
Найвищою відзнакою громади міста Хмельницького є звання "Почесний громадянин міста". Воно присвоюється з 1966 року. Це звання є відзнакою визначних особистих заслуг перед містом Хмельницьким у практичному розв'язанні питань його соціально-економічного розвитку, вагомих досягнень у розвитку підприємництва, науки, освіти, культури, спорту, охорони здоров'я, будівництва та житлово-комунального господарства, благодійницької та громадської діяльності.
Положення про звання "Почесний громадянин міста Хмельницького".
Але праці буде замало. Потрібно ще, аби якнайбільше людей знали, що ви докладаєте максимум зусиль, щоб наше місто стало кращим. Якщо колектив, організація або підприємство, у якому працюєте, бажають вас бачити почесним громадянином Хмельницького, то їм потрібно лише написати подання до міського голови. На сесії міськради, яка передує Дню міста, депутати вирішать, заслуговуєте ви на це чи ні. Якщо ж з колективом не склалося, а бажання стати почесним є, то його можна отримати безпосередньо від мера міста або виконавчого комітету. Що для цього потрібно зробити? Ваша праця має бути така гучна та промовиста, що в кулуарах міськвиконкому повинні її почути. Якщо ж почують, то за плідну працю будете мати свідоцтво міської ради, нагрудний знак та матеріальну винагороду у розмірі 20 мінімальних заробітних плат. Також ім'я почесного жителя заноситься до Книги почесних громадян міста Хмельницького, що зберігається у музеї історії міста Хмельницького та на дошку пошани.
Почесний громадянин міста Хмельницького (за його бажанням) користується правами:
-
безкоштовного проїзду в міському пасажирському транспорті всіх типів (крім таксі);
-
першочергового прийому керівниками органу місцевого самоврядування та виконавчими органами міської ради;
-
позачергового прийому і безкоштовного обстеження та лікування, протезування в лікувальних установах міста, забезпечення ліками (за рецептами лікарів);
-
безкоштовного користування комунальними послугами на території міста (квартирна плата, тепло- та водопостачання, водовідведення), які надаються комунальними підприємствами міста;
-
на оплату однієї путівки в рік (з оплатою проїзду в санаторій, будинок відпочинку чи інший лікувально-профілактичний заклад України).
04.06.2013 р.
Останнє оновлення 29.09.2022 р.
Використані джерела:
-
Стати почесним може кожен // Всім. – 2011. – №31. – 3 серпня. – С.5