Олександр Бойко та Іван Мельник стали посмертно почесними громадянами Хмельницька міська централізована бібліотечна система Олександр Бойко та Іван Мельник стали посмертно почесними громадянами Хмельницька міська централізована бібліотечна система
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту
    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Наше місто » Почесні громадяни
    Олександр Бойко та Іван Мельник стали посмертно почесними громадянами

    Бойко
    Олександр Олександрович
     

    Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
    рішенням сімнадцятої сесії
    Хмельницької міської ради від 20 вересня 2017 року (посмертно).

    Бойко Олександр Олександрович народився 03.12.1981 року в м. Вознесенськ Миколаївської області.

    Закінчив Вознесенську ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, Одеський інститут сухопутних військ, отримавши диплом за кваліфікацією «Інженер з експлуатації та ремонту ракетно-артилерійського озброєння».

    У 2004 році розпочав службу на посаді інженера реактивного артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи 24-ї окремої механізованої бригади 13-го артилерійського корпусу ЗОК, м. Яворів.

    З березня 2005 протягом 10 років проходив службу у 8-му окремому полку спеціального призначення, в/ч А0553, м. Хмельницький, на посадах командира групи спецпризначення загону спеціального призначення, помічника начальника служби ракетно-артилерійського озброєння технічної частини. З 2012 – старший офіцер розвідувально-інформаційного відділення штабу полку.

    З початком російської збройної агресії проти України з 2014 року у складі 8-го полку спецпризначення виконував завдання на території проведення антитерористичної операції на Сході України. Брав участь у прориві блокади Луганського аеропорту.

    У квітні 2015 перейшов на службу в Національну гвардію – у щойно реформований загін спецпризначення, який був переведений до Івано-Франківська і розташований на базі 50-го полку НГУ, в/ч 1241. Обійняв посаду заступника командира загону – командира 2-ї розвідувально-пошукової групи спецпризначення окремого загону спецпризначення «Вега-Захід» Західного ОТО НГУ. Переїхав із сім'єю в Івано-Франківськ.

    У період з 2014 по 2017 роки неодноразово перебував у зоні проведення АТО, виконував бойові завдання щодо проведення розвідувально-пошукових заходів, ведення спеціальної розвідки, як безпосередньо на лінії зіткнення, так і в районах, де проводились оперативно-профілактичні заходи щодо незаконних збройних формувань Російської Федерації. 30 квітня 2017 вже у п'ятий раз виїхав на Схід, – в Луганську область.

    03.06.2017 року Олександр Бойко пропав при загадкових обставинах, виконуючи завдання спеціальної розвідки поблизу населеного пункту Катеринівка Попаснянського району Луганської області, де з групою потрапив під обстріли бойовиків та отримав тяжкі поранення.

    Попрощалися з спецпризначенцем 19.08.2017 року. Похований на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове.

    Рішенням командуючого Нацгвардії від 16 серпня 2017 року підполковнику Бойко Олександру присвоєно звання полковника.

    Указом Президента України від 02.09.2017 р. №259/2017 Бойко Олександр Олександрович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

    Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно за
    проявлену виняткову мужність, незламність духу у захисті
    державного суверенітету і територіальної цілісності України.
    Загинув під час участі в антитерористичній операції на сході України.


    Мельник
    Іван Олександрович
     

    Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
    рішенням сімнадцятої сесії
    Хмельницької міської ради від 20 вересня 2017 року (посмертно).

    Мельник Іван Олександрович народився 07.07.1994 року у місті Хмельницькому.

    У 2012 році закінчив Хмельницьку спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №15 (нині Хмельницький ліцей №15 імені Олександра Співачука).

    З 2006 до 2015 року активно займався веслуванням на байдарках і каное, брав участь у чемпіонатах України та області з цього виду спорту, неодноразово був нагороджений. 2008 року здобув звання кандидата у майстри спорти.

    Навчаючись у ХНУ на четвертому курсі денної форми навчання спеціальності «Здоров'я людини» гуманітарно-педагогічного факультету, відпросився на військову службу та підписав контракт.

    З лютого 2016 року солдат Іван Мельник проходив військову службу за контрактом в 383-му окремому полку дистанційно-керованих літальних апаратів Повітряних Сил Збройних Сил України (військова частина А3808, м. Хмельницький)

    28 вересня 2016 року був відкомандирований до 199-го навчального центру Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (військова частина А2900, м. Житомир), де пройшов спеціалізований фаховий курс підготовки. Був направлений для виконання бойових завдань у 95-ту окрему десантно-штурмову бригаду Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (військова частина А0281 та А1910, м. Житомир), у складі якої брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

    25.04.2017 року солдат Мельник Іван Олександрович загинув від кулі снайпера під час бойового чергування на взводному опорному пункті в районі смт. Новгородське Донецької області.

    "Дуже важко підібрати слова, щоб передати свої почуття в таких випадках. Загинув молодий хлопець, який міг би радіти цій весні, створити сім'ю, радувати успіхами у спорті. Але він не побоявся стати на захист Вітчизни. Якби не такі, як Іван Мельник, не було б і нас. Ми всі завдячуємо мирним життям патріотам, які проливають свою кров. Маємо зробити все від нас залежне, щоб слова про вічну пам'ять Героя не залишилися просто словами!" – наголосив міський голова Олександр Симчишин, проводжаючи в останню путь Героя російсько-української війни Івана Мельника. 

    Похований Іван у м. Хмельницькому на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове.

    Указом Президента України від 13.06.2017 року № 161/2017 Мельник Іван Олександрович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

    На вшанування пам'яті героя на фасаді Хмельницького ліцею №15 імені Олександра Співачука 18 квітня 2019 року відкрили меморіальну дошку на честь колишнього учня. 

    Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно за
    проявлену виняткову мужність, незламність духу у захисті
    державного суверенітету і територіальної цілісності України.
    Загинув під час участі в антитерористичній операції на сході України.

     

    25.05.2017 р.,

    Останнє оновлення 18.04.2019 р.

     

    Використані джерела:

    1. В обласному центрі встановили меморіальну дошку 22-річному Герою українсько-російської війни [Електронний ресурс] // Є : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://ye.ua (дата звернення 18.04.2019). – Назва з екрану.

    2. Герої не вмирають // Проскурів. – 2017. – №17. – 4 травня. – С. 4 
       
    3. Горденко Н. Життя, віддане за Україну [Текст] / Н. Горденко ; [літ. ред. В. Г. Олійник]. – Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2017. –  240 с. : кольор. фот.
       
    4. Книга пам'яті полеглих за Україну [Електронний ресурс]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://memorybook.org.ua (дата звернення 12.04.2018). – Назва з екрану.
       
    5. Південний Буг : альманах, № 1, лютий 2018 / Хмельн. міськ. орг. НСП України, Хмельницька міська рада ; упоряд.-ред. П. І. Маліш. – Хмельницький : Словіцький М. Я., 2018. – 184 с. : іл.
       
    6. Попрощалися з 22-річним захисником // Проскурів. – 2017. – №17. – 4 травня. – С. 1 

     © Хмельницька міська центральна бібліотека
    Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів 

    Підготувала: Єсюніна Галина

    Подільська, 78
    тел. 72-07-09
    cbs.km.ua


    У бібліотеку №10, як на свято
    У бібліотеку №10, як на свято
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Нові книги у другому кварталі 2019 року

    Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста. Цікаві, сучасні, пізнавальні, а також книги з AR технологіями – книги, які оживають!

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трілери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах


    © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр