Єдиний в Україні Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Єдиний в Україні Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Ми знаємо про Хмельницький все
  Єдиний в Україні

  Єдиний в Україні пам'ятник-фонтан Барону Мюнхгаузену – у Хмельницькому. Був зведений у 1970 р. для організації дворового простору і як забава для дітей молодими художниками. Скульптор – Валентина Ляшко, автори Григорій Мамона і Михайло Андрійчук (нині заслужений художник України). Фонтан виконаний з бетону у вигляді архітектурно-скульптурного ансамблю. Комізм вимушеної сцени підкреслений авторами у цікавий спосіб: кінь п'є воду з бетонної діжки, що є немовби фрагментом башти символічної фортеці, яка одночасно виливається в басейн через отвір у тілі, бо кінь має лише передню частину. Горезвісний барон, озирнувшись назад, дивуючись, спостерігає за цим.

  Справжній барон Карл Фрідріх Ієронім барон фон Мюнхгаузен (1720-1797), що є прототипом нашого дотепного героя, жив у німецькому містечку Боденвердер поблизу Ганновера. Неймовірні подорожі та подвиги, про які він розповідав друзям, ґрунтувалися на спогадах про непросту військову службу в Росії.

  Повернувшись зі служби, у своєму садку Мюнхгаузен побудував маленьку альтанку, в якій власне і розповідав про військові походи, морські і навколосвітні подорожі і навіть політ на Місяць… Ці зухвалі історії вже за життя барона уславили його як барона-брехуна, що, як чесну людину, його не завжди радувало. Барон не записав на папір жодної історії. Він їх лише розповідав, щоб вечори в його товаристві та інші свята були веселішими. А записав їх свого часу Еріх Распе, який був бібліотекарем при Кассельському дворі. Пізніше він опублікував ці розповіді під ім'ям самого оповідача у Великій Британії, потім вони були перекладені іншим автором на німецьку мову. Нині історії про його неймовірні пригоди перекладені десятками мов світу, про нього зняті кінофільми.

  У 1992 р. створено Інститут Прикордонних військ України. На його базі у 1995 р. було створено Академію прикордонних військ України. У тому ж році Академії прикордонних військ України присвоєно ім'я Богдана Хмельницького. У 1999 р. Указом Президента України за великий внесок у підготовку офіцерських кадрів академії надано статус Національної. Нині – Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Це єдиний в Україні вищий військовий навчальний заклад з підготовки офіцерів-прикордонників.

  У 1994 р. на базі Хмельницького обласного патологоанатомічного бюро створено Державний патологоанатомічний центр України – єдиний подібного профілю у країні.

  7 вересня 2010 р. було відкрито єдиний в Україні музей-студію фотомистецтва.  У його вітринах виставлено колекцію, що налічує понад 1500 експонатів (фотоапарати, об'єктиви, збільшувачі, експонометри та інше приладдя), які ілюструють розвиток фотографії та виробництва фотоапаратів  за період з кінця XIX  до кінця XX ст. Колекцію довгий час збирав хмельницький фотомайстер Костянтин Жданов. 

  У фойє знаходиться постійнодіюча експозиція "Старе-нове місто". Чорно-білі фотографії – це минуле нашого міста, а кольорові – це наше сьогодення.  Переглядаючи ці світлини, можна зробити порівняння – яких змін набуло наше місто та окремі його куточки.

  У мистецькій галереї проводяться нові виставки найкращих фотохудожників із різних міст України.

  17.09.2012 р.

  Останнє оновлення 16.02.20 р.

  Використані джерела:

  1. Єсюнін С. Місто Хмельницький: історія, події, факти / С. Єсюнін. – 2-ге вид., доповн. – Хмельницький, 2008. – 126 с.
    
  2. Олексієнко Борис Миколайович [Електронний ресурс] // Хмельницька міська централізована бібліотечна система : [офіц. веб-сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://cbs.km.ua, вільний. – Назва з титул. екрана. – Мова укр. 

  3. Хмельницький культурний: з минулого в майбутнє : [культурна спадщина та культурні осередки міста Хмельницького] / ред. : С. Єсюнін, В. Кулаківський, С. Крук та ін. – Хмельницький : ПП Дерепа, 2006. – 144 с.

  © Центральна публічна бібліотека
  Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів


  Фестиваль Медовий спас у Хмельницькому 2016
  Фестиваль Медовий спас у Хмельницькому 2016
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книг багато не буває

  Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі. Багато нових творів подільських та українських письменників, видання про спорт та інші.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр