Якубовський Назар Олександрович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Якубовський Назар Олександрович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Якубовський Назар Олександрович

  Якубовський
  Назар Олександрович
   

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»
  присвоєно 
  рішенням дев'ятої сесії
  Хмельницької міської ради від 26 жовтня 2016 року (посмертно).

  Назар Якубовський народився 20.12.1996 року в м. Хмельницькому.

  Навчався в гімназії №2. У шкільні роки мріяв бути військовим чи поліцейським. Після закінчення школи не збирався вступати до вузів, а мріяв через рік вступити до контрактної армії.

  Під час Революції Гідності  їздив на Майдан. Коли розпочалася неоголошена війна Росії проти України, в серпні 2014 року Назар сказав матері, що їде шукати роботу в Київ, а сам потайки записався у добровольці й був відправлений у зону АТО солдатом добровольчого 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар». Проте юний патріот не був офіційно оформлений у батальйоні. Маму попросив, аби вона йому вдень не дзвонила, бо, мовляв, від роботи відволікає. Назар пообіцяв, що дзвонитиме сам. І дзвонив, а коли було погано чути, казав, що їде в метро.

  Зник безвісти Назар Якубовський 05.09.2014 року, коли військова колона, де перебув Назар Якубовський, а також Вадим Шалатовський, потрапила в засідку ворога на трасі Луганськ-Щастя поблизу с. Весела Гора (Слов'яносербський район). 

  У м. Хмельницькому Інна Ігорівна, мама Назара, разом зі слідчим стали давати запити в Луганську і Донецьку області. Але звідти нічого втішного не надходило, відповідь була одна: немає такого. Свого сина мама вирішила шукати через проведення експертизи ДНК. Якось до неї подзвонив невідомий і сказав: "Вы мама Назара? Вы его не ищите. Назар погиб еще 5 сентября. Погиб на Луганщине, возле поселка Счастье..."

  01.10.2014 року айдарівця Якубовського Н. О., разом з іншими, поховали місцеві жителі в с. Чмерівка Старобільського району Луганської області, як невпізнаних, взявши аналізи ДНК. Саме за експертизою ДНК з часом вдалося ідентифікувати тіло загиблого.

  Старобільські волонтери зібрали кошти на цинкову труну, щоб доставити Назара до м. Хмельницького.

  26.03.2015 року Назар перепохований на кладовищі с. Шаровечка.

  Указом №18 від 24 липня 2016 р. нагороджений українською недержавною нагородою орденом "Народний Герой України" (посмертно).

  Згідно рішення п'ятої сесії Хмельницької міської ради №1 від 16 березня 2016 р. нагороджений Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів м. Хмельницького (посмертно).

  На вшанування пам'яті Назара Якубовського 13.10.2016 року відкрито меморіальну дошку на фасаді Хмельницької гімназії №2, де вчився герой. 

  Історію загиблого в АТО 17-річного добровольця Назара Якубовського під час уроку мужності розповів Президент України Петро Порошенко. Трансляцію "Уроку мужності" за участю президента в День пам'яті Героїв Крут 29.01.2016 року транслював телеканал "112 Україна".

  Як заявив Петро Порошенко: "Соромно про це говорити, я сам дізнався про це тільки кілька днів тому, але саме неповноліття героя, саме відсутність його в списках частин Збройних сил створило бюрократичні перешкоди для отримання статусу учасника бойових дій та відповідних пільг від держави для його родини. Я думаю, що ми не допустимо бюрократії, я повинен вибачитися перед його мамою, Інною Ігорівною, і протягом тижня буде знайдено вихід із правової колізії, оскільки закон не лише буква, але й дух, і ми маємо шанувати своїх героїв".

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
  за проявлену мужність, героїзм, незламність духу у захисті
  державного суверенітету і територіальної цілісності України.
  Віддав життя за Україну.

  25.05.2017 р., 18.04.2019 р.

  Останнє оновлення 22.02.2021 р.

  Використані джерела:

  1. Горденко Н. Життя, віддане за Україну [Текст] / Н. Горденко ; [літ. ред. В. Г. Олійник]. – Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2017. –  240 с. : кольор. фот.

  2. Книга пам'яті полеглих за Україну [Електронний ресурс]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://memorybook.org.ua (дата звернення 12.04.2018). – Назва з екрану.
    
  3. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.
    
  4. Південний Буг : альманах, № 1, лютий 2018 / Хмельн. міськ. орг. НСП України, Хмельницька міська рада ; упоряд.-ред. П. І. Маліш. – Хмельницький : Словіцький М. Я., 2018. – 184 с. : іл.
    
  5. Рішення Хмельницької міської ради «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»» [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://khm.gov.ua (дата звернення 22.02.2021). – Назва з екрану.
    
  6. Старостіна С. Л. Увійшли у безсмертя... Книга пам'яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини  / С. Л. Старостіна. –  Вид. 2-ге, допов. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2017. – 211 с. Книга присвячена 25-річчю Незалежності України.
  7. Старостіна С. Л. Увійшли у безсмертя... Книга пам'яті Героїв Антитерористичної Операції та Операції Об'єднаних Сил із Хмельниччини . Частина друга / С. Л. Старостіна. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2019. – 96 с.


  Філія №13
  Філія №13
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Читайте разом з нами!

  За три місяці поточного року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло 1207 примірників нових книг. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр