Хмельницький академічний муніципальний естрадно-духовий оркестр Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Хмельницький академічний муніципальний естрадно-духовий оркестр Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Ми знаємо про Хмельницький все
  Хмельницький академічний муніципальний естрадно-духовий оркестр

  Є закони і слова магічні,
  Подих, неймовірність і розмах,
  Океан життя, вогонь і вічність,
  А над ними музика, як птах.

  Хмельницький академічний муніципальний естрадно-духовий оркестр – це професійний творчий колектив, відомий своїми виступами в Україні та за межами нашої держави. Виступи оркестру є окрасою будь-якого концерту чи урочистого заходу, неодноразово виступав у концертах з нагоди державних та професійних свят як в рідному місті, так і в інших містах України, має низку нагород за участь у регіональних та всеукраїнських фестивалях та конкурсах.

  Кожен рік для оркестру є традиційно проведення ряду концертів на різних майданчиках міста. Так за 2016-2020 роки були проведені концерти з різдвяною програмою в грудні  січні, святкові концерти приурочені Дню захисника України в обласному госпіталі для ветеранів ВВВ та в міському будинку культури для курсантів Національної академії ДПС України ім. Б. Хмельницького, святковий концерт приурочений міжнародному Дню захисту прав жінок в березні місяці, концерти приурочені Дню пам'яті та примирення  на різних майданчиках міста, концерти до Дня Європи  в травні місяці, до дня незалежності України – в серпні, сольні концерти до Дня міста Хмельницького в вересні місяці.

  Також оркестр виступає з сольними концертами на різних майданчиках міста до таких професійних свят як до дня працівників ЖКГ і побутового обслуговування в березні, дня медика – в червні, дня будівельника – в серпні, дня працівників освіти та дня автомобіліста і дорожника – в жовтні, дня залізничника, дня працівника соціальної сфери та дня працівників сільського господарства – в листопаді, до дня місцевого самоврядування – в грудні.

  Оркестр є незмінним учасником загальноміських урочистостей. Таких як на честь Соборності України в січні місяці, до Дня пам'яті жертв голокосту, в урочистостях з нагоди дня народження Т. Г. Шевченка – в березні, в урочистостях з нагоди визволення міста Хмельницького від фашистських загарбників – в березні, до Дня Конституції України  в червні, участь в урочистостях першого та останнього  дзвоників, відкритті ярмарок, виставок тощо.

  Муніципальний естрадно-духовий оркестр є бажаним гостем на літніх майданчиках міста з концертними програмами «Танцювальні мелодії», «Мелодії з кінофільмів», «Українська пісня», «Джаз на вулиці», «Популярна музика» та інші.

  І загальна кількість таких заходів щорічно нараховує понад 80.

  Позаду виступи в Києві, Вінниці, Житомирі, Рівному, Тернополі, Кам'янці-Подільському, десятках малих міст та селищ України.

  Характерними для колективу є висока виконавська майстерність, відданість загальнолюдським духовним цінностям, стабільність учасників, які розвивають і примножують кращі традиції національного музичного мистецтва, стверджують своїми концертними програмами ідеї гуманізму, державотворення, виконуючи твори сучасних українських композиторів: М. Мозгового, В. Івасюка,  М. Скорика, О. Баженова, І. Поклада, В. Матвійчука, А. Ткачука, А. Шумейка, В. Заремби та інших. Колектив активно сприяє входженню вітчизняної культури до світового музичного простору, постійно працює над створенням оригінального сучасного репертуару, його збагаченням творами української та світової класики.

  В різні роки становлення та діяльності колективу посаду головного диригента оркестру обіймали: Анатолій Слюсар, Василь Станко, Володимир Боруцький.

  Впродовж усього періоду діяльності з оркестром виступали відомі українські солісти-вокалісти: Народні артисти України – Леонід Тищенко, Марія Ясіновська, Заслужені артисти України Олександр Полянський, Олександр Болгарчук та Фатіма Чергіндзія, володарка премії «Золота зірка Алли» міжнародного пісенного конкурсу «Нова хвиля – 2009», фіналістка телевізійного проекту «Голос країни» Міла Нітіч, молоді лауреати та дипломанти міжнародних конкурсів Артем Ромасюков, Марина Українець, Ілона Бачмага, Інна Гласова, Павло Дасюк, Дарія Сохрякова та інші.

  Головним диригентом, а з 2013 року директором – художнім керівником Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру є Тарас В'ячеславович Безнюк – випускник Рівненського державного гуманітарного університету. Після закінчення вузу в 2002 році, розпочавши трудову діяльність в оркестрі на посаді артиста, вже у 2009 році обійняв посаду головного диригента, а з часом директора – художнього керівника.  Як талановитий музикант він продовжив кращі традиції колективу та багато працює щодо розвитку творчої діяльності оркестру.

  За вагомий особистий внесок у розвиток музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу діяльність, високу професійну майстерність в 2013 році Тарас Безнюк нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури.

  Тарас Безнюк є лауреат міського конкурсу «Кращий за професією-2016», стипендіат міської ради для провідних митців міста  2017 року, став лауреатом міської премії ім. Богдана Хмельницького в 2019 році, неодноразово нагороджений Почесними грамотами міського голови, управління культури та туризму.

  Діяльність оркестру та його солістів – як творча, так і громадська – були неодноразово висвітлені в телевізійних програмах та друкованих ЗМІ, а також відзначені почесними грамотами та дипломами.

  Під керівництвом Тараса Безнюка, за високу професійну майстерність, активну суспільно-громадську та концертну діяльність, участь у благодійних проектах та популяризацію музичного мистецтва серед широких верств населення оркестр став лауреатом міської премії ім. Богдана Хмельницького в 2016 році.

  Репертуар колективу досить широкий та різноманітний, нараховує понад 200 творів різного ступеню складності: від обробок народних мелодій та стройових маршів до оперних увертюр, складних творів класичної української та світової музики, джазових композицій.

  У 2010 році при оркестрі створено перший в Україні колектив мажореток «Альфа» під керівництвом Олександра Мильнікова, що дало новий поштовх для подальшого розвитку колективу.

  Рішенням позачергової шістнадцятої сесії №6 від 28.04.2022 р. Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр перейменовано на академічний муніципальний естрадно-духовий оркестр.

  Довідка.


  Тарас В'ячеславович Безнюк у 2002 році закінчив Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю керівник духового оркестру і перше, куди привела його життєва доріжка, – це в Хмельницький муніципальний духовий оркестр, де й розпочалась музична кар'єра молодого артиста.

  Народився Тарас 5 лютого 1978 року в місті Костопіль Рівненської області. У 1993-1997 роках навчався в Рівненському державному музичному училищі на відділені «Духові та ударні інструменти», яке закінчив з відзнакою. У 1997-2002 роках навчання у Рівненському державному гуманітарному університеті за спеціальністю «Народна художня творчість» і здобув кваліфікацію керівника оркестру духових інструментів, викладача фахових дисциплін, артиста оркестрів.

  У 2002-2009 роках працював артистом вищої категорії Хмельницького муніципального духового оркестру й за сумісництвом артистом обласного симфонічного оркестру. Визнаний одним із кращих трубачів України. З 2 березня 2009 року – головний диригент Хмельницького муніципального духового оркестру. Тарас Безнюк – високопрофесійний фахівець, талановитий музикант, по відношенню до колег – товариський, щирий і доброзичливий. Під його керівництвом оркестр досяг високого професійного рівня виконання.

  З 2013 року Тарас – головний диригент, художній керівник та директор оркестру.

  За вагомий особистий внесок у розвиток музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу діяльність, високу професійну майстерність в 2013 році він нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури.

  Т. Безнюк неодноразово нагороджений почесними грамотами міського голови, міського управління культури і туризму, обласної ради, обласного управління культури, туризму і курортів, лауреат міського конкурсу «Кращий за професією – 2010» в галузі культури, стипендіат міського голови.

  Щоразу, підіймаючи планку вимог до себе та артистів оркестру, Тарас Безнюк намагається якнайповніше розкрити приховані красоти та таємниці вже широко відомої та популярної музики, тим самим занурює публіку у світ емоцій та почуттів, пропагуючи кращі музичні твори українських та зарубіжних композиторів.


  У свій час значну роль у розвиток оркестру вніс його директор Анатолій Іванович Миколайчук (1999-2012 рр.). У 2007 році оркестр вперше виїхав за кордон у м. Чеханув (Польща). У 2008-2011 роках він був постійним учасником Міжнародного фестивалю духових оркестрів, який проводився в різних містах Франції. У рамках фестивалю оркестр відпрацював багато сольних концертів, які з великим успіхом сприймались французькими глядачами.

  За рішенням Хмельницької міської ради від 08.11.2012 року №928 оркестр набув статусу муніципального естрадно-духового оркестру, що сприяло розширенню репертуару оркестру, більш активній концертно-гастрольній діяльності в містах області та України, збільшенню аудиторії слухачів та прихильників музики даного жанру.

  Під керівництвом Тараса Безнюка "За високу професійну майстерність, активну суспільно-громадську та концертну діяльність, участь у благодійних проектах та популяризацію музичного мистецтва серед широких верств населення" оркестр став лауреатом міської премії ім. Богдана Хмельницького в 2016 році.

  Оркестр співпрацює із багатьма колективами, зокрема Тернопільським муніципальним духовим оркестром «Гомін Волі», Вінницьким муніципальним естрадно-духовим оркестром, військовими оркестрами, оркестром МВС України та іншими.

  З кожним роком цей шанований у місті колектив розширює поле своєї творчої діяльності не лише в Україні, а й далеко за її межами. Активна концертно-гастрольна діяльність сприяє росту його художньої майстерності. Оркестр є постійним учасником обласних, всеукраїнських та міжнародних свят, фестивалів.

      

  Сьогодні оркестр – невід'ємна частка духовного життя міста. Без нього не обходиться жодне свято. Але він має найвищу нагороду – любов і вдячність рідного міста, своїх шанувальників.

  У 2009 році при муніципальному духовому оркестрі було створено відомий нині у місті та далеко за його межами перший в Україні колектив мажореток "Альфа", який за останні роки набув значної майстерності та гідно представляє Хмельницький і Україну на чемпіонатах Європи у Польщі, Чехії, Угорщині, Хорватії та інших країнах світу.

  27.06.2013 р., 03.11.2021 р.

  Останнє оновлення 14.06.2022 р.


  Використані джерела: 

  1. Про створення Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру та затвердження Статуту та втрату чинності розпорядження міської адміністрації Хмельницької міської ради народних депутатів від 14.06.93 №351 : рішення двадцять першої сесії №6 від 12.12.2012 р. [Електронний ресурс]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу :http://www.khmelnytsky.com (дата звернення 18.06.2013). – Назва з екрану.
    
  2. Рішення позачергової шістнадцятої сесії №6 від 28.04.2022 р. Хмельницької міської ради «Про перейменування Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру на Хмельницький академічний муніципальний естрадно-духовий оркестр та затвердження Статуту у новій редакції» [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://khm.gov.ua (дата звернення 14.06.2022). – Назва з екрану.
    
  3. У Хмельницькому з'явився муніципальний естрадно-духовий оркестр [Електронний ресурс] // Є. – Електрон. дані. – Режим доступу : http://ye.ua (дата звернення 26.06.2013). – Назва з екрану.
    
  4. Творча характеристика Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру

  Висловлюємо щиру вдячність Миколайчуку Анатолію Івановичу за надані фото та документи з особистого архіву.
   


  © Хмельницька міська центральна бібліотека
  Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів

  Підготувала: Галина Єсюніна


  Хмельницький міський літературний фестиваль «Слово єднає-2016»
  Хмельницький міський літературний фестиваль «Слово єднає-2016»
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Найцікавіші питання та відповіді про Україну

  Найцікавіші питання та відповіді з історії, географії та етнографії (народознавства) України

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр