Мацьоха Михайло Маркович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Мацьоха Михайло Маркович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Мацьоха Михайло Маркович

   

  Мацьоха
  Михайло Маркович
   

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
  рішенням дев'ятнадцятої сесії

  Хмельницької міської ради №3 від 29 серпня 2012 року.

  Мацьоха Михайло Маркович народився 22 грудня 1942 р. у с. Терешівці Хмельницького району Хмельницької області. Закінчив у 1977 р. Київський інститут фізичної культури та спорту.

  З 1971 р. працює у Хмельницькій дитячо-юнацькій спортивній школі №2 "Авангард". Тренер-викладач вищої кваліфікаційної категорії з важкої атлетики,  Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Заслужений тренер СРСР та України. Голова федерації важкої атлетики Хмельницької області. У 1988-1999 рр. та з  2009 р. виконує обов'язки старшого тренера національної збірної команди України з важкої атлетики. Зарекомендував себе грамотним спеціалістом, користується авторитетом громадськості міста, області, України та повагою вихованців.

  Михайло Маркович за період роботи підготував чемпіона Олімпійських ігор 1996 р. у Атланті (США) Тимура Таймазова, який виступав у вазі 108 кг. В останній спробі пішов на рекорд світу, замовивши 236 кг. Більшу вагу беруть тільки у надважкій категорії. Коли Тимур довів штангу до крайнього верхнього положення, тримав її, поки судді двічі не повідомили про зарахування ваги. Таким чином Таймазов став не лише Олімпійським чемпіоном, але й рекордсменом світу.

  Довідка.

  Тимур Таймазов (08.08.1970 р.) народився у с. Ногір (Північна Осетія). У 1989 р. був призваний до лав армії. Службу проходив у м. Хмельницькому. Закінчив у 1996 р. Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування  (нині Хмельницький національний університет), Північно-Осетинський державний університет та Всеросійську державну податкову академію МНС РФ.

  Професійно почав займатися атлетикою у м. Хмельницькому з 1989 р. Виступав за ФСТ "Україна" та Збройні Сили України, Хмельницьку область та м. Київ (до 1996 р.). Багаторазовий рекордсмен світу.

  1991р. – чемпіон СРСР серед юніорів, чемпіон Спартакіади народів СРСР;
  1992 р. – чемпіон Європи, срібний призер Олімпійських ігор у Барселоні (Іспанія);
  1993 р. – чемпіон Європи (Болгарія), чемпіон світу (Австралія);
  1994 р. – чемпіон Європи (Чехія), чемпіон світу (Турція).

  Проживає у Владикавказі (Російська Федерація).

  Значних успіхів досягли й інші вихованці Мацьохи М. Найвідоміші з них:

  Денис Готфрід (05.02.1975 р.) народився у м. Магнітогорськ Челябінської області (Росія). У 1998 р. закінчив Національний університет фізичної культури і спорту України. Важкою атлетикою почав займатися у м. Луганську (1991 р.).
  Виступав на міжнародному рівні у трьох вагових категоріях: 99 кг, 105 кг і 108 кг.

  Представляв ФСТ "Динамо" та "Україна", Луганську та Хмельницьку (1997-2002 рр.) області. Учасник двох Олімпійських ігор. У 1993-2000 рр. його тренерував М. Мацьоха.

  1996 р. – бронзовий призер Олімпійських ігор в Атланті (США), вагова категорія 99 кг;
  1997 р. – чемпіон Європи (Рієска);
  1998 р. – чемпіон Європи (Іспанія);
  1999 р. – чемпіон світу (Афіни).

  Заслужений майстер спорту.

  Ара Варданян
  2002 р. – чемпіон Європи в ривку (Київ).

  Торохтій Олексій (22.05.1986 р.) народився у м. Зугрес Донецької області. Закінчив Харківський Національний аерокосмічний університет ім. М. Жуковського (2010 р.). 

  Важкою атлетикою почав займатися у Зугресі. Вдосконалював свою майстерність у Харківському вищому училищі фізичної культури. Представляє ФСТ "Динамо" та "Україна", Харківську та Хмельницьку (з 2011 р.) області.

  2011 р. – бронзовий призер чемпіонату світу (Франція), І місце на Кубку України, І місце на чемпіонаті України.
  2012 р. – І місце на чемпіонаті України, чемпіон Олімпійських ігор у Лондоні (Англія) у ваговій категорії до 105 кг з результатом 412 кг у сумі.

  Заслужений майстер спорту.

  За значні досягнення у тренерській роботі  Мацьоха Михайло Маркович неодноразово нагороджений на державному рівні. Так, у 2006 р.  він став "Людиною року". У 2012 р. отримав медаль Хмельницької обласної Ради за №1 "За заслуги перед Хмельниччиною" та ювілейну медаль Президента України "20 років незалежності України".

  Завдяки високим  спортивним досягненням вихованцями Михайла Мацьохи місто Хмельницький знане не лише на теренах України, а й далеко за її межами.

  Звання "Почесний громадянин міста Хмельницького" присвоєно
  за  вагомий внесок у спортивний розвиток міста Хмельницького.

  Подання про присвоєння Мацьосі Михайлу Марковичу цього звання на розгляд спеціальної комісії внесли на загальних зборах трудового колективу працівники Хмельницької ДЮСШ №2 "Авангард" (протокол №1 п. 2 від 11 травня 2012 р.).

  18.10.2012 р.

  Останнє оновлення 14.06.2013 р.

  Використані джерела:

  1. Волошин А. П. На олімпійській хвилі : [худож.-док. нариси про участь в Олімпійських іграх сучасності спортсменів України] / Анатолій Волошин. – К. : МП Леся, 2008. – 448 с.

  2. Мацьоха Михайло Маркович : довідка-подання на присвоєння звання "Почесний громадянин міста" / Дитячо-юнацька спортивна школа №2 "Авангард".
    
  3. Олімпійські призери: Хмельницька область: інформ.-довід. видання / уклад.: О. О. Грицишина, В. В. Флентін ; ред.: Н. М. Синиця, В. В. Маковська ; відп. за вип. В. В. Флентін ; Хмельн. обл. від-ня Нац. Олімп. Комітету України ; Хмельн. ОУНБО. – Хмельницький : Заколодний М. І., 2012. – 72 с. – (Видатні особистості Хмельниччини)
    
  4. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.
    
  5. Про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Хмельницького"  Мацьосі Михайлу Марковичу : рішення дев'ятнадцятої сесії Хмельницької міської ради №3 від 29.08.2012 року // Проскурів. – 2012. - №38. – 20 вересня. – С.12.
    

  © Хмельницька міська центральна бібліотека
  Сектор автоматизації бібліотечних процесів

  Підготувала: Галина Єсюніна


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки у світі літератури

  Книгозбірні Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади одержали 347 новесеньких книг! Для читачів бібліотек видання придбало місто.

  Багато цікавих видань нещодавно надійшло й від дарувальників — користувачів та авторів. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр