Матвієць Роман Михайлович (1989-2016 рр.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Матвієць Роман Михайлович (1989-2016 рр.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Матвієць Роман Михайлович (1989-2016 рр.)
  Матвієць 
  Роман Михайлович

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
  рішенням позачергової сорок п'ятої сесії

  Хмельницької міської ради №1 від 25 вересня 2020 року.

  Воїн-захисник, який належить до когорти молодої української військової еліти, котра зупинила агресію Росії і відстояла інтереси державність України.

  У 2013 році Роман Матвієць вступив на заочну форму навчання у Хмельницький національний університет. Обрав спеціальність «Електротехніка». Однак залишився студентом третього курсу назавжди...

  Коли російський агресор у 2014 році розпочав наступ на нашу країну, Роман разом зі своїми друзями-однодумцями поїхав захищати Україну в зону АТО. «Матвей» (такий позивний мав Роман) став заступником командира групи спеціального призначення. Його побратими зазначають, що чоловік володів неабиякою інтуїцією, а в особливих, складних ситуаціях проявляв розсудливість, стриманість, завжди був впевнений у собі.

  За оборону Краматорського аеродрому Романа нагородили почесним нагрудним знаком «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня, а в боях під Дебальцево він був поранений.

  23 липня 2016 року біля села Новозванівка Попаснянського району під час виконання бойового завдання, а саме бойового зіткнення з ворожими угрупуваннями російських окупантів, українським військам вдалося відбити наступ ворожих автоматників. Бій тривав більше 5 годин. Проте кулеметник вдало розташувався, і його ніяк не могли нейтралізувати.

  Роман, розуміючи, що поряд всі бойові товариші уже поранені, пішов просто на кулеметника, стріляючи з автомата. У такий спосіб він героїчно закрив собою побратимів, давши їм можливість перебратись у безпечне місце, був смертельно поранений.

  «Він  намагався   кулеметника  повністю   подавити   своїми   силами. У принципі, йому це вдалося, тому що, як ми потім дізналися, кулемет заклинило. Завдяки його вчинку були збережені життя розвідникам 11-го батальйону 59-ї бригади, а також іншому складу групи, якою він командував»,  розповів заступник керівника штабу 8-го окремого полку спеціального призначення Руслан Шворніков.

  Народився Роман Матвієць 13 червня 1989 року в селі Хорошів Білогірського району Хмельницької області. 3 1995 по 2006 рік навчався у Хорошівській ЗОШ школі, опісля  у Рівненському торгово-промисловому ліцеї, який закінчив у 2008 році. Згодом вступив на заочну форму навчання у Нововолинський електромеханічний технікум.

  У квітні 2008 року його призвали до армії. Там підписав контракт. Військову службу проходив у Хмельницькому полку спеціального призначення.

  Романа поважали товариші, цінували командири, відгукувалися про нього тільки позитивно. Як сім'янин він став найкращим чоловіком, господарем, батьком. А в житті завжди залишався дуже скромним, порядним та чуйним: не залишав у біді, намагався всім допомогти.

  11 грудня 2017 року старшина Матвієць Роман Михайлович нагороджений «Відзнакою командира 8-го полку спеціального призначення» (посмертно).

  Указом Президента України №98/2018 від 6 квітня 2018 року за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов'язку нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

  Медаль «За військову службу Україні» отримав ще 6 січня 2016  за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

  Указом Президента України №885/2019 від 5 грудня 2019 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, старшині Матвійцю Роману Михайловичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка(посмертно).

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
  за виняткову мужність, героїзм, незламність духу у захисті державного суверенітету
  і територіальної цілісності України

  10.02.2021 р.

  Використані джерела:

  1. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.
    
  2. Рішення Хмельницької міської ради «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»» [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://khm.gov.ua (дата звернення 10.02.2021). – Назва з екрану.
    
  3. Указ Президента України "Про присвоєння Р. Матвійцю звання Герой України" [Електронний ресурс] // Верховна Рада України: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua (дата звернення 10.02.2021). – Назва з екрану.

  Хор "Надвечір’я" у ЦБ
  Хор "Надвечір’я" у ЦБ
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книжкове мереживо

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста. Цікаві, сучасні, пізнавальні, а також книги з AR технологіями – книги, які оживають!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр