Поліщук Наталія Валеріївна Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Поліщук Наталія Валеріївна Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Літературна світлиця » Літератори Поділля
    Поліщук Наталія Валеріївна

    Поліщук Наталія Валеріївна – поетеса, філолог, журналістка, науковець, літературний критик, учасниця Хмельницького міського літературного фестивалю «Слово єднає!» 2016 року, членкиня Національної спілки письменників України з 2019 року.

    Застигають сльози пелюстками,
    руки – гіллям,
    душа – небесами.
    Я – самотнє дерево,
    що з Вами
    розмовляє мовою вітру.

    Поліщук Наталія Валеріївна
    Вірш «Автопортрет» зі збірки
    «Метафор-мози», 2016 р.


    Поліщук Наталія Валеріївна народилася 25 вересня 1985 року в селі Чернелівка Красилівського району на Хмельниччині. Навчалася Наталія у Чернелівській СЗШ І-ІІІ ступенів імені О. Михайлова. З дитинства мама, вчителька української мови і літератури, прищеплювала донці любов до рідного слова, а тому з восьми років дівчинка почала віршувати. В одинадцятому класі взяла участь у Міжнародному конкурсі кращих творів молодих літераторів «Гранослов», в якому на обласному етапі посіла призове місце. Переможців конкурсу нагороджували поїздкою до Канева, на Чернечу гору, до Великого Кобзаря. На Наталію подорож справила незабутнє враження і допомогла вибрати майбутню спеціальність.

    Тож у 2002 році вступила до Київського національного університету ім. Т. Шевченка на спеціальність «Філологія». Згодом Наталія стає членом Літературної студії імені М. Рильського, неодноразово бере участь у поетичних вечорах, конкурсах критиків, постійно друкується на сторінках «Студентського вісника», газети «Університет» та у збірниках «Сполчник», «Сві-й-танок».

    З 2004 по 2006 рік працює у видавництві «Магнат» на посаді кореспондента. У червні 2007 року Наталія Валеріївна закінчила Інститут філології КНУ ім. Т.Шевченка та вступила до аспірантури цього ж університету на спеціальність «Компаративістика (порівняльне літературознавство)» і розпочала роботу над кандидатською дисертацією з проблеми візуальної поезії. Опублікувала кілька наукових статей по темі цього дослідження.

    З вересня 2007 року, повернувшись на свою малу Батьківщину, почала працювати редактором радіомовлення Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-Центр». Вела передачі на обласному радіо про мову, культуру, освіту краю, дитячі та молодіжні програми.

    З 2008 до 2013 рік працювала викладачем кафедри української філології Хмельницького національного університету.

    Вірші почала писати ще в дитячому віці. Перші її публікації з'явилися в шкільні роки. Друкувалася в періодиці України. У 2016 році світ побачила її перша поетична збірка «Метафор-мози», у 2018 році – друга збірка «Час квітів», а у 2019 році – третя збірка «Добрі діти».

    З 2012 року мешкає у м. Хмельницькому. Наталія ще й багатодітна мама, яка разом із чоловіком Володимиром виховує сина Тараса і двох доньок – Злату і Владу.

    Брала участь у фестивалі «Слово єднає!» у 2016 році.

    Окремо видані твори Наталії Поліщук


    Добрі діти: казки та оповідання для добрячків і добринок / Н. В. Поліщук ; худож.: Д. О. Кохан, С. В. Мельничук. – Хмельницький : Сторожук О. В., 2019. – 104 с.

    «Добрі діти» – це тепла збірка казок та оповідань, це майже три десятки оповідей про добро, різні життєві ситуації, поради, як стати добрим і чому це важливо. У виданні представлені, як більш традиційні, неофольклорні казки, так і оригінальні оповідання не лише за змістом, а й за формою. Наталія Поліщук переконує, що добро і любов – головні орієнтири людського життя і саме з них починається Людина! Крім того, йдеться про дружбу, шлях до мрії та дорослішання, стосунки в родині, дбайливе ставлення до природи, пізнання світу, про цінність відведеного часу й життя загалом, про користування гаджетами й непрості виклики сьогодення...

    Окремої уваги заслуговує художнє оформлення з елементами самчиківського розпису, який, безумовно, є окрасою книги. Тож дітки мають чудову нагоду познайомитися з ним, читаючи авторські казочки. У добірці цей стиль демонструє зв'язок між минулим і теперішнім, індивідуальною творчістю і колективною, народною, апелює через кольори і форми, символи до національної пам'яті, виховує діток у дусі кращих українських традицій, що сягають своїм корінням глибини віків. 

    Казковий, незвичайний, оригінальний, водночас простий і цікавий для сприйняття самчиківський розпис органічно знайшов нове осмислення в дитячій ілюстрації, а його орнаменти, проростаючи крізь час, зберегли свою красу і неповторність, наповнилися при цьому новим змістом.

    Відомо, що добрі діти мають багато друзів, вони рідше сумують і байдикують, бо ж радіють й отримують задоволення від того, що роблять гарні справи, а їхнє живе, відкрите серце здатне зрозуміти, пробачити й нечутливе до заздрості, злості, агресії. Читання таких книг - це не тільки чудове, корисне та приємне проведення часу, а й необхідне щеплення від зла і ненависті. Крім того історій, які розповідають про добре і прекрасне, не буває забагато. Добрі діти зростають щасливими!


    Метафор-мози : поезія / Н. В. Поліщук. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2016. – 164 с.

    У цій збірці авторка створює дивовижний та своєрідний поетичний світ, пропонує власне відчуття життя, цікаво розкриває тему кола-символу безкінечності, універсальної форми, катами і проілюстрована збірка. Авторка збірки – одночасно поет і літературознавець, на що відразу вказує словесна гра професійною термінологією у назві книги – «Метафор-мози». Можна припустити, що назва утворена з двох слів «метаморфози» і «метафора», або ж видозміненого одного – проте це лише припущення, бо таємниця творчої уяви автора завжди запишається незбагненною для читача. Слово метаморфози є посиланням на найбільшу за обсягом поему у римській літературі, найвизначніший твір Публія Овідія Назона (43 р. до н. е.) під однойменною назвою, у якому описується створення та історія світу на основі грецької і римської міфологій і складається з 15 книг. Але для Наталії Поліщук це не що інше, як гра близькими за значенням словами, де і метаморфози, і метафора позначають перетворення, перенесення.

    Для широкого кола читачів.


      

    Час квітів : вірші з історіями / Н. В. Поліщук. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2018. – 168 с.

    Це друга збірка поезії Наталії Поліщук, яку вона прикрасила квітами, що стали лейтмотивом збірки, проливають світло на її розуміння. У Наталії Поліщук квіткові образи-символи – це ідеали прекрасного, втілення життя і смерті, кохання і ненависті, тендітності і жорстокості. Вони виступають не тільки, як живі фарби для змалювання красивого пейзажу, а і як відображення внутрішньої суті речей, станів тощо. Водночас «Час квітів» – це поезія і щоденник, поезія і проза, цілісна, вражаюча лірична сповідь. Поетеса навстіж відкриває двері у свою творчу майстерню, розповідає про те, що зазвичай приховане від читача, описує творчий процес, зізнається як і коли народжувалися вірші, що надихало. Авторка пропонує нам новий погляд на поетичну творчість, не як результат, а як певний процес, який не мислимий і без читача. «Час квітів» – це духовні пошуки талановитої поетеси крізь складну систему образів та інтонацій, аби краще зрозуміти цей світ, який окрім захоплення викликає іноді й розчарування. Тоді Наталія Поліщук бачить завданням поезії – плекати квіти, множити у буденному прекрасне.


     


    Встановлення рекорду Гіннеса
    Встановлення рекорду Гіннеса
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Радісно, коли у бібліотеці багато нових книг

    Нова література вже на полицях у бібліотеках міста: новинки сучасної художньої літератури з усього світу для дітей та дорослих, науково-популярні видання, енциклопедії тощо.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр