Яровець Максим Олександрович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Яровець Максим Олександрович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту




  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Яровець Максим Олександрович

  Яровець
  Максим Олександрович
   

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»
  присвоєно 
  рішенням дев'ятої сесії
  Хмельницької міської ради від 26 жовтня 2016 року (посмертно).

  Максим Яровець народився 13.01.1995 року у м. Хмельницькому.

  Навчався у Хмельницькій середній загальноосвітній школі №18 І-ІІІ ступенів ім. В'ячеслава Чорновола. Понад усе любив історію. Коли підріс, став цікавитися військами спецназу. Купляв книги про спецназ, дивився фільми і став серйозно займатись спортом. У випускному класі Максим заявив батькам, що вступатиме лише у військовий вуз, який готує  розвідників та спецпризначенців і 28.02.2016 року закінчив факультет підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення Військової академії (м. Одеса). Лейтенант.

  Після двотижневої відпустки Максим поїхав разом із однокурсником на військову службу до м. Рівного у 130-й окремий розвідувальний батальйон. Проте хлопці, дізнавшись на КПП про те, що їхні бійці знаходяться в зоні АТО, на Луганщині, одразу прийняли рішення їхати туди. Вже з 14.03.2016 року Максим проходив службу в зоні АТО в м. Сєвєродонецьку, на Луганщині. Позивний «Скіф».

  В ньому бачили молодого перспективного офіцера. Спочатку його бойовою домівкою стало м. Попасна Попаснянського району Луганської області, де Максим Яровець служив командиром взводу 2-ї розвідувальної роти та виконував обов'язки командира роти глибинної розвідки. З липня 2016 року він – командир роти глибинної розвідки 130-го окремого розвідувального батальйону Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина польова пошта В0798, м. Рівне). 22 серпня 2016 року здібного офіцера перевели на бойову службу до Донецької області.

  Попри свій юний вік, Максим мав сильний характер. Хлопці, які були в його підпорядкуванні, значно старші, по 40-45 років, а називали його Санич, і слухали беззаперечно, поважали, підтримували. Молодий лейтенант ніколи не проявляв зверхність і до своїх побратимів ставився, як до рівних. Разом з ними ходив на бойові завдання.

  Загинув лейтенант Максим Яровець 05.10.2016 року о 10.50 поблизу м. Мар'їнка, Донецької області. Під час повернення з бойового завдання, його група з 5 бійців до наших позицій не дійшла метрів 600. На її шляху трапився рівчак з водою, яка ховала у собі "розтяжку" з ворожою міною МОН-50. Боєць, який ішов першим, її перестрибнув, а "Скіф"  зачепив... Небезпечність "розтяжки" полягала в її особливості: після висмикування чеки вона не дала паузу в 3 секунди, а пролунав миттєвий вибухПерший боєць отримав відкриті переломи та порвані, посічені ноги, але все-таки пробіг метрів 5 до Максима. Нажаль, серце молодого командира зупинилось...

  Похований у м. Хмельницькому на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове.

  Указом Президента України №23/2017 від 03.02.2017 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

  Згідно рішення п'ятої сесії Хмельницької міської ради №1 від 16 березня 2016 р. нагороджений Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів м. Хмельницького (посмертно).

  На вшанування пам'яті Максима Яровця у березні 2017 року відкрито меморіальну дошку на фасаді Хмельницької середньої загальноосвітньої школи №18 І-ІІІ ступенів ім. В'ячеслава Чорновола, де вчився герой. 

  Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
  за проявлену мужність, героїзм, незламність духу у захисті
  державного суверенітету і територіальної цілісності України.
  Віддав життя за Україну.

  25.05.2017 р., 18.04.2019 р.

  Останнє оновлення 22.02.2021 р.

  Використані джерела:

  1. Горденко Н. Життя, віддане за Україну [Текст] / Н. Горденко ; [літ. ред. В. Г. Олійник]. – Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2017. –  240 с. : кольор. фот.

  2. Книга пам'яті полеглих за Україну [Електронний ресурс]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://memorybook.org.ua (дата звернення 12.04.2018). – Назва з екрану.

  3. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.
    
  4. Південний Буг : альманах, № 1, лютий 2018 / Хмельн. міськ. орг. НСП України, Хмельницька міська рада ; упоряд.-ред. П. І. Маліш. – Хмельницький : Словіцький М. Я., 2018. – 184 с. : іл.
    
  5. Рішення Хмельницької міської ради «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»» [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://khm.gov.ua (дата звернення 22.02.2021). – Назва з екрану.
    
  6. Старостіна С. Л. Увійшли у безсмертя... Книга пам'яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини  / С. Л. Старостіна. –  Вид. 2-ге, допов. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2017. – 211 с. Книга присвячена 25-річчю Незалежності України.


  Філія №13
  Філія №13
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Рандеву з книгою

  За останні місяці 2021 року до бібліотек ЦБС Хмельницької міської територіальної громади надійшло майже 1600 примірників нових книг. Багато творів для дітей та юнацтва, видань українських та світових письменників.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах






  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр