Пивзавод (Хмельпиво) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Пивзавод (Хмельпиво) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Наше місто » Ми знаємо про Хмельницький все
    Пивзавод (Хмельпиво)

    Історія. Одне з найстаріших підприємств міста. Традиції хмельницьких пивоварів сягають глибини століть. Ще в "Інвентарі Плоскирівського староства 1775 року" можна знайти відомості про проскурівських ремісників-броварів, а від 1797 р. - повідомлення про одне з перших пивоварних підприємств міста. Протягом ХІХ ст. кількість пивоварень у Проскурові то збільшувалася, то зменшувалася. Так, у 1881 р. в місті працювали три пивоварні, а вже у 1884 р. лише один пивоварний завод, який незабаром взагалі припинив існування. В 90-х роках ХІХ ст. Проскурів залишився без власної пивоварні. На цей факт звернув увагу доволі відомий на Поділлі пивовиробник Леон Генріхович Кляве. У 1898 р. Кляве подав заявку в міську думу з клопотанням про продаж йому земельної ділянки на Новому Плані №2, навпроти вокзалу, для будівництва нового пивзаводу. Отримавши п'ять десятин землі, Кляве одразу розпочав будівництво підприємства і вже наприкінці 1901 р. завод випустив першу продукцію. У 1910-х роках на підприємстві працювало 46 робітників та вироблялося щорічно до 150 тис. відер пива. В радянські часи пивзавод був націоналізований і став головним підприємством галузі в області. З 1993 р. завод перетворено на ВАТ "Хмельпиво", яке успішно продовжує та приумножує славні традиції пивоваріння.

    Цікаві подробиці. До наших днів збереглися промислові та службові споруди старого заводу 1901 р., прохідна з оригінальними кованими сходами, старовинний парк. До речі, цей парк насаджений 1906 р. і нині визнаний ботанічною пам'яткою природи місцевого значення. Що стосується пива, що варили на заводі століття тому - лише один факт. На Всеросійській виставці пивоваріння, що відбулася 11-14 липня 1909 р. в Санкт-Петербурзі, серед найкращих були визнані пивовари Поділля, яких представляли Проскурівський завод Кляве та Тиврівський пивзавод, що на Вінниччині. Виставочна комісія особливо відзначила подільський ячмінний солод, який за багатьма критеріями увійшов до трійки найякісніших продуктів пивоваріння.

    Єсюнін Сергій


    Хмельницький  культурний:  з  минулого  в  майбутнє :  [культурна спадщина та культурні осередки міста   Хмельницького]   /  ред.  :  С. Єсюнін,  В. Кулаківський,  С. Крук  та  ін.  –  Хмельницький  :  ПП Дерепа,  2006.  –  144 с.


    Філія №9
    Філія №9
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Публіцистична література серії «Бібліотека газети «День»
    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр