Мельник Іван Олександрович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Мельник Іван Олександрович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Мельник Іван Олександрович

  Мельник
  Іван Олександрович
   

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
  рішенням сімнадцятої сесії
  Хмельницької міської ради від 20 вересня 2017 року (посмертно).

  Мельник Іван Олександрович народився 07.07.1994 року у місті Хмельницькому.

  У 2012 році закінчив Хмельницьку спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №15 (нині Хмельницький ліцей №15 імені Олександра Співачука).

  З 2006 до 2015 року активно займався веслуванням на байдарках і каное, брав участь у чемпіонатах України та області з цього виду спорту, неодноразово був нагороджений. 2008 року здобув звання кандидата у майстри спорти.

  Навчаючись у ХНУ на четвертому курсі денної форми навчання спеціальності «Здоров'я людини» гуманітарно-педагогічного факультету, відпросився на військову службу та підписав контракт.

  З лютого 2016 року солдат Іван Мельник проходив військову службу за контрактом в 383-му окремому полку дистанційно-керованих літальних апаратів Повітряних Сил Збройних Сил України (військова частина А3808, м. Хмельницький)

  28 вересня 2016 року був відкомандирований до 199-го навчального центру Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (військова частина А2900, м. Житомир), де пройшов спеціалізований фаховий курс підготовки. Був направлений для виконання бойових завдань у 95-ту окрему десантно-штурмову бригаду Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (військова частина А0281 та А1910, м. Житомир), у складі якої брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

  25.04.2017 року солдат Мельник Іван Олександрович загинув від кулі снайпера під час бойового чергування на взводному опорному пункті в районі смт. Новгородське Донецької області.

  "Дуже важко підібрати слова, щоб передати свої почуття в таких випадках. Загинув молодий хлопець, який міг би радіти цій весні, створити сім'ю, радувати успіхами у спорті. Але він не побоявся стати на захист Вітчизни. Якби не такі, як Іван Мельник, не було б і нас. Ми всі завдячуємо мирним життям патріотам, які проливають свою кров. Маємо зробити все від нас залежне, щоб слова про вічну пам'ять Героя не залишилися просто словами!" – наголосив міський голова Олександр Симчишин, проводжаючи в останню путь Героя російсько-української війни Івана Мельника. 

  Похований Іван у м. Хмельницькому на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове.

  Указом Президента України від 13.06.2017 року № 161/2017 Мельник Іван Олександрович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

  На вшанування пам'яті героя на фасаді Хмельницького ліцею №15 імені Олександра Співачука 18 квітня 2019 року відкрили меморіальну дошку на честь колишнього учня. 

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно за
  проявлену виняткову мужність, незламність духу у захисті
  державного суверенітету і територіальної цілісності України.
  Загинув під час участі в антитерористичній операції на сході України.

  25.05.2017 р.,

  Останнє оновлення 18.04.2019 р.

   

  Використані джерела:

  1. В обласному центрі встановили меморіальну дошку 22-річному Герою українсько-російської війни [Електронний ресурс] // Є : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://ye.ua (дата звернення 18.04.2019). – Назва з екрану.

  2. Герої не вмирають // Проскурів. – 2017. – №17. – 4 травня. – С. 4 
    
  3. Горденко Н. Життя, віддане за Україну [Текст] / Н. Горденко ; [літ. ред. В. Г. Олійник]. – Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2017. –  240 с. : кольор. фот.
    
  4. Книга пам'яті полеглих за Україну [Електронний ресурс]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://memorybook.org.ua (дата звернення 12.04.2018). – Назва з екрану.
    
  5. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.
    
  6. Південний Буг : альманах, № 1, лютий 2018 / Хмельн. міськ. орг. НСП України, Хмельницька міська рада ; упоряд.-ред. П. І. Маліш. – Хмельницький : Словіцький М. Я., 2018. – 184 с. : іл.
    
  7. Попрощалися з 22-річним захисником // Проскурів. – 2017. – №17. – 4 травня. – С. 1 

   © Хмельницька міська центральна бібліотека
  Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів 

  Підготувала: Галина Єсюніна


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книг багато не буває

  Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі. Багато нових творів подільських та українських письменників, видання про спорт та інші.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр