Горбатюк Василь Іванович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Горбатюк Василь Іванович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Літературна світлиця » Літератори Поділля
    Горбатюк Василь Іванович

     

    Василь Іванович Горбатюк народився 1 січня 1956 року в селі Гнатівцях Хмельницького району Хмельницької області. Закінчивши Гнатовецьку середню школу, навчався у Чорноострівському профтехучилищі, служив в армії. Працював токарем на Хмельницькому заводі тракторних агрегатів, бібліотекарем у рідному селі.

    Після навчання на філологічному факультеті Кам'янець-Подільського державного педагогічного інституту (1977-1981 рр.) – на журналістській роботі. З 1990 до 2000 року – редактор Хмельницької обласної молодіжної газети «Ровесник». 2000-2005 рр. – відповідальний секретар обласної організації Національної спілки журналістів України. З 1 березня 2006 р. – директор Хмельницького обласного літературного музею. У 2010-2017 роках очолював Хмельницьку обласну організацію НСПУ.

    Член Національної спілки письменників України з 1984 року.

    Творчість

    Автор збірок оповідань «Ясен-дерево» (1983), «Золоті кораблі» (1986), «Бігли коні» (1996), «Де починається Гольфстрім» (2000), «Ласощі для білочки» (2002), художньо-документальної прози «Тенета 30-х» (2003), у співавторстві краєзнавчого нарису «Місцеве самоврядування Хмельниччини. Деражнянський район» (2003), у співавторстві документальної книги «За тебе, свята Україно» (2006), роману «Кручі» (2008) та інших.

    Лауреат літературних премій: Хмельницької міської ім. Богдана Хмельницького (2001), обласних  ім. Микити Годованця (2004), ім. Григорія Костюка (2005), ім. Дмитра Прилюка (2016), другої премії всеукраїнського конкурсу на найкраще оповідання «Що записано в книгу життя» (2003), регіональної – «Скарби землі Болохівської» (2008), ім. Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» (2010), всеукраїнської премії ім. Тодося Осьмачки (2015), премії Національної спілки письменників України «Благовіст» (2017), міжнародної премії ім. Івана Кошелівця (2012).

          

    Збірки

    Горбатюк Василь Іванович. Безголов'я : повісті, оповідання/ В. І. Горбатюк. –  Кам'янець-Подільський : Мошак М. І., 2008. – 240 с.

    До нової книги подільського письменника Василя Горбатюка увійшли повісті та оповідання, написані в різні роки. Об'єднує їх душевне тепло, глибоке вболівання, з якими автор змальовує своїх персонажів, на долі яких випали непрості випробування життя в часи минулі й теперішні.

     

     

     

     

     

     

     

    Горбатюк Василь Іванович. Бігли коні… : повість/ В. І. Горбатюк. –  Хмельницький, 1996. – 32 с.

    Нова книга подільського письменника Василя Горбатюка розповідає про веселі і прикрі пригоди хлопчика Віталька. У спілкуванні з ровесниками й дорослими, з птахами і тваринами пізнає він життя. Повість написана жваво, цікаво, соковитою мовою.

     

     

     

     

     

     

     

      

    Горбатюк Василь Іванович. Вигнані з Раю : худож.-докум. роман/ В. І. Горбатюк. – Кам'янець-Подільський : Рута, 2019. – 184 с.

    Новий художньо-документальний роман відомого подільського прозаїка Василя Горбатюка охоплює події від XIX століття до нашого часу. В основу твору лягла історія сім'ї знищеного комуністичним режимом Броніслава Бжевського. На документальній основі розповідається про репресії проти польського та українського населення села Гнатівці на Поділлі та в Україні загалом у ході чекістської операції проти так званої ПОВ.

    Роман має своєрідну мозаїчну будову, яка дає можли­вість відстежувати розвиток подій у кількох часових вимірах.

     

     

     

     

    Горбатюк, Василь Іванович. Де починається Гольфстрім : повість, оповідання/ В. І. Горбатюк. –  Хмельницький, 2000. – 80 с.

    Складний світ людських взаємин – з радощами й печалями, з добром і злом – відкривається перед юними героями повісті й оповідань, що складають нову книгу подільського письменника Василя Горбатюка. Тонкий психологізм, глибоке проникнення в людську душу, виразна мова характеризують цю збірку.

     

     

     

     

     

     

     

     

    Горбатюк Василь Іванович. З-під трави забуття : Подільські шляхи українських письменників/    В. І. Горбатюк ; ред. М. Мачківський. – Хмельницький : Поліграфіст-2, 2011. – 222 с.

    Нова книга подільського письменника Василя Горбатюка розповідає про письменників, літературознавців, дослідників народної творчості, на долю яких випали переслідування й арешти, смертні вироки і викреслення з історії народу. На основі архівних документів, спогадів, давніх видань і нових досліджень, мов з-під трави забуття, автор воскрешає забуті й невідомі нашим сучасникам імена митців, чиє життя і творчість пов'язані з Подільським краєм, веде читача крутими дорогами тих, хто віддано служив українському Слову.

     

     

     

     

     

    Горбатюк Василь Іванович. Кринична вода : оповідання/ В. І. Горбатюк. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 128 с.

    Взаємини, спілкування між дорослими й дітьми, між людьми та природою, між чоловіком і жінкою – це основні теми оповідань відомого українського письменника Василя Горбатюка, що складають цю книгу. Прочитати їх, поринути в їхній світ, перейнятися почуттями й переживаннями героїв цих творів – ніби напитися чистої, свіжої криничної води.

     

     

     

     

     

     

      

    Горбатюк Василь Іванович. Кручі : роман-літопис у зводах/ В. І. Горбатюк. – Кам'янець-Подільський : Мошак М. І., 2008. – 568 с.

    Події роману Василя Горбатюка «Кручі» відбуваються в українському селі на межі Поділля й Волині протягом усього XX століття. Складні, драматичні часто трагічні долі зав'язані одним віковічним вузлом, просякнутим потом, слізьми і кров ю: рідна земля.

    У багатопланову художню оповідь роману органічно вплітаються документальні матеріали, які ще зриміше увиразнюють у творі характерні риси епохи та її людей.

     

     

     

     

     

    Горбатюк Василь Іванович. Місцеве самоврядування Хмельниччини: нариси історії місцевих громад Деражнянського району/ В. І. Горбатюк, П. Я. Слободянюк – Хмельницький : Поділля, 2003. – 768 с.

    У книзі з об'єктивних позицій на багатому історико-фактологічному матеріалі комплексно висвітлюються етнонаціональні витоки, минулі і сучасні соціально-економічні питання і проблеми життєдіяльності місцевих громад, що формувались на території сучасного Деражнянського району Хмельницької області України.

    Редколегія висловлює щиру вдячність працівникам Деражнянської районної ради, міської, Вовковинецької та Лозівської селищних рад, а також активу сільських рад, освітніх закладів, керівникам підприємств, установ і організацій, краєзнавцям і дослідникам історії місцевих громад Деражнянського району за сприяння в підготовці та систематизації матеріалів цього видання.

     

     

     

    Горбатюк Василь Іванович. Птиці над нами : повісті, оповідання/ В. І. Горбатюк. – Кам'янець-Подільський : Рута, 2016. – 272 с.

    Для нової книги українського письменника Василя Горбатюка характерне глибоке проникнення у внутрішній світ персонажів творів. Своєрідність образів, тонкий психологізм, майстерність слова – усе це притаманне творчості прозаїка в повістях та оповіданнях, з якими він сьогодні приходить до читача.

     

     

     

     

     

     

     

    Горбатюк Василь Іванович. Слово і меч : роман/ В. І. Горбатюк. – Київ : Ярославів Вал, 2013. – 512 с.

    І слово, і меч – це зброя. Хоча різна за силою, впливом, призначенням. І Слову, і Мечу служив Павло Богацький. Він був письменником і військовиком, редактором і видавцем журналу «Українська Хата», що вплинув на розвиток української літератури першого десятиліття XX століття, а ще – отаманом Коша охорони республіканського ладу УНР під час визвольних змагань 1917-1920 років.

    Художньо-документальний роман Василя Горбатюка – це захоплива розповідь про майже невідомого нині літератора й учасника визвольного руху, життєвий і творчий шлях якого тісно пов'язаний з долями тоді молодих Микити Шаповала, Максима Рильського, Олександра Олеся, Грицька Чупринки, Володимира Свідзінського, Павла Тичини, Миколи Євшана, Олени Журливої, Галини Журби та інших письменників, військових, політичних діячів України. Художня оповідь майстерно переплетена з документальними матеріалами, що яскраво і виразно передають читачеві епоху і дух боротьби за українську державу.

     

     

    Горбатюк Василь Іванович. Тенета 30-х : художньо-документальна проза/ В. І. Горбатюк. – Хмельницький : Міська друкарня, 2003. – 95 с.

    До нової книги Василя Горбатюка увійшли оповідання, уривок з ще не виданого роману, нариси про трагічні події в житті українського народу, зокрема, подолян, що відбувалися в 30-х роках XX століття – голодомор, репресії. Художнім словом, мовою архівних документів, спогадами свідків тих лихоліть веде розповідь подільський письменник.

     

     

     

     

     

    Горбатюк Василь Іванович. У слові – назавжди. Поділля в письменницьких долях: повісті, оповідання/ В. І. Горбатюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2019. – 252 с.

    Нова книга Василя Горбатюка розповідає про письменників (українських, білоруських, російських, єврейських), чиї життєві й творчі шляхи мають зв'язок з Поділлям. Дослідження базуються на архівних матеріалах, пересипані власними спостереженнями і враженнями автора. Це видання є своєрідним продовженням книги «З-під трави забуття. Подільські шляхи українських письменників» (2011 р.).

     

     

     

     

     

     

     

    Горбатюк Василь Іванович. Ще настане ваша пора : документальний роман/ В. І. Горбатюк. – Хмельницький : Поліграфіст-2, 2012. – 368 с.

    Спрагнені волі й справедливості, ці юнаки й дівчата з подільського села стали на шлях боротьби за вільну Україну, за самостійну державу. В умовах радянського комуністичного режиму на їхні долі випали героїзм і трагедії, кохання і втрати, високі мрії і жорстокі покарання. Документальний роман створений за спогадами учасників і свідків тих подій та за архівними документами.

     

     

     

     

     

     

    Мизак Нестор Степанович, Горбатюк Василь Іванович. За тебе, свята Україно. Кам'янець-Подільська область у визвольній боротьбі ОУН, УПА. Кн. 5 / Н. С. Мизак, В. І. Горбатюк. – Чернівці : Букрек, 2006. – 352 с.

    «За тебе, свята Україно» – це п'ята книга однойменного видання. У даному томі на основі глибокого аналізу, знайдених архівних документів та спогадів учасників ОУН, УПА всеосяжно досліджується визвольна боротьба українського народу за Українську Самостійну Соборну Державу на території колишньої Кам'янець-Подільської (нині Хмельницької) області впродовж усього XX століття.

    Дослідження розбиває антиісторичні міфи старої совєтської історіографії та сучасних її апологетів, що ОУН, УПА не мали підтримки в інших регіонах України, окрім західних. Проте ця книга яскраво свідчить, що у Кам'янець-Подільській області патріоти ОУН, УПА чинили відчайдушний опір гітлерівським та московським зайдам, склавши великі власні жертви у боротьбі за Українську Державу.

    Щоб чіткіше, зриміше цю боротьбу уявити, глибше збагнути її причини і джерела, автори пов'язали матеріал з традиціями Визвольних Змагань краян у 1917-1920 рр., розкрили чорні сторінки більшовицького геноциду проти подо­лян, як і проти всіх українців у тридцяті роках міжвоєнного періоду.

    Як і попередні чотири, книга ця – вагомий внесок у вивчення правдивої історії боротьби українського народу за державну незалежність України, у якій полягли сотні тисяч найкращих її синів і дочок. Це настільна книга і для істориків, і для громадських та політичних діячів, а особливо для молоді та для всіх, хто бажає Україні Волі та Добра.

    Використані джерела

    1. Василь Горбатюк – новий лауреат обласної премії з публіцистики ім. Дмитра Прилюка // Проскурів. – 2016. – 19 трав. – № 19. – С. 14.

    2. Василю Горбатюку – 60! // Подільські вісті. – 2016. – 6 січ. – № 1-2. – С. 3.

    3. Дмитрик В. Василь Горбатюк – лауреат премії імені Дмитра Прилюка / В. Дмитрик // Подільські вісті. – 2016. – 26 трав. – № 58-59. – С. 2.

    4. Добровольський В. Шевченко йде дорогами доби / В. Добровольський // Проскурів. – 2014. – 20 березня. – № 11. – С. 14.

    5. Кульбовський М. З Подільського кореня: книга п'ята / М. Кульбовський // З подільського кореня. – Хмельницький : Цюпак, 2009. – С. 236.

    6. Культурологія // Проскурів. – 2016. – 21 квіт. – № 15. – С. 15.

    7. Літературна сторінка // Проскурів. – 2016. – 17 берез. – № 10. – С. 15-16.

    8. Письменники Хмельниччини: довідник // Письменники Хмельниччини. – 2014. – С. 1-32.

    9. Серія «Видатні особистості Хмельниччини» // Члени Національної спілки письменників України: Хмельницька область. – 2019. – С. 3-228. – Біобібліографічний довідник.

    10. Стучінська К. «Не роман  щось більше...» / К. Стучінська // Сімейна газета. – 2020. – 22 жовт. – №43. – С. 16.

    11. Теленько Б. До літературного портрета Василя Горбатюка / Б. Теленько // Проскурів. – 2015. – 30 груд. – № 52. – С. 15.


    Встановлення рекорду Гіннеса
    Встановлення рекорду Гіннеса
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Рандеву з книгою

    За останні місяці 2021 року до бібліотек ЦБС Хмельницької міської територіальної громади надійшло майже 1600 примірників нових книг. Багато творів для дітей та юнацтва, видань українських та світових письменників.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр