Монотеатр Хмельницька міська централізована бібліотечна система Монотеатр Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Ми знаємо про Хмельницький все
  Монотеатр

  24 серпня 1993 р., на День незалежності, у місті Хмельницькому відкрив свій перший театральний сезон монодрамою за творами репресованих поетів "Прокляті роки" міський монотеатр "Кут". На сьогоднішні він є єдиним, як в Україні, так і в Європі стаціонарним театром одного актора. Засновник і керівник цього надзвичайно оригінального і цікавого у художньо-творчому відношенні театру – актор Володимир Смотритель. 

  Довідка


  Володимир Петрович Смотритель народився 13 січня 1953 р. у м. Городище Черкаської області. Після закінчення школи він у 1974 р. став студентом Дніпропетровського хореографічного училища. У 1978 р. вступив до Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого на факультет драми і кіно, після закінчення якого вісім років працював актором на професійній сцені Київського театру юного глядача. З 1986 р. працював у Чернівецькій обласній філармонії.

  У Хмельницький В. Смотритель приїхав працювати в 1988 р. Три роки працював у обласній філармонії. На щастя, йому вдалося переконати тодішнього мера міста Михайла Чекмана у важливості та потрібності існування такого неординарного явища в житті міста як монотеатр, адже, що може бути вище для митця, як дарувати  людям  вогонь  свого  серця.  Тож  у  1992 р.  на сесії міської ради за ініціативи М. Чекмана такий театр було створено. Це невеличке приміщення в центрі міста з глядацьким залом та сценою. Назва театру "Кут" родом з дитинства Володимира, бо саме так називалося перехрестя доріг у його рідному місті Городище, де кожного вечора збиралась місцева молодь, щоб поспілкуватись і послухати тогочасні популярні пісні під гітару та чудову гру тоді ще не відомого Володимира Смотрителя.

  Проте,   уже   у   1992 р.   він  – володар   гран-прі  Всеукраїнського   конкурсу   авторської   пісні  "Оберіг – 92" (м. Луцьк),  в  1995 р. – лауреат   Всеукраїнського  конкурсу  на  кубок  Аркадія  Чайкіна "Море сміху – 95" (м. Запоріжжя), у 1998 р. – володар першої премії Всеукраїнського конкурсу гумору та сатири ім. Андрія Сови (м. Одеса), 2000 р. – лауреат міжнародного конкурсу "Відлуння" (м. Київ), 2002 р. – "Людина року" в номінації "Митець" (м. Хмельницький), 2005 р. – володар гран-прі Всеукраїнського фестивалю "Віват актор" (м. Дніпропетровськ) та багато інших. А в 2006 р. Володимир Смотритель отримав звання "Заслуженого артиста України". У 2016 році – звання "Народного артиста України".


  У 1994 р. відбувся перший Всеукраїнський фестиваль мономистецтв "Розкуття" і з того часу стало вже доброю традицією проведення цього фестивалю щорічно. Триває він протягом 3-5-ти вечорів, де кожен вечір має свою номінацію: театр одного актора, поезія, авторська пісня, оригінальний жанр, гумор та сатира. У фестивалі беруть участь лише професіонали, але кожну номінацію відкривають аматори, які додають йому свій неповторний шарм та своєрідне забарвлення. Взагалі масштаб "Розкуття", мистецька палітра створюють культурний імідж нашого обласного центру. Традиційно, усі розкутяни лише раз беруть участь у цьому фестивалі, і тільки переможцям минулих фестів надається унікальна можливість знову повернутись на сцену – на біс.

  Ще одним цікавим проектом монотеатру став Міжнародний фестиваль вистав "Відлуння". Започаткований у 1999 р. у Києві, з 2008 р. він перемістився у Хмельницький.

  А народилося "Відлуння" з легкої руки і великої любові Ніни Мазур – президента фестивалю, віце-президента Міжнародного форуму театру одного актора (МІТ, ЮНЕСКО), професора, драматурга, відомої театрознавиці як в Україні, так і за її межами. Обов'язки директора "Відлуння" у Хмельницькому виконує заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів, директор монотеатру "Кут" Володимир Смотритель.

  Чому ж професійним митцям з різних країн так важливо брати участь у фестивалі "Відлуння", де в камерному залі "Кута" уміщається кілька десятків глядачів? До того ж, добираються актори до Хмельницького власним коштом. Бо монотеатр для митця – це можливість знайти себе в собі, це – сміливість з'явитись перед глядачем на відстані простягнутої руки, коли чути твоє дихання, шелест жесту, і тут не сфальшивиш.

  Фестивалі – це можливість спілкування ось таких фанатів.

  19.09.2013 р.

  Використані джерела: 

  1. Розкувало душі мистецьке "Розкуття" // Проскурів. – 2011. – №22. – 2 червня. – С.8
    
  2. Слободянюк Т. "Розкуття-2013": подільські акценти / Тетяна Слободянюк // Подільські вісті. – 2013. – №№87-88. – 11 червня. – С.5
    
  3. Слободянюк Т.Сім сповідей, п'ять вечорів / Тетяна Слободянюк // Подільські вісті. – 2012. – №№129-130. – 4 вересня. – С.8

  © Хмельницька міська центральна бібліотека
  Сектор автоматизації бібліотечних процесів

  Підготувала: Галина Єсюніна


  Філія №2
  Філія №2
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книги у бібліотеках міста

  Нових надходжень літератури було небагато, проте є на що звернути увагу!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр