Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Літературна світлиця
  Енергія родової крові В. Пугачова

  Вийшла у світ вже третя збірка поезій члена Хмель­ницької міської літературної спілки "Поділля", гумориста, лірика, сатирика Володимира Пугачова "Відлуння Подільських Товтр" з посвятою матері Олені Павлівні.

  Назва першого розділу книги "Пишу, матусю..." – це своєрідний творчий звіт сина перед пам'яттю матері. Образ матері яскравою стріч­кою огортає весь зміст поетично-філософських роздумів автора про рідне Поділля.

  Уже понад сімдесят літ струменить і пульсує родова кров у романтич­ному серці Володимира Пугачова і виливається поетичними рядками в "Дереновому корінні":

  Придбав у Савинцях Потоцький
  Чотирьох підлітків-музиків.
  Були талановиті хлопці,
  Поміж них предок мій зі смиком.
  Прапрадід Гриць в усій окрузі
  Музика потім став відомий,
  Вчивсь у Варшаві, Петербурзі,
  Диригував у графськім домі...

  За добру службу граф Потоцький подарував Грицькові наділ "дві повні десятини". 3 сер­дешним щемом згадує Володимир Григорович хазяйновитого діда Павла, якому брат-учитель порадив віддати в колгосп у 30-х "...всю землю і скотину..., щоби зберіг від бід родину".

  Голос родової крові вчуваєть­ся і в піснеспівах доньки Діни на десять його поезій, покла­дених на музику Іваном Пустовим, Михайлом Зінкевичем, Володимиром Смотрителем в авторському виконанні, що вийшли окремим диском. А пісня "Калина" (слова Воло­димира Пугачова, музика Івана Пустового) у виконанні Діни Пугачової на "Пісенному всрнісажі - 2009" у Києві ввійшла в десятку кращих пі­сень фестивалю.

  У третій збірці Пугачов третім розділом подав усі пісні на його слова, назвавши розділ "Співай, моя доню".

  Вірші Володимира Пугачова – це струни його почуттів і дум. А збірки нагадують музичні клавіри з багатоголоссям тонких і пружних емо­цій – від ностальгійної романтики до вагомих реалій сьогодення.

  Рідне село Грицьків... Воно манить автора і кличе, огортає його душу чарівливим маєвом, де губиться межа між реальним та ірреальним, наві­яним ностальгією розлуки з рідним краєм (певний час працював на Бу­ковині головним ветлікарем птахофабрики "Зоря"), також головним технологом з тваринництва Хмельницької філії "Укрколгосппроект"). Десятки віршів, присвячених рідному селу та односельцям, – це сво­єрідна асоціативна романтична енциклопедія поета: "Віднілося село", "Рідне село". "Сад", "Небо над Смотричем", "В селі", "Лиса гора"...

  У збірках Володимира Пугачова є переспіви одвічних тем, осяя­них геніями Генріхом Гейне ("Коли розлучаються двоє"), Олександром Пушкіним ("До неї"), Леонідом Глібовим ("Гора стоїть над островом"). Але це власні поезії хмельницького автора, в яких збережено лише метроритміку віршів його кумирів. Є вірші-епітафії своїм колегам по письменницькому цеху Богданові Костюку та Іванові Кубицькому.

  Художньо-образна палітра поета збагачена подільським народно-лексичним словником "хильцем, слуп, яриця, копняка, дідуня, дядьора, зачуха, чемерка, опанчина, подра, сутерини, гайтю, дохтори", "...були вареники з "капустов". Ці словесні народні перла зблискують у багатьох віршах незвичністю навіть для комп'ютера, який вперто підкреслює їх червоною лінією.

  Поетові болить душа за духовно-культурний Чорнобиль, коли всілякими зайдами нищаться українська мова, культура, духовність, коли витіснені безробіттям, породженим "економічними реформами" наших недолугих правителів, мільйони українців поневіряються по всіх світах заробітчанами.

  Володимир Пугачов – це вірний охоронець генеалогічного древа сво­го родоводу. Звертаючись до молодих українців, які далі свого діда не знають власного родоводу, поет закликає: "Очуняйтесь від замороки", бо допоки не відновимо родової енергетики для протистояння хижому інтерглобалізму, то забудьте про "панування у своїй сторонці".

  Використані джерела:

  Кульбовський М. Енергія родової крові Володимира Пугачова / Микола Кульбовський // Проскурів. – 2010. – №19. – 13 травня. – С.14


  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Публіцистична література серії «Бібліотека газети «День»
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр