Пасєка Віктор Степанович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Пасєка Віктор Степанович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Пасєка Віктор Степанович

  ПАСЄКА
  Віктор Степанович
   

  Звання «Почесний громадянин
  Хмельницької міської територіальної громади»
  присвоєно 
  рішенням позачергової восьмої сесії
  Хмельницької міської ради від 23 вересня 2021 року (посмертно).

  Віктор Степанович Пасєка народився 8 червня 1965 в селі Мончинці Красилівського району Хмельницької області.

  У 1972-1980 роках навчався у школі в селі Мончинці. З 1980 по 1983 роки навчався в Чорноострівському СПТУ.

  З 1984 по 1986 проходив строкову військову службу.

  З 1987 року проживав у місті Хмельницькому, де працював водієм тролейбуса у Хмельницькому комунальному підприємстві «Електротранс» більше 30 років.

  12 вересня 2018 року призваний Хмельницьким обласним військовим комісаріатом на контрактну службу та направлений в район проведення Операції Об'єднаних Сил на території Донецької та Луганської областей. Спочатку служив як мінометник, а згодом боєць Пасєка служив у 109-му гірсько-штурмовому батальйоні, що входить до складу 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади командиром бойової машини – командиром відділення 2-ї гірсько-штурмової роти військової частини А3892. Побратими називали його «Дядя Вітя», бо багатьом із них за віком і багатим життєвим досвідом він був як батько.

  18 березня 2021 року близько 12 години дня незаконні збройні формування РФ, грубо порушивши перемир'я, відкрили потужний прицільний вогонь із застосуванням стрілецької зброї, великокаліберних кулеметів, гранатометів різних систем та мінометів з боку окупованого міста Горлівка Донецької області по позиціях взводного опорного пункту військової частини А3892 Збройних Сил України поблизу шахти «Південна», що в околицях населеного пункту Південне під Торецьком. Під час масованого обстрілу уже за десять хвилин Віктор Пасєка загинув від наскрізного кульового поранення в голову. У червні йому б виповнилося 56 років. У серпні у нього мав закінчитися контракт і він планував звільнятися, хотів бути біля внуків, бачити, як вони ростуть.

  Попрощатися з ним прийшли бойові побратими, представники влади іоперативного командування «Захід», волонтери, містяни. На пошанування пам'яті про молодшого сержанта Пасєку від Головнокомандувача ЗСУ командувач військ оперативного командування «Захід» генерал-майор Сергій Шаптала, ставши на коліно, вручив грамоту пошани та скорботи його доньці Ользі.

  Поховали Героя 21 березня 2021 року на Алеї Слави Хмельницького міського кладовища в мікрорайоні Ракове. Тепер Віктор Степанович Пасєка боронить Україну в складі небесної охорони, назавжди вкарбувавши своє ім'я в історію безсмертя.

  Указом Президента України від 7 квітня 2021 року №149/2021 «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» був посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

  21 квітня 2021 року, під час засідання сесії Хмельницької міської ради,  депутати підтримали рішення нагородити Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» Пасєку Віктора Степановича.

  10 грудня 2021 року у Хмельницькому на фасаді будівлі ХКП «Електротранс» відкрили меморіальні дошки трьом працівникам цього підприємства, які загинули у російсько-українській війні – Віктору Пасєці, Сергію Остапчуку та Володимиру Величку.

  Звання «Почесний громадянин
  Хмельницької міської територіальної громади»
  присвоєно 
  за видатні заслуги перед українським народом та
  Хмельницькою міською територіальною громадою.


  30.05.2022 р.

  Використані джерела:

  1. Козак І. Подякували за мужність / Ірина Козак // Голос України. –  2021. – 23 квітня– №77. – С. 9.
    
  2. На передовій знову втрати : загинув Віктор Пасєека // Проскурів. – 2021. – 25 березня– №11. – С. 4.
    
  3. На хмельницькому «Електротрансі» відкрили меморіальні дошки загиблим працівникам // Всім : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://vsim.ua (дата звернення 30.05.2022). – Назва з екрану.
    
  4. Рішення Хмельницької міської ради «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»» [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://khm.gov.ua (дата звернення 30.05.2022). – Назва з екрану.
    
  5. Садомська Л. У серпні мав скінчитися контракт... / Леся Садомська // Подільські вісті. – 2021. – 25 березня– №12. – С. 5.
    
  6. У бою під Горлівкою загинув 55-річний командир відділення Віктор Пасєка із Хмельниччини // Новинарня : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://novynarnia.com  (дата звернення 30.05.2022). – Назва з екрану.


  Маленький читач філії №12
  Маленький читач філії №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги від наших друзів з Польщі

  Понад 300 примірників книг польською мовою надійшло до бібліотек Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади. Це художні, енциклопедії, збірники, словники Варшави як для дітей, так і для дорослих.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр