Шеремет Людмила Олександрівна (1942-2014 рр.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Шеремет Людмила Олександрівна (1942-2014 рр.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Наше місто » Почесні громадяни
    Шеремет Людмила Олександрівна (1942-2014 рр.)

    Шеремет
    Людмила Олександрівна
     

    Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
    рішенням п'ятдесят другої сесії

    Хмельницької міської ради №1 від 26 серпня 2015 року.

    Шеремет Людмила Олександрівна (21.11.1942-22.02.2014) народилася в місті Макіївка Донецької області. Своє життя присвятила мирній і найблагороднішій справі – лікуванню людей. Вона дарувала їм здоров'я, рятувала від ризиків для життя.

    У 1959-1962 роках працювала у Краснодонській районній лікарні лікарем-анестезіологом. У 1969 році переїхала до міста Хмельницького. У 1969-1977 роках працювала у Хмельницькій міській лікарні лікарем-анестезіологом. У 1977 році закінчила курси акушерства та гінекології. У 1977-2009 роках працювала лікарем акушером-гінекологом у Хмельницькому міському перинатальному центрі. Була активною і чесною людиною. Її поважали і любили рідні, колеги, сусіди та знайомі.

    Людмила Олександрівна дуже любила Україну, її культуру та історію, була справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчувала біль своєї держави, вболівала за її долю, підтримувала її в боротьбі за свободу, прагнула їй добра та кращого майбутнього, мала активну громадянську позицію, не могла миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, була готова віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя. Тому, коли вирішувалася доля України під час Революції гідності, яка відбувалася в Україні з 21 листопада 2013 року до лютого 2014 року, вона не могла залишатись осторонь буремних подій. Людмила Шеремет постійно ходила на Майдан.

    19 лютого 2014 року мітингувальники прийшли під стіни будівлі Служби безпеки України у Хмельницькій області, щоб дізнатись, що вночі спалювали у дворі управління. Під час спроби мітингувальників потрапити до приміщення через центральний вхід пролунала черга з автоматичної зброї з боку СБУ. Людмила Шеремет, яка стояла попереду, отримала важке вогнепальне поранення у голову. Протягом трьох днів лікарі Хмельницької міської лікарні боролися за її життя. Куля пошкодила тканини головного мозку. 22 лютого 2014 року Людмила Олександрівна,  яка не приходила до свідомості весь цей час, померла у реанімаційному відділенні Хмельницької міської лікарні... Небесна Сотня поповнилась ще одним Героєм…

    Нагадаємо, що 21 лютого 2014 року на столичному Майдані Незалежності відбулось прощання із загиблими повстанцями, вбитими 20 лютого у «Кривавий четвер». Їх було більше 70 чоловік і майданівці в жалобних промовах назвали вбитих «Небесною сотнею». З часом ця назва стала набагато ширшим поняттям. «Небесна Сотня» – прийнята в Україні збірна назва загиблих учасників акцій протесту (Євромайдану) у грудні 2013 – лютому 2014 року. Це – мирні протестувальники, які безпосередньо відстоювали ідеї Майдану та брали участь в акціях.

    23 лютого, на Майдані Незалежності міста Хмельницького, зібралося декілька тисяч хмельничан: як знайомих, так і тих, що не знали особисто загиблу, але хотіли віддати шану людині, яка волею трагічного випадку об'єднала хоч на кілька годин усіх, хто боровся за свободу, справедливість та краще майбутнє.

    На головній площі міста відбулася прощальна панахида, а потім хмельничани попрощалися із Людмилою Олександрівною і провели її в останню путь. З Майдану Незалежності до кладовища у Шаровечці труну несли на руках, вигукуючи: «Герой!».

    В неї залишились чоловік, донька, онука.

    На вшанування пам'яті Людмили Шеремет:

    • 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня Верховна Рада прийняла Закон України №745-VII «Про державну допомогу постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей». З 28 лютого 2014 року цей закон набув чинності. На його виконання Кабінет Міністрів розробив та затвердив порядок виплати матеріальної допомоги сім'ям загиблих на Майдані активістів та затвердив перелік необхідних документів, які потрібно було надати для її отримання.
      Список на виплату одноразової грошової допомоги родинам загиблих у розмірі 121 800 грн. налічував 98 осіб. Серед них була і Людмила Шеремет.
       
    • 21 листопада 2014 року, коли вперше відзначався День Гідності та Свободи, Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з родинами загиблих активістів підписав Указ №890/2014 від 21.11.2014 р. «Про присвоєння звання Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) 99 героям Небесної Сотні «За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності». У тому списку є і Шеремет Людмила Олександрівна.
       
    • 11 лютого 2015 року Президент України підписав Указ №69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні».
      З цією метою та з метою увічнення пам'яті справжнього патріота, Героя України, Людмили Шеремет, 18 лютого 2015 року у місті Хмельницькому було встановлено меморіальну дошку на фасаді будинку, де вона проживала на вул. Хотовицького, 11/2.
       
    • 4 липня 2015 року у Михайлівському Золотоверхому соборі Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив заупокійну панахиду за Героями Небесної Сотні.
      Після молитви Предстоятель Київського Патріархату вручив церковні медалі «За жертовність і любов до України» родичам 106 загиблих під час подій Революції гідності, які приїхали цього дня до Київа з усієї України. Кожній родині передали також книгу-трилогію «Майдан. Революція гідності». Ця нагорода, на жаль, посмертно, була вручена і Людмилі Шеремет.

    Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
    за 
    громадську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних
    засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння
    Українському народу, виявлені під час Революції гідності, посмертно

    11.11.2015 р.

    Використані джерела:

    1. Небесна сотня [Електронний ресурс] // ВікіпедіЯ. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org (дата звернення 02.11.2015). – Назва з екрану.
    2. Небесна сотня молиться за нас… [Електронний ресурс] // Є : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://ye.ua  (дата звернення 10.11.2015). – Назва з екрану.

    3. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.

    4. Рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу:http://khmelnytsky.com (дата звернення 19.11.2015). – Назва з екрану.

    5. Яцишен А. Як пам'ять про героїв Майдану / Андрій Ящишен // Проскурів. – 2015. – 29 жовтня. – №7. – С. 1

     © Хмельницька міська центральна бібліотека
    Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів 

    Підготувала: Галина Єсюніна


    На Всеукраїнському параді вишиванок
    На Всеукраїнському параді вишиванок
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Публіцистична література серії «Бібліотека газети «День»
    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр