Лакей Сергій Володимирович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Лакей Сергій Володимирович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Наше місто » Почесні громадяни
  Лакей Сергій Володимирович

  ЛАКЕЙ
  Сергій
  Володимирович

  Звання «Почесний громадянин
  Хмельницької міської територіальної громади»
  присвоєно 
  рішенням позачергової тридцять третьої сесії
  Хмельницької міської ради від 15 вересня 2023 року.

  Військовослужбовець 3-го прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса, підполковник.

  Лакей Сергій Володимирович народився 19 червня 1987 року в місті Дунаївці.

  Енергійний характер, цілеспрямованість та приклад батька-військового, стали для Сергія поштовхом обрати професію прикордонника. Тому після закінчення школи у 2005 році вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

  З 2009 року Сергій ніс службу та виконував завдання на офіцерських посадах у лавах ДПС України. Брав участь в АТО / ООС. У 2014 році Лакей Сергій Володимирович був включений до лав підрозділу швидкого реагування і вже у вересні 2014 році в складі підрозділу прибув у Луганську область і спільно з іншими підрозділами сил оборони став на захист Батьківщини на Лисичанському напрямку. З січня 2015 року був підпорядкований начальнику Східного регіонального управління та перебував в гущі подій протистояння окупантам на Бахмутському та Слов'янському напрямках Донецької області. Воював у складі прикордонних загонів "Краматорськ" та "Бахмут".

  В 2019 році завершив навчання на факультеті підготовки керівних кадрів Національної академії Державної прикордонної служби України та для подальшого проходження служби вибув до Донецького прикордонного загону.

  На момент повномасштабного російського вторгнення в Україну майор Сергій Лакей служив у 3-му (Луганському) прикордонному загоні імені Героя України полковника Євгенія Пікуса. Обіймав посаду заступника начальника відділу організації прикордонного контролю штабу. Під час участі у бойових діях ніс прикордонну службу на Донеччині. 

  Прикордонник не вагаючись став на захист рідної Батьківщини, виконував бойові завдання практично "на нулі»" "Хто, як не ми? Ми захищаємо те, що за нашими спинами – нашу землю, наших дітей, батьків, друзів!" – писав в ті дні Сергій своїй сестрі. Він був не з тих, хто б злякався, обійшов, збіг... Він був з тих, хто завжди попереду, жив свободою та волею України та завжди був на захисті справедливості!

  "У нього, незважаючи на всі умови – все було добре: кожен день Сергій був у войовничому, оптимістичному та піднесеному настрої Воїна. Зранку завжди була кава на вогнищі, нормальна їжа, чисті шкарпетки та свіжий вигляд.  Коли почалися серйозніші завдання – він завжди був вмотивованим, активним, у постійному русі та доброму гуморі. З кожного виходу повертався щасливим – ніби нарешті життя дало йому можливість показати свій норов та потенціал. Усі його чекали із завдань, бо те, що він робив, було під силу лише одиницям", – писали сестрі Сергія його бойові побратими.

  9 березня 2022 року після запеклого бою з окупантами біля села Терни Краматорського району Донецької області, з прикордонником було втрачено зв'язок. Понад рік рідні вважали його безвісти зниклим. Згодом, після деокупації населеного пункту, тіло воїна було знайдене та ідентифіковане. Військовий загинув у тому запеклому зіткненні з окупантами.

  Викладачі та командири згадують, що ще з курсантських років він був яскравою особистістю, не боявся ставити питання, діяв самостійно та рішуче, а також завжди вимагав справедливості.

  "Виділявся серед всіх тим, що міг знайти правильне рішення у будь-якій ситуації, був креативним, мав достатньо волі та мотивації. Завжди покладався на власні сили, міг відстояти власну думку та, не зважаючи на свою категоричну самостійність, повсякчас жив колективом. Саме такі люди як Сергій, які завжди діють не по шаблону і ніколи не відступають, і складають когорту героїв", – згадують курсантські роки Сергія Лакея його командири. 

  «Бойовий козак!» – так про офіцера кажуть його побратими. Згадують, що він завжди був у вирі подій, не любив «кабінетної» роботи. Вислів «Справи цінніші за будь-які слова» був гаслом для Сергія. Він завжди намагався якнайкраще організувати роботу підпорядкованого колективу, налагоджував співпрацю із взаємодіючими підрозділами, аби спільно та ефективно протидіяти протиправній діяльності на кордоні.

  Поховали офіцера Сергія Лакея 29 квітня 2023 року в рідних Дунаївцях на Хмельниччині. У нього залишилися дружина і син, батьки та сестра.

  Нагороди: відзнака Президента України "За участь в антитерористичній операції", 2016 рік; "Козацький хрест" I, II та III ступенів; орден «Єдність та Воля»; відзнака "За Вірність Присязі"; медаль «За жертовність та любов до України»; нагрудний знак "За мужність в охороні державного кордону", ДПСУ; медаль "15 років сумлінної служби", ДПСУ; медаль "Захиснику Луганщини" (посмертно);

  Указом Президента України №182/2022 від 28 березня 2022 року "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі"  Лакея Сергія Володимировича  майора, нагороджено медаллю “Захиснику Вітчизни

  Наказом Голови Державної прикордонної служби України було присвоєно чергове військове звання «підполковник» (посмертно).

  Указом Президента України №182/2022 від 26 липня 2023 року №448/2023 "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народовіЛакея Сергія Володимировича (посмертно)  підполковника, нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

  19 червня 2023 року на фасаді Дунаєвецького ліцею № 3, де навчався Сергій, встановили меморіальну дошку на його честь, у день коли йому мало б виповнитися 36 років. 

  Звання «Почесний громадянин
  Хмельницької міської територіальної громади»
  присвоєно 
  за видатні заслуги перед українським народом
  та 
  Хмельницькою міською територіальною громадою.


  8.03.2024 р.

  Для створення довідки використано матеріали з відкритих джерел:

   © Центральна публічна бібліотека
  Хмельницької міської територіальної громади


  60-річчя ЦБ
  60-річчя ЦБ
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Публіцистична література серії «Бібліотека газети «День»
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр