Міжнародний день рідної мови Хмельницька міська централізована бібліотечна система Міжнародний день рідної мови Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Про ЦБС » Анонси та плани
  Міжнародний день рідної мови
  Всі народи світу – то Господні діти,
  Всіх народів мови 
  – то Господній дар,
  Але мова мами 
  – найрідніша в світі,
  В ній є все: і святість, і краса, і чар.
   
  Роман Завадович
   
  Міжнародний день рідної мови відзначають щорічно 21 лютого, починаючи з 2000 року. В Україні це свято існує з 2002 року, коли, з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України, Президент України підписав відповідні документи.
   
  Мова – це найважливіший засіб людського спілкування і кожен народ по-своєму у ній неповторний. 
   
  Багатство і краса, витонченість і мелодійність української мови визнана світом. У 1928 році, у Парижі, на Міжнародному конкурсі мов, вона зайняла третє місце (після французької та перської).
   
  Український народ творив свою мову впродовж віків, заносячи до мовної скарбниці добірний нектар слова, а слово – найвірніший посланець з минулого в сьогодення і з сьогодення у прийдешнє. Наприклад, Михайло Старицький подарував нам такі слова, як мрія, майбутнє, байдужість, завзяття, темрява, незагойний, приємність, чарівливий, сутінь, бойовище, знадливий, пестливий, привабливий, потужний та багато-багато інших. Леся Українка залишила нам у спадок промінь, а її мати – Олена Пчілка – дала життя словам мистецтво, переможець, променистий, палкий та інші. Годі навіть гадати, як би ми могли обходитися без таких слів, як отвір, привид, свідоцтво, чинник, однак усі вони з'явилися завдяки Івану Франку.
   
  І нам, громадянам України, сьогодні необхідно усвідомити роль рідної мови у житті, адже саме через неї відбувається консолідація народу. Мова – це живий організм, і живе вона тільки у розвитку, завдяки своїм носіям, які знають літературну мову і послуговуються нею в усіх комунікативних ситуаціях. А тому дбати про культуру мови і володіти її нормами потрібно щоденно, аби розширювати сфери застосування.
   
  У тісній взаємодії з іншими факторами етнотворення мова формує національний менталітет, національну культуру і духовність нації. У процесі безперервної взаємодії своїх елементів протягом віків мова розвивається, збагачується, видозмінює значення слів, однак її загальна структура зберігає свої особливості.
   
   
  Своєї мови рідної і свого рідного звичаю вірним серцем держітеся. Тоді з вас будуть люди як слід, тоді з вас буде громада шанована і вже на таку громаду ніхто своєї лапи не положить.
   
   
  Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання століть, мова  це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня, інтелектуальна і мислительна діяльність народу.
   
  Найбільше і найдорожче добро в кожного народу  це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.
   
  Панас Мирний
   

  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у третьому кварталі 2018 року

  Приємного та цікавого читання!

  Завжди раді бачити Вас у бібліотеках Хмельницької міської ЦБС!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр