Бібліотека-філія №2 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Бібліотека-філія №2 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Бібліотеки
  Бібліотека-філія №2

   Блог "Мистецька сторінка"

  "Бібліотека: вхід у світ знань та інформації "

  Інші фото бібліотеки

  Адреса:  29017, м. Хмельницький, проспект Миру, 70/3         

                  (мікрорайон Виставка)

                 e-mail: kmcbs.f2@gmail.com  skype: kmcbs.f2; Facebook

  Обслуговує користувачів:
  (графік роботи на літній період)

  Вівторок п'ятниця: з 1000 до 1730

  Субота: з 1000 до 1630.    

  Вихідний неділя, понеділок.

  Дезінфекція приміщення: 12001215, 15001515

  Санітарний день – останній день місяця.   


  Завідуюча:     

  Ковальчук Оксана Аркадіївна

  Бібліотекарки:

  Білик Анастасія Олександрівна
  Юркова Тетяна Олександрівна

   

  Структура:       •      Читальний зал      •  Абонемент      •  Коворкінг


  Коротка історична довідка:

  Початок створення книгозбірні сягає 1 серпня 1949 року, коли була відкрита міська бібліотека №2. Вона розташувалася в передмісті Заріччя по вулиці Центральній. Першими працівниками були Піменова Валентина Несторівна (завідуюча), Омельчишена Ганна Василівна, Орел Ярослава Степанівна, Бровко Людмила Іванівна. Піменова Валентина протягом 26 років очолювала бібліотеку. Понад 40 років віддала бібліотеці Омельчишена Г. В., яка багато працювала над формуванням книжкового фонду, залученням нових читачів. Вже наприкінці першого року було 246 читачів. Основні показники з кожним роком зростали, збільшувався і книжковий фонд. У 1960 році для бібліотеки було побудовано нове приміщення площею понад 500 кв. м. Але відповідно до рішення міськвиконкому в 1979 р. це приміщення було передано музичній школі, а бібліотеку переведено на проспект Миру 70/3, де вона зараз і знаходиться. У 1979 році в новому приміщенні роботу бібліотеки організовували Яцкова Людмила Петрівна (завідуюча), Сухова Галина Петрівна, Сучкова Людмила Павлівна. З переїздом значно покращились умови для якісного обслуговування читачів. 30 років, з 1983 до 2013 року, очолювала колектив бібліотеки Олійник Лідія Федорівна, а наразі завідуюча бібліотеки-філії №2 – Ковальчук Оксана Аркадіївна. 

  15 березня 1987 року при бібліотеці відкрили дитячий відділ. У лютому 2009 році книгозбірню під'єднали до мережі Інтернет. У 2011 бібліотека перемогла у конкурсі від Програми "Бібліоміст" "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету" та почала надавати користувачам безкоштовний доступ до мережі Інтернет.

  У 2016 році дитячий абонемент об'єднано з дорослим. 


  На 1 січня 2024 року:     у бібліотеці читають 2 323 особи.


  Фонд:      26 495 примірників книг та періодичних видань.


  Основні напрями роботи:

  У бібліотеці працює клуб "Гармонія".

  Мета: популяризація книг, пошукова та краєзнавча роботи з історії звичаїв і традицій краю, розвиток літературознавчих та літературно-поетичних, естетичних знань та смаків, змістовне і цікаве дозвілля, створення умов для розкриття й реалізації духовного і творчого потенціалу користувачів.

  Засідання відбуваються: з лютого по травень, з вересня по грудень – третя субота місяця о 14:00


  Додаткові послуги:

  • користування комп'ютером;
  • доступ до Інтернету;
  • сканування;
  • ксерокопіювання;
  • друк документів;
  • інші послуги;


   Додаткова інформація:

  • 2024 рік

  У травні в бібліотеці розпочато штрихкодування активного фонду з метою запровадження електронної видачі книг.


  • 2023 рік

  Бібліотека стала переможницею в обласному конкурсі серед публічних бібліотек Хмельниччини на кращу організацію краєзнавчої роботи «Бібліотека — центр краєзнавчої інформації» в номінації «Міська бібліотека-філія».


  • 2021 рік

  У бібліотеці змінено провайдера ("Укртелеком" на "Еверест").


  • 2020 рік

  Бібліотека стала офіційним хабом Національного проєкту освітньої онлайн-платформи «Дія. Цифрова освіта».


  • 2019 рік

  Бібліотека стала переможцем Громадського проєкту "Бюджет міських ініціатив". У ній реалізовано проєкт "Коворкінг у бібліотеці – вільний простір для творчості".


  • 2018 рік 

  За підсумками роботи бібліотека стала переможцем щорічного конкурсу "Краща бібліотека-філія 2017 року" серед бібліотек-філій Хмельницької міської ЦБС.


  • 2017 рік 

  Колектив бібліотеки став переможцем міського етапу обласного огляду-конкурсу на кращу роботу бібліотек з національно-патріотичного виховання громадян "Україна починається з тебе".


  • 2016 рік 

  Колектив бібліотеки зайняв III місце у міському огляді-конкурсі на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної діяльності серед бібліотек Хмельницької міської ЦБС, присвяченому 20-річчю Конституції України.


  • 2015 рік 

  Перемога у ІІ турі обласного конкурсу «Найкращий читач Хмельниччини – 2015» читачки бібліотеки Анастасії Назарець.


  • 2014 рік 

  Дайджест «Живе Кобзар у пам'яті народній», який підготував колектив бібліотеки, здобув друге місце у міському огляді-конкурсі на краще інформаційне видання серед бібліотек Хмельницької міської ЦБС «Провісник долі».

  Читачка бібліотеки Олександра Везденецька стала переможницею у міському етапі обласного літературного конкурсу «Читаймо Тараса, учімося в нього».

  У відкритому конкурсі юних талантів «Світ Великого Кобзаря» в номінації «Літературні твори» друге місце здобула читачка бібліотеки Каріна Балян.

  На базі бібліотеки відбувся Хмельницький обласний семінар директорів централізованих бібліотечних систем та центральних районних бібліотек – літній клуб бібліотечних менеджерів «Менеджмент якості у бібліотеці».

  Реалізовано проєкт бібліотекарки Марини Шандорук «Бібліотечне рандеву: Україна – Італія»завдяки якому отримано грант для професійної подорожі до Італії, проведено вебміст між бібліотеками м. Хмельницького та  Публічною бібліотекою Боргоманеро Мараца (провінція Новара).


  • 2013 рік 

  Колектив бібліотеки переміг у міському огляді-конкурсі на кращу роботу з формування, використання та популяризації бібліотечних фондів "Фонд обличчя бібліотеки" серед бібліотек, що обслуговують дорослих користувачів.

  На базі бібліотеки-філії №2 відбувся майстер-клас "Нові бібліотечні послуги в практиці роботи", огранізований Хмельницькою обласною науковою бібліотекою ім. Миколи Островського та Хмельницькою міською ЦБС.

  Переможцем ІІ етапу конкурсу дитячого читання "Найкращий читач Хмельниччини – 2013" у номінації "Візитка учасника" серед учнів 7-х класів стала читачка бібліотеки Олександра Везденецька.


  •  2012 рік

  Читачки бібліотеки Ольга Грамчук та Світлана Михайлова стали переможницями у ІІ міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України  2012» у номінації «Візитка учасника». 


  • 2011 рік

  Бібліотека стала переможницею конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету від Програми "Бібліоміст".

  В рамках проєкту "Сучасна бібліотека йде в люди" спільно із колегами з бібліотеки-філії №12 проведено круглий стіл на тему "Діалог з громадою".

  Юні читачі бібліотеки взяли участь у акції дитячого малюнка «Моя бібліотека», яка з ініціативи Української бібліотечної асоціації стартувала під час Львівського міжнародного дитячого фестивалю у квітні 2011 р.

  З вересня бібліотека стала учасницею Мережі пунктів доступу громадян (ПДГ) до інформації органів державної влади у бібліотеках України.

  Читач бібліотеки Віктор Лагунець став переможцем обласного огляду-конкурсу на кращого дорослого читача "Так! Я читаю".  Французький сніданок в українській бібліотеці
  Французький сніданок в українській бібліотеці
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Інформація про нові надходження

  Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників, чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр