Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр Хмельницька міська централізована бібліотечна система Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Ми знаємо про Хмельницький все
  Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр

  Є закони і слова магічні,
  Подих, неймовірність і розмах,
  Океан життя, вогонь і вічність,
  А над ними музика, як птах.

  Музична культура людини є органічною частиною культури народу, до якого вона належить або серед якого живе. Хмельницький має усталені мистецькі традиції, тут живе і працює велика плеяда талановитих професійних артистів, музикантів, співаків.

  Окрасою у проведенні кожного загальноміського заходу є Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр. Це професійний творчий колектив, відомий своїми виступами в Україні та за межами нашої держави. Він неодноразово виступав у концертах з нагоди державних та професійних свят як в рідному місті, так і в інших містах України, має низку нагород за участь у регіональних та всеукраїнських фестивалях і конкурсах. Позаду виступи в Києві, Вінниці, Житомирі, Рівному, Тернополі, Кам'янці-Подільському, десятках малих міст та селищ України

  Оркестр був заснований у 1993 році за ініціативи тодішнього мера міста Михайла Костянтиновича Чекмана й колективу музикантів, яку підтримали депутати міської ради. Відповідне розпорядження Хмельницької міської ради "Про створення муніципального духового оркестру" було підписане 14 червня 1993 року за №1351. У липні того ж року оркестр набув статусу «муніципального».

  Завдяки наполегливій творчій праці оркестр набрав небувалих висот професійного виконавства й сьогодні колективу доступні складні партитури. Репертуарний спектр виконуваних творів надзвичайно багатий: від обробок народних мелодій, зокрема, «Фантазія на теми українських народних пісень» Анатолія Ткачука, «Ватра» Володимира Матвійчука та стройових маршів до оперних увертюр та джазових композицій. Сама назва естрадно-духовий оркестр сприяє розширенню репертуару оркестру. Вже сьогодні в оркестрі задіяні естрадні інструменти: ритм-гітара, бас-гітара, клавішні інструменти, які надають нового колориту творам. По-новому зазвучали Едді Келверт «Вишневий сад», Феррер Ферран «Багіра», Вальтер Мерфі «Вулиці Мегаполісу», Лара Фабіан «МaLade», І. Поклад «Ой, летіли дикі гуси», «Балада про дві скрипки» та інші.

  Оркестр постійно працює над складними творами класиків української та світової музики. Виконання цих творів відзначається ідеальним строєм та злагодженістю, м'якістю звучання, глибоким проникненням у відтворенні художніх образів, що вимагає високого рівня виконання та досконалого володіння музичним інструментом кожного артиста. Оркестр є дипломантом та лауреатом чисельних мистецьких конкурсів та фестивалів.

  У різні роки оркестром керували: Анатолій Слюсар, Василь Станко, Заслужений артист України Сергій Рабійчук, Володимир Боруцький.

  Впродовж усього періоду діяльності з оркестром виступали відомі українські солісти-вокалісти: Народні артисти України Леонід Тищенко та Марія Ясіновська, Заслужені артисти України Олександр Полянський, Олександр Болгарчук та Фатіма Чергіндзія, володарка премії «Золота зірка Алли» міжнародного пісенного конкурсу «Нова хвиля – 2009», фіналістка телевізійного проекту «Голос країни» Міла Нітіч, молоді лауреати та дипломанти міжнародних конкурсів Артем Ромасюков, Марина Українець, Ілона Бачмага, Інна Гласова, Павло Дасюк, Дарія Сохрякова та інші.

  Проте, організаційно-творчої перебудови колектив зазнав у 2009 році із приходом на посаду головного диригента Тараса Безнюка. З його приходом відбулось влиття в оркестр молодих музикантів – випускників консерваторій, університетів культури і мистецтв. Він людина з новими поглядами на сучасне мистецтво і завдяки його креативності оркестр зазвучав по-новому, більш професійно. На сьогоднішній день він має признаний авторитет не лише серед музичної еліти міста, а й серед молоді та людей похилого віку.

  Довідка.


  Тарас В'ячеславович Безнюк у 2002 році закінчив Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю керівник духового оркестру і перше, куди привела його життєва доріжка, – це в Хмельницький муніципальний духовий оркестр, де й розпочалась музична кар'єра молодого артиста.

  Народився Тарас 5 лютого 1978 року в місті Костопіль Рівненської області. У 1993-1997 роках навчався в Рівненському державному музичному училищі на відділені «Духові та ударні інструменти», яке закінчив з відзнакою. У 1997-2002 роках навчання у Рівненському державному гуманітарному університеті за спеціальністю «Народна художня творчість» і здобув кваліфікацію керівника оркестру духових інструментів, викладача фахових дисциплін, артиста оркестрів.

  У 2002-2009 роках працював артистом вищої категорії Хмельницького муніципального духового оркестру й за сумісництвом артистом обласного симфонічного оркестру. Визнаний одним із кращих трубачів України. З 2 березня 2009 року – головний диригент Хмельницького муніципального духового оркестру. Тарас Безнюк – високопрофесійний фахівець, талановитий музикант, по відношенню до колег – товариський, щирий і доброзичливий. Під його керівництвом оркестр досяг високого професійного рівня виконання.

  З 2013 року Тарас – головний диригент, художній керівник та директор оркестру.

  За вагомий особистий внесок у розвиток музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу діяльність, високу професійну майстерність в 2013 році він нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури.

  Т. Безнюк неодноразово нагороджений почесними грамотами міського голови, міського управління культури і туризму, обласної ради, обласного управління культури, туризму і курортів, лауреат міського конкурсу «Кращий за професією – 2010» в галузі культури, стипендіат міського голови.

  Щоразу, підіймаючи планку вимог до себе та артистів оркестру, Тарас Безнюк намагається якнайповніше розкрити приховані красоти та таємниці вже широко відомої та популярної музики, тим самим занурює публіку у світ емоцій та почуттів, пропагуючи кращі музичні твори українських та зарубіжних композиторів.


  У свій час значну роль у розвиток оркестру вніс його директор Анатолій Іванович Миколайчук (1999-2012 рр.). У 2007 році оркестр вперше виїхав за кордон у м. Чеханув (Польща). У 2008-2011 роках він був постійним учасником Міжнародного фестивалю духових оркестрів, який проводився в різних містах Франції. У рамках фестивалю оркестр відпрацював багато сольних концертів, які з великим успіхом сприймались французькими глядачами.

  За рішенням Хмельницької міської ради від 08.11.2012 року №928 оркестр набув статусу муніципального естрадно-духового оркестру, що сприяло розширенню репертуару оркестру, більш активній концертно-гастрольній діяльності в містах області та України, збільшенню аудиторії слухачів та прихильників музики даного жанру.

  Під керівництвом Тараса Безнюка "За високу професійну майстерність, активну суспільно-громадську та концертну діяльність, участь у благодійних проектах та популяризацію музичного мистецтва серед широких верств населення" оркестр став лауреатом міської премії ім. Богдана Хмельницького в 2016 році.

  Оркестр співпрацює із багатьма колективами, зокрема Тернопільським муніципальним духовим оркестром «Гомін Волі», Вінницьким муніципальним естрадно-духовим оркестром, військовими оркестрами, оркестром МВС України та іншими.

  З кожним роком цей шанований у місті колектив розширює поле своєї творчої діяльності не лише в Україні, а й далеко за її межами. Активна концертно-гастрольна діяльність сприяє росту його художньої майстерності. Оркестр є постійним учасником обласних, всеукраїнських та міжнародних свят, фестивалів.

      

  Сьогодні оркестр – невід'ємна частка духовного життя міста. Без нього не обходиться жодне свято. Але він має найвищу нагороду – любов і вдячність рідного міста, своїх шанувальників.

  У 2009 році при муніципальному духовому оркестрі було створено відомий нині у місті та далеко за його межами перший в Україні колектив мажореток "Альфа", який за останні роки набув значної майстерності та гідно представляє Хмельницький і Україну на чемпіонатах Європи у Польщі, Чехії, Угорщині, Хорватії та інших країнах світу.

  27.06.2013 р., останнє оновлення 27.02.2019 р.


  Використані джерела: 

  1. Про створення Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру та затвердження Статуту та втрату чинності розпорядження міської адміністрації Хмельницької міської ради народних депутатів від 14.06.93 №351 : рішення двадцять першої сесії №6 від 12.12.2012 р. [Електронний ресурс]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу :http://www.khmelnytsky.com (дата звернення 18.06.2013). – Назва з екрану.
    
  2. У Хмельницькому з'явився муніципальний естрадно-духовий оркестр [Електронний ресурс] // Є. – Електрон. дані. – Режим доступу : http://ye.ua (дата звернення 26.06.2013). – Назва з екрану.
    
  3. Творча характеристика Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру

  Висловлюємо щиру вдячність Миколайчуку Анатолію Івановичу за надані фото та документи з особистого архіву.
   


  © Хмельницька міська центральна бібліотека
  Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів

  Підготувала: Галина Єсюніна


  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у другому кварталі 2021 року

  Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек ЦБС Хмельницької міської територіальної громади. Художня література, видання з питань мистецтва, дитяча література.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр