Мельник Іван Іванович (1978-2018 рр.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Мельник Іван Іванович (1978-2018 рр.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Мельник Іван Іванович (1978-2018 рр.)

  Мельник
  Іван Іванович

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
  рішенням позачергової двадцять четвертої сесії

  Хмельницької міської ради №1 від 28 вересня 2018 року.

  Мельник Іван Іванович народився 10 березня 1978 року в місті Хмельницькому.

  У 1994 році він закінчив загальноосвітню школу №14. 17 грудня 1996 року був призваний на строкову військову службу, а у 1998 році звільнений у запас у званні «старший сержант».

  Демобілізувавшись, у 1998 році  Іван здобув середню освіту у Хмельницькій змінній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 та вступив на навчання до Хмельницького торгівельно-економічного коледжу. У 1999 році І. Мельник виїхав за кордон, де працював до 2013 року.

  Коли прийшла повістка, в 2015 році Іван вступив на службу до Національної гвардії України, брав безпосередню участь у антитерористичній операції на Маріупольському напрямку.

  10 жовтня 2016 року Іван Іванович був звільнений з лав Національної гвардії України з посади «старший стрілець Національної гвардії України, командир відділення зв'язку». Після демобілізації повернувся додому. Мати, Ніна Мар'янівна, тішилася і сподівалася, що син повернеться до мирного життя, знайде роботу, одружиться. Але він залишатися вдома не зміг. Кожна людина робить для себе вибір. У якийсь момент Іван зрозумів, що без військового порядку і справедливості не може. Тож коли сказав матері, що повертається на війну, вона перечити не стала, хоча й хвилювалася неймовірно.

  У 2017 році Іван Мельник підписав контракт зі Збройними Силами України і став сержантом 14-ї окремої механізованої бригади.

  З 2018 року Мельник Іван проходив службу в районі проведення Операції Об'єднаних сил (ООС) в Попаснянському районі Луганської області. Ніс службу на посаді командира відділення, мав у підпорядкуванні чотирьох бійців, вправно водив БТР, був душею компанії і гарним порадником для молодого поповнення.

  Загинув Мельник Іван Іванович 17 липня 2018 року під час зосередженого прицільного кулеметного обстрілу ворогом блок-поста ЗСУ в районі с. Катеринівка – селища Золоте 4 (у складі м. Золоте Попаснянського району на Луганщині), яке наприкінці червня 2018 року Збройні сили України  взяли під свій повний контроль. Перебуваючи на бойовому посту, Іван отримав смертельне кульове поранення в голову…

  Під час церемонії прощання, однокласники згадували його як активіста і відданого друга, який дуже змінився з початком війни – став замкнутим, замисленим… І пішов боронити Україну справді за покликом серця, хоча й був призваний за мобілізацією.

  19 липня 2018 року Мельник Іван Іванович похований на Алеї Слави кладовища мікрорайону Ракове міста Хмельницького.

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно за
  проявлену виняткову мужність, героїзм, незламність духу у захисті
  державного суверенітету і територіальної цілісності України,
  видатні заслуги перед народом України та територіальною громадою міста Хмельницького.

  05.03.2019 р.

  Використані джерела:

  1. "Він пройшов все до кінця": у Хмельницькому попрощалися із загиблим на Сході Іваном Мельником [Електронний ресурс] // Всім – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://vsim.ua (дата звернення 28.02.2019). – Назва з екрану.
    
  2. Воїн 14-ї ОМБр Іван Мельник загинув у зоні проведення операції Об'єднаних сил [Електронний ресурс] // ЦЕНЗОР.НЕТ : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://censor.net.ua (дата звернення 28.02.2019). – Назва з екрану.
    
  3. Мельник Іван Іванович [Електронний ресурс] // Книга пам'яті полеглих за Україну : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://memorybook.org.ua (дата звернення 28.02.2019). – Назва з екрану.
    
  4. «Не встиг пожити». У Хмельницькому попрощалися з бійцем 14-ї окремої механізованої бригади Іваном Мельником [Електронний ресурс] // День : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://day.kyiv.ua (дата звернення 28.02.2019). – Назва з екрану.
    
  5. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.
    
  6. Рішення міської ради Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://khm.gov.ua (дата звернення 18.02.2019). – Назва з екрану.
    
  7. Старостіна С. Л. Увійшли у безсмертя... Книга пам'яті Героїв Антитерористичної Операції та Операції Об'єднаних Сил із Хмельниччини . Частина друга / С. Л. Старостіна. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2019. – 96 с.
    
  8. Усі воїни, які загинули за Україну 2018 року: згадаймо обличчя.Іван Мельник [Електронний ресурс] // Коломия СЬОГОДНІ. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://kolomyia.today (дата звернення 28.02.2019). – Назва з екрану.

   © Хмельницька міська центральна бібліотека
  Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів 

  Підготувала: Галина Єсюніна


  Філія №9
  Філія №9
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки у світі літератури

  Книгозбірні Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади одержали 347 новесеньких книг! Для читачів бібліотек видання придбало місто.

  Багато цікавих видань нещодавно надійшло й від дарувальників — користувачів та авторів. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр