Барбалюк Віктор Денисович (1935 р.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Барбалюк Віктор Денисович (1935 р.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Барбалюк Віктор Денисович (1935 р.)

  Барбалюк
  Віктор Денисович

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
  рішенням восьмої сесії
  Хмельницької міської ради від 21 вересня 2016 року.

  Барбалюк Віктор Денисович відомий у місті сподвижник спорту, який доклав чимало зусиль щодо створення умов для занять фізичною культурою і спортом, створивши у Хмельницькому потужну спортивну інфраструктуру. Незважаючи на поважний вік, він і досі відзначається неабиякою громадською активністю. В. Барбалюк багато років є головою президії Хмельницького обласного відділення Міжнародної Асоціації ветеранів фізичної культури і спорту. Завдяки його старанням у 2010 році на стадіоні «Поділля» відкрито «Музей спортивної слави міста Хмельницького» та Дошку пошани кращих працівників фізичної культури і спорту міста.

  Віктор Денисович народився 28 березня 1935 року в селі Червоногірка Волочиського району Хмельницької області. Закінчивши у 1958 році Львівський державний інститут фізичної культури (нині Львівський державний університет фізичної культури), він був направлений у місто Хмельницький в добровільне спортивне товариство (ДСТ) «Авангард» на посаду тренера-викладача з греко-римської та вільної боротьби.

  За його ініціативи у парку ім. І.Франка на спортбазі ДСТ «Авангард» були побудовані ігровий зал, зали для вільної боротьби, важкої атлетики, запрацювали волейбольний, гандбольний та городошний майданчики.

  Пропрацювавши на посаді тренера сім років, Віктор Денисович із 1965 року очолив дитячо-юнацьку спортивну школу міського відділу освіти (нині – ДЮСШ №2). Через кілька років став директором ДЮСШ №1.

  У 1982-1990 роках Віктор Денисович працював заступником Хмельницького міського голови. Окрім того, він був депутатом Хмельницької міської ради семи скликань у період з 1977 року по 1990 рік. Це були роки масштабної забудови міста, розвитку всіх його галузей. За сприяння В. Барбалюка  база спортивних об'єктів у місті розширювалася, відкривалися дитячо-юнацькі школи, стали проводитись спортивні змагання різних рівнів.

  Віктор Барбалюк – відмінник народної освіти, ветеран праці, нагороджений орденом «Дружби народів», медаллю А. С. Макаренка, Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Національного олімпійського комітету України, Хмельницької облдержадміністрації й Хмельницької обласної та міської рад, Почесною відзнакою Хмельницького міського голови. У номінації «Громадський діяч» був визнаний «Людиною року – 2012».

  Указом Президента України №391/2016 від 10 вересня 2016 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня фізичної культури і спорту» Віктору Барбалюку присвоєно почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» «За вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту в Україні, досягнення високих спортивних результатів та багаторічну плідну професійну діяльність».

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно за
  активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок
  у спортивне 
  виховання молоді міста Хмельницького.

  Подання про присвоєння Барбалюку Віктору Денисовичу цього звання на розгляд спеціальної комісії внесене Хмельницьким обласним відділенням Національного олімпійського комітету України.

  10.10.2016 р.

  Використані джерела:

  1. Батурлін В. Віктор Барбалюк гідний звання «Почесний громадянин міста» / В'ячеслав Батурлін // Проскурів. – 2015. – №29. – 23 липня. – С. 9
    
  2. Звання «Почесний громадян міста Хмельницького» присвоєно Віктору Барбалюку [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://www.khmelnytsky.com (дата звернення 10.10.2016). – Назва з екрану.
    
  3. Краснюк Ю. Подвижник спортивного руху / Юрій Краснюк // Проскурів. – 2015. – №12. – 26 березня. – С. 9
    
  4. Міськрада присвоїла «почесного громадянина» хмельничанину Барбалюку [Електронний ресурс] // Незалежний громадський портал : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://ngp-ua.info (дата звернення 10.10.2016). – Назва з екрану.
    
  5. Найдосвідченішому члену виконкому Хмельницького обласного відділення НОК України – вісімдесят [Електронний ресурс] // Національний олімпійський комітет України : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://noc-ukr.org (дата звернення 10.10.2016). – Назва з екрану.
    
  6. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.
    
  7. Разуваєв В. Честь родини Барбалюків – батька і сина / Володимир Разуваєв // Проскурів. – 2013. – №34. – 8 серпня. – С. 13
    
  8. Рішення від 14.07.2016 року № 509 Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» Барбалюку Віктору Денисовичу [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://www.khmelnytsky.com (дата звернення 10.10.2016). – Назва з екрану.
    
  9. Серафіма Н. Людей спорту шанують / Н. Серафіма // Подільські вісті. – 2016. – №111. – 4 жовтня. – С. 4
    
  10. Указ Президента України №391/2016 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня фізичної культури і спорту [Електронний ресурс] // Президент України : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://www.president.gov.ua (дата звернення 10.10.2016). – Назва з екрану.
    
  11. У Хмельницькому на одного почесного громадянина стало більше [Електронний ресурс] // 0382.ua : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://www.0382.ua (дата звернення 10.10.2016). – Назва з екрану.
    
  12. У Хмельницькому побільшало почесних мешканців міста [Електронний ресурс] // Всім : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://vsim.ua (дата звернення 10.10.2016). – Назва з екрану.
    
  13. Факелоносця Віктора Барбалюка офіційно привітали з почесним званням громадянина Хмельницького [Електронний ресурс] // 0382.ua : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://www.0382.ua (дата звернення 10.10.2016). – Назва з екрану.

   © Хмельницька міська центральна бібліотека
  Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів 

  Підготувала: Галина Єсюніна


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги від наших друзів з Польщі

  Понад 300 примірників книг польською мовою надійшло до бібліотек Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади. Це художні, енциклопедії, збірники, словники Варшави як для дітей, так і для дорослих.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр