Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр Хмельницька міська централізована бібліотечна система Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Ми знаємо про Хмельницький все
  Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр

  Є закони і слова магічні,
  Подих, неймовірність і розмах,
  Океан життя, вогонь і вічність,
  А над ними музика, як птах.

  Музична культура людини є органічною частиною культури народу, до якого вона належить або серед якого живе. Хмельницький має усталені мистецькі традиції, тут живе і працює велика плеяда талановитих професійних артистів, музикантів, співаків.

  Прикрасою у проведенні кожного загальноміського заходу є Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр. Він був заснований у 1993 році за ініціативи тодішнього мера міста Михайла Костянтиновича Чекмана й колективу музикантів, яку підтримали депутати міської ради. Відповідне розпорядження Хмельницької міської ради "Про створення муніципального духового оркестру" було підписане 14 червня 1993 року за №1351. У липні того ж року оркестр набув статусу «муніципального».

  Завдяки наполегливій творчій праці оркестр набрав небувалих висот професійного виконавства й сьогодні колективу доступні складні партитури. Репертуарний спектр виконуваних творів надзвичайно багатий: від обробок народних мелодій, зокрема, «Фантазія на теми українських народних пісень» Анатолія Ткачука, «Ватра» Володимира Матвійчука та стройових маршів до оперних увертюр та джазових композицій. Сама назва естрадно-духовий оркестр сприяє розширенню репертуару оркестру. Вже сьогодні в оркестрі задіяні естрадні інструменти: ритм-гітара, бас-гітара, клавішні інструменти, які надають нового колориту творам. По-новому зазвучали Едді Келверт «Вишневий сад», Феррер Ферран «Багіра», Вальтер Мерфі «Вулиці Мегаполісу», Лара Фабіан «МaLade», І. Поклад «Ой, летіли дикі гуси», «Балада про дві скрипки» та інші.

  Оркестр постійно працює над складними творами класиків української та світової музики. Виконання цих творів відзначається ідеальним строєм та злагодженістю, м'якістю звучання, глибоким проникненням у відтворенні художніх образів, що вимагає високого рівня виконання та досконалого володіння музичним інструментом кожного артиста. У складі оркестру працюють визначні віртуози-солісти: Анатолій Слободян (труба), Михайло Добринчук (кларнет), Михайло Марченко (саксофон-тенор), Ігор Легельбах (саксофон-альт), Юлія Таранчук (флейта), Тарас Безнюк (труба) та багато інших. У 1997 році оркестр став лауреатом Міжнародного конкурсу, що відбувся у м. Рівне.

  У різні роки оркестром керували: Анатолій Слюсар, Василь Станко, Заслужений артист України Сергій Рабійчук, Володимир Боруцький.

  Проте, організаційно-творчої перебудови колектив зазнав у 2009 році із приходом на посаду головного диригента Тараса Безнюка. З його приходом відбулось влиття в оркестр молодих музикантів – випускників консерваторій, університетів культури і мистецтв. Він людина з новими поглядами на сучасне мистецтво і завдяки його креативності оркестр зазвучав по-новому, більш професійно. На сьогоднішній день він має признаний авторитет не лише серед музичної еліти міста, а й серед молоді та людей похилого віку.

  Довідка.


  Тарас Безнюк у 2002 році закінчив Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю керівник духового оркестру і перше, куди привела його життєва доріжка, – це в Хмельницький муніципальний духовий оркестр, де й розпочалась музична кар'єра молодого артиста.

  Народився Тарас 5 лютого 1978 року в місті Костопіль Рівненської області. У 1993-1997 роках навчався в Рівненському державному музичному училищі на відділені «Духові та ударні інструменти», яке закінчив з відзнакою. У 1997-2002 роках навчання у Рівненському державному гуманітарному університеті за спеціальністю «Народна художня творчість» і здобув кваліфікацію керівника оркестру духових інструментів, викладача фахових дисциплін, артиста оркестрів.

  У 2002-2009 роках працював артистом вищої категорії Хмельницького муніципального духового оркестру й за сумісництвом артистом обласного симфонічного оркестру. Визнаний одним із кращих трубачів України. З 2 березня 2009 року – головний диригент Хмельницького муніципального духового оркестру. Тарас Безнюк – високопрофесійний фахівець, талановитий музикант, по відношенню до колег – товариський, щирий і доброзичливий. Під його керівництвом оркестр досяг високого професійного рівня виконання.

  Т. Безнюк неодноразово нагороджений почесними грамотами міського голови, міського управління культури і туризму, обласної ради, обласного управління культури, туризму і курортів, лауреат міського конкурсу «Кращий за професією – 2010» в галузі культури, стипендіат міського голови.

  Щоразу, підіймаючи планку вимог до себе та артистів оркестру, Тарас Безнюк намагається якнайповніше розкрити приховані красоти та таємниці вже широко відомої та популярної музики, тим самим занурює публіку у світ емоцій та почуттів, пропагуючи кращі музичні твори українських та зарубіжних композиторів.

  Нині Тарас – головний диригент, художній керівник та директор оркестру.


  У свій час значну роль у розвиток оркестру вніс його директор Анатолій Іванович Миколайчук (1999-2012 рр.). У 2007 році оркестр вперше виїхав за кордон у м. Чеханув (Польща). У 2008-2011 роках він був постійним учасником Міжнародного фестивалю духових оркестрів, який проводився в різних містах Франції. У рамках фестивалю оркестр відпрацював багато сольних концертів, які з великим успіхом сприймались французькими глядачами.

  Оркестр співпрацює із багатьма колективами, зокрема Тернопільським муніципальним духовим оркестром «Гомін Волі», Вінницьким муніципальним естрадно-духовим оркестром, військовими оркестрами, оркестром МВС України та іншими.

  З кожним роком цей шанований у місті колектив розширює поле своєї творчої діяльності не лише в Україні, а й далеко за її межами. Активна концертно-гастрольна діяльність сприяє росту його художньої майстерності. Оркестр є постійним учасником обласних, всеукраїнських та міжнародних свят, фестивалів.

      

  За 20-річну історію оркестром було організовано безліч концертів, у тому числі й за кордоном. Сьогодні оркестр – невід'ємна частка духовного життя міста. Без нього не обходиться жодне свято. Але він має найвищу нагороду – любов і вдячність рідного міста, своїх шанувальників.

  У 2009 році при муніципальному духовому оркестрі було створено відомий нині у місті та далеко за його межами перший в Україні колектив мажореток "Альфа", який за останні роки набув значної майстерності та гідно представляє Хмельницький і Україну на чемпіонатах Європи у Польщі, Чехії, Угорщині, Хорватії та інших країнах світу.

  27.06.2013 р.

  Використані джерела: 

  1. Про створення Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру та затвердження Статуту та втрату чинності розпорядження міської адміністрації Хмельницької міської ради народних депутатів від 14.06.93 №351 : рішення двадцять першої сесії №6 від 12.12.2012 р. [Електронний ресурс]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://www.khmelnytsky.com/ (дата звернення 18.06.2013). – Назва з екрану.
    
  2. У Хмельницькому з'явився муніципальний естрадно-духовий оркестр [Електронний ресурс] // Є. – Електрон. дані. – Режим доступу : http://ye.ua/news/news_10397.html (дата звернення 26.06.2013). – Назва з екрану.

  Висловлюємо щиру вдячність Миколайчуку Анатолію Івановичу за надані фото та документи з особистого архіву.
   

  © Хмельницька міська центральна бібліотека
  Сектор автоматизації бібліотечних процесів

  Підготувала: Єсюніна Галина

  Подільська, 78
  тел. 79-44-34
  cbs.km.ua


  Філія №14
  Філія №14
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Золота серія

  Золота серія "Бібліотека пригод".
  Художня література.
  Книги для всіх.
   

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2019 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр