Смолінський Леонід Денисович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Смолінський Леонід Денисович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Смолінський Леонід Денисович

  Смолінський
  Леонід Денисович
   

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»
  присвоєно 
  рішенням дев'ятої сесії
  Хмельницької міської ради від 26 жовтня 2016 року (посмертно).

  Леонід Смолінський народився 16.12.1964 року в смт. Летичів.

  Навчався у Летичівській ЗОШ №2, яку закінчив 1982 року і вступив до Костромського вищого командного училища хімічного захисту. Після його успішного закінчення в 1986 році був направлений на службу в НДР на посаду командира загону. В 1991 році, після виведення радянських військ з Німеччини, звільнився із Збройних сил в званні капітана.

  Активний учасник Революції Гідності з перших днів. В зоні АТО воював з травня 2014 року у складі ДУК. Боєць Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», спецпідрозділ «Дніпро-1». 

  Старенька мама навіть не знала, що син на війні. Леонід так і не зміг сказати про те, де знаходиться насправді. А мати вірила, що він працює у Дніпропетровську (нині Дніпро) і завжди чекала дзвінка, аби почути рідний голос...

  Загинув Смолінський Леонід Денисович 12.08.2014 року разом з товаришем Володимиром Величком біля с. Мандрикине Петровського району Донецької області. Автобус з бійцями ДУК потрапив у засідку на блок-посту на об'їзній трасі поблизу залізничної станції Мандрикине. Леонід був за кермом автобуса, який потрапив у засідку. Про смерть сина 81-річна матір Леоніда дізналась від терористів, котрі їй подзвонили. І лише після його смерті взнала правду – її син воював за Україну.

  Тіла загиблих спершу так і лежали в полі, потім терористи забрали їх до себе. За тіла вони вимагали 100 тисяч доларів. Перемовини із "ДНРівцями" були важкими. А коли вони дізналися, що у "правосеків" є в полоні російський підполковник, погодились на обмін, який відбувався кілька днів і частинами.

  Похований у м. Хмельницькому на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове. Леонід Смолінський – один з перших Героїв, які загинули за Україну.

  Згідно рішення п'ятої сесії Хмельницької міської ради № 1 від 16 березня 2016 р. нагороджений Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів м. Хмельницького (посмертно).

  Звання «Почесний громадянин селища Летичів» Смолінському Леоніду Денисовичу присвоєно рішенням сесії №17 від 28.08.2014 року, посмертно.

  Розпорядженням Летичівської селищної ради №3 від 06.01.2016 року іменем Леоніда Смолінського названо вулицю у смт. Летичів (колишня назва – «вулиця Куйбишева»).

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
  за проявлену мужність, героїзм, незламність духу у захисті
  державного суверенітету і територіальної цілісності України.
  Віддав життя за Україну.

  25.05.2017 р., 18.04.2019 р.

  Останнє оновлення 22.02.2021 р.

  Використані джерела:

  1. Горденко Н. Життя, віддане за Україну [Текст] / Н. Горденко ; [літ. ред. В. Г. Олійник]. – Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2017. –  240 с. : кольор. фот.

  2. Книга пам'яті полеглих за Україну [Електронний ресурс]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://memorybook.org.ua (дата звернення 12.04.2018). – Назва з екрану.
    
  3. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.
    
  4. Південний Буг : альманах, № 1, лютий 2018 / Хмельн. міськ. орг. НСП України, Хмельницька міська рада ; упоряд.-ред. П. І. Маліш. – Хмельницький : Словіцький М. Я., 2018. – 184 с. : іл.
    
  5. Рішення Хмельницької міської ради «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»» [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://khm.gov.ua (дата звернення 22.02.2021). – Назва з екрану.
    
  6. Старостіна С. Л. Увійшли у безсмертя... Книга пам'яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини  / С. Л. Старостіна. –  Вид. 2-ге, допов. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2017. – 211 с. Книга присвячена 25-річчю Незалежності України.


  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Інформація про нові надходження

  Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників, чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр