «Просвіта». Товариство засноване 8 грудня 1868 року у Львові й досі займає знаменну сторінку суспільного життя країни.
Сучасні просвітяни, як і їхні попередники, переконливим словом несуть у народ знання української мови, відроджують історичну пам'ять, формують національну свідомість, знання історії, традицій, звичаїв та розвивають культуру своєї нації.
Еріх Марія Ремарк – письменник втраченого покоління (до дня народження письменника)
Народився Еріх Марія Ремарк 22 червня 1898 року в місті Оснабрюк, Німеччина.
Твори Ремарка про війну – це сповіді, подані у формі репортажів, і репортажі, що є, власне, сповідями, своєрідні химерні сплави того й того. Оповідь у таких творах ведеться найчастіше від першої особи, від особи героя, який, проте, страшенно схожий на самого автора, переймає в нього риси характеру і багато фактів біографії.
Упродовж усього свого життя письменник залишався вірним обраній темі – боротьбі людини із зовнішніми обставинами.
Люди не йдуть до істини безформним натовпом: їх спрямовують проводирі. Це ті, хто заявив про необхідність змін й оновлення суспільства. Вони прагли свободи, миру, добробуту та щастя. Саме такі особистості на межі ХVII-ХVІІІ ст. в Європі створили нову ідейну течію – Просвітництво.
Ірен Роздобудько – "Золотий письменник України" (до дня народження письменниці)
3 листопада 1962 року в Донецьку народилася Роздобудько Ірен Віталіївна – українська журналістка, письменниця, поетеса, сценаристка.
«Думаймо разом!» – запрошує читача у своїх романах письменниця. Про народження і смерть. Про любов і зраду. Про своє призначення, про пошуки «світла в кінці тунелю» . Зрештою, про те, для чого ми народилися й живемо на цій землі.
Мед – це випавший на землю дощ, аби зробити життя людей трішки солодшим!
До Фестивалю "Медовий спас у Хмельницькому" пропонуємо вашій увазі книги та журнали, які допоможуть краще зрозуміти все про бджільництво, мед та пасіку, продукти бджільництва, а також цікаві факти про бджіл, приказки та прислів'я.
Традиції української музики тісно пов'язані із бандурою та кобзою. Ці музичні інструменти є традиційними для української культури.
Дослідники української музичної культури мають думку, що першим інструментом, який здобув славу, була кобза, а виконавців музики стали називати кобзарями. Ці талановиті музиканти, мандруючи містами й селами України, співали волелюбні думи та історичні пісні, в яких прославляли подвиги хоробрих козаків з легендарного минулого, закликали до боротьби проти гнобителів.
«Небесна Сотня» – прийнята в Україні збірна назва загиблих учасників акцій протесту (Революції Гідності) у грудні 2013 – лютому 2014 року. Це протестувальники, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Майдану.
День Героїв Небесної Сотні відзначається в Україні 20 лютого в пам'ять про події Революції Гідності та гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.
Серед загиблих «Небесної Сотні» є і уроженці Хмельниччини. Їхні імена назавжди викарбуються в нашій пам'яті. Вони – наша гордість та слава, наша «Небесна Сотня»!
День Гідності та Свободи, згідно з указом Президента Петра Порошенка буде відзначатися в Україні щорічно 21 листопада. «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності».
14 жовтня є особливим днем для українців. Він поєднав у собі три значущі підстави вважати його святковим: релігійну, державну, ідеологічну. Так, 14 жовтня – День покрови Пресвятої Богородиці, яка з давніх-давен є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. У цей день відзначається День Українського козацтва, а ще – це День захисника України.
"Коронація слова" – це міжнародний літературний конкурс романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей. Конкурс дає шанс молодим літераторам заявити про себе, знайти своє місце у сучасній українській літературі, а нам, читачам, приносить справжнє задоволення від зустрічі з новими книгами.
До вашої уваги представляємо твори лауреатів конкурсу «Коронація слова», які ви можете знайти на полицях бібліотек.
Гарні саморобки нікого не залишать байдужими. Ласкаво просимо у дивовижний світ бісероплетіння і пап‘є-маше, орігамі та фігурок із солоного тіста й багато чого іншого. У запропонованих виданнях містяться докладні кольорові схеми, фотографії процесу виготовлення і поетапні інструкції, за допомогою яких ви без проблем виконаєте будь-який виріб, що вам подобається.
«Унікальна сила олімпійського руху полягає у його здатності вселяти мрію у молоде покоління. Приклади чемпіонів спонукають молодих людей, а мрія взяти участь в Іграх веде молодь до спорту. Спорт допоможе їхньому тілу і розуму. Спорт навчить їх поважати правила і своїх суперників. Спорт допоможе інтегруватися у суспільство. Спорт принесе їм радість і визнання. Спорт зміцнить їхнє здоров'я. Обов'язок Міжнародного олімпійського комітету – зберегти цю мрію назавжди».
Путівник містить опис 8 туристичних маршрутів Хмельниччини. Описи історії, її пам'яток, а також найкрасивіших природних принад Поділля, які ви можете відвідати, допоможуть вам краще пізнати цей багатий край.
(14 листопада – 100 років від дня народження Андрія Малишка)
"Одною з головних прикмет Малишкового характеру була невситима жадоба життя. В душі поета вона перетворилася в жадобу творчості, прагнення осягти таємниці світу, дати їм поетичне тлумачення. Виховання в нелегкій школі життя, події громадянської війни, які йому довелося бачити дитячими очима, залишили в ньому тривогу, що потім розвинулася в гостру чутливість до несправедливості..."
У сучасному тлумачному словнику слово туризмозначає мандрівки, подорожі, які здійснюються за певними маршрутами, звичайно з пізнавальною метою; вид активного відпочинку.
Зазвичай турист, готуючись до подорожі, а також під час неї, потребує додаткової інформації про місце перебування та детальний опис пам'яток.
Сьогодні, коли інформаційні технології дають широкі можливості для ефективного пропагування літератури, пропонуємо віртуальну книжкову виставку, яка допоможе знайти детальну інформацію та спланувати власну подорож затишним містом, що має свій неповторний стиль і назване на честь славного гетьмана – Хмельницький.
Важко знайти у світі народ, який мав би таку нелегку та драматичну історію. Чимало на нашому історичному шляху траплялось складних та суперечливих подій, високих злетів та нищівних поразок. Історія України стала невичерпним джерелом для українських авторів, у творах яких відображаються усі події минувшини.
Шановні батьки! Ростити дитину непросто. Для того, щоб стати фахівцем у будь-якій сфері, ми вчимося кілька років. Зате доглядати за малям, виховувати його, піклуватися про здоров'я й розвиток часто доводиться людям, зовсім не підготовленим до таких труднощів. Вам знадобиться багато сил, терпіння, такту, бажання вчити й учитися. Сподіваємося, що книги допоможуть вам вирішити основні проблеми, пов'язані з вихованням вашої дитини.