Шоханов Андрій Георгійович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Шоханов Андрій Георгійович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Шоханов Андрій Георгійович
  Шоханов
  Андрій Георгійович

  Звання "Почесний громадянин міста Хмельницького" присвоєно рішенням двадцять восьмої сесії Хмельницької міської ради
  №4 від 23 вересня 2009 року.

  Шоханов Андрій Георгійович народився 25 червня 1914 року у місті Нижньодніпровську Новомосковського повіту Катеринославської губернії (нині Нижньодніпровськ включено до міста Дніпропетровська).

  З 1930 року по 1933 рік – учень школи фабрично заводського навчання, електрослюсар вагоноремонтного заводу. З 1933 року по 1939 рік навчався в Дніпропетровському металургійному інституті.

  Після закінчення інституту працював плавильним майстром заводу "Дніпроспецсталь" м. Запоріжжя.

  За часів Великої Вітчизняної війни був пропагандистом госпіталю Південного фронту, перебував на посаді секретаря політвідділу Південного, Закавказького, Північно-Кавказького фронтів.

  У 1946 році працював старшим інженером Міністерства місцевої промисловості у місті Кишиневі. З 1946 року по 1951 рік призначався на посади інструктора, заступника секретаря, третього секретаря Кам'янець-Подільського міського комітету Комуністичної партії України.

  У період з 1951 року по 1953 рік працював другим секретарем Хмельницького міського комітету Комуністичної партії України. З 1953 року до 1956 року працював головою виконавчого комітету Хмельницької міської ради народних депутатів. З 1956 року по 1962 рік працював на посадах другого, першого секретаря Хмельницького міського комітету Комуністичної партії України. У 1962 році обраний секретарем Хмельницького обкому Комуністичної партії України. З 1963 року по 1964 рік голова облвиконкому (промислова Рада).

  Діяльність Шоханова А. Г. по розвитку соціально-економічної інфраструктури, будівництва та житлово-комунального господарства дозволила місту Хмельницькому в короткий термін перетворитись у розвинутий в економічному та соціальному відношенні обласний центр.

  При активній участі Шоханова А. Г. було здійснено будівництво взуттєвої та швейної фабрик, аеропорту, молокозаводу, маслосирбази, автобусного депо.

  Шоханов А. Г. був ініціатором, куратором газифікації та подальшої телефонізації міста Хмельницького.

  За часи роботи Шоханова А. Г. проводилося будівництво заводів, які мали оборонне значення, що сприяло зведенню навколо них житлово-комунальних масивів, об'єктів інфраструктури, що визначило нинішнє обличчя міста Хмельницького.

  За роки його головування (1953-1956 рр.) Проскурів був перейменований на Хмельницький, були відкриті міська лікарня та міська стоматологічна поліклініка, завершено спорудження Будинку Рад та впорядкування навколишньої площі (нині – майдан Незалежності), а на привокзальній площі встановлений пам'ятник Б. Хмельницькому.

  Його особистою заслугою є відкриття загальнотехнічного факультету Львівського поліграфічного інституту, який згодом став першим у нашому місті вищим навчальним закладом (нині Хмельницький національний університет).

  Повсякденна копітка діяльність на відповідальній посаді вимагала від Андрія Георгійовича повної відданості справі, наполегливості, подолання труднощів, високого професіоналізму. Проявляючи ці якості, він заслужив глибоку пошану від людей, даруючи їм не тільки свої знання та досвід, але й тепло своєї душі.

  За особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування в місті Хмельницькому нагороджений Почесною відзнакою Хмельницького міського голови.

  Звання "Почесний громадянин міста Хмельницького" присвоєно
  як ветерану служби в органах місцевого самоврядування.

  27 лютого 2016 року на 102 році життя Андрій Георгійович Шоханов відійшов у вічність. 

  10.12.2012 р., 26.06.2014 р.

  Останнє оновлення 29.02.2016 р.

   

  Використані джерела:

  1. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.

  Філія №9
  Філія №9
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Хочемо поділитись книжковими новинками

  Хочемо поділитись книжковими новинками бібліотек Хмельницької міської ЦБС, які будуть цікаві та корисні наймолодшим читачам, підліткам і дорослим.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр