Хмельницька міська централізована бібліотечна система Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Ми знаємо про Хмельницький все
  Хмельницький міський монотеатр

  Історія. Така вже особливість монотеатрів, що сказати щось про монотеатр "Кут" і не згадати Володимира Смотрителя – означає нічого не сказати взагалі, бо тільки завдяки його наполегливій праці, неабиякій витримці та ентузіазму 24 серпня 1993 р. у місті Хмельницькому на світ з'явився зовсім новий, аналогів якому тоді ще не існувало в Україні, ”– Хмельницький міський монотеатр "Кут".

  Володимир Смотритель випускник Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого, факультету драми кіно. Вісім років акторської роботи на професійній сцені Київського театру юного глядача. І вже у 1992 р. – володар гран-прі Всеукраїнського конкурсу авторської пісні "Оберіг-92", в 1995 р. – лауреат Всеукраїнського конкурсу на кубок Аркадія Чайкіна "Море сміху-95", у 1998 р. – володар першої премії Всеукраїнського конкурсу гумору та сатири ім. Андрія Сови, 2000 р. – лауреат міжнародного конкурсу "Відлуння", м. Київ, 2002 р.- "Людина року" в номінації "Митець", 2005 р. – володар гран-прі Всеукраїнського фестивалю "Віват актор" м. Дніпропетровськ. А в 2006 р. Володимир Смотритель отримав звання "Заслуженого артиста України".

  У Хмельницький В. Смотритель приїхав працювати в 1988 р. На щастя, йому вдалося переконати тодішнього мера міста, М. Чекмана, у важливості і потрібності існування такого неординарного явища в житті міста як монотеатр "Кут".

  Чимало води спливло з того часу, і вже є не одна моновистава В. Смотрителя, яку знають і люблять не тільки в Україні, а й за її межами. Найвідоміші з них: "Ін'єкція щастя", "Поет і Кат", "Сало в шоколаді", "Прокляті роки", "Магія душі" тощо.

  В 1993 р. Володимир Смотритель став засновником унікального подільського фестивалю мономистецтв "Розкуття". Вже стало доброю традицією проведення цього фестивалю щороку у серпні.

  Цікаві подробиці. Назва "Кут" родом з дитинства Володимира Смотрителя, бо саме так називалося перехрестя доріг у його рідному місті Городище, де кожного вечора збиралась місцева молодь, щоб поспілкуватись і послухати тогочасні популярні пісні під гітару та чудову гру, тоді ще не відомого Володимира Смотрителя.

  Жанна Псарьова


  Хмельницький культурний: з минулого в майбутнє : [культурна спадщина та культурні осередки міста   Хмельницького]   /  ред.  :  С. Єсюнін,  В. Кулаківський,  С. Крук  та  ін.  –  Хмельницький  :  ПП Дерепа, 2006. – 144 с.


  Хор "Надвечір’я" у ЦБ
  Хор "Надвечір’я" у ЦБ
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Серія для дітей

  Серія "Детективчик" заснована в 2011 році видавництвом "Національний книжковий проект".
  Для середнього шкільного віку.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр