Хмельницька міська ЦБС - рік 2014 Хмельницька міська централізована бібліотечна система Хмельницька міська ЦБС - рік 2014 Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Партнери і спонсори
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Про ЦБС
  Хмельницька міська ЦБС - рік 2014

  2014 рік видався для України складним: розстріл людей на майдані, втеча Президента Віктора Януковича, агресія Росії, анексія Криму, війна на сході України з тисячами смертей, розбрати і чвари між своїми… Ці та інші обставини назавжди змінили не лише країну, але й людей…

  Розуміючи важливість моменту, працівники системи неодноразово об'єднували свої зусилля і надавали волонтерську допомогу: збирали продукти харчування та одяг для військовослужбовців і мирних жителів, які опинилися у зоні конфлікту, збирали актуальну літературу для мешканців м. Слов'янська, а також для поранених, що лікуються у госпіталях.

  Життя внесло свої корективи і на вільних від сепаратистів територіях України: з'явилися внутрішньо переміщені особи (ВПО). Бібліотеки міста активно включилися у роботу з цією категорією користувачів, надаючи різноманітні інформаційні послуги. А на підтримку патріотичного духу у міських бібліотеках провели цикл заходів, присвячених Революції гідності та героям Небесної сотні.

  Для висвітлення подій АТО у бібліотеках створено інформаційні куточки та тематичні полички.

  Проте, незважаючи на труднощі, робота Хмельницької міської ЦБС ні на хвилинку не зупинялася, і у 2014 році її роботу характеризують наступні показники:

  ♦ залучено 31 718 користувачів;

  ♦ видано 611 637 примірників літератури;

  ♦ бібліотеки відвідали 218 702 читачі;

   сайт бібліотечної системи відвідало 44 541 користувач;

  ♦ надано платних послуг на суму 31 167 грн.;

  ♦ проведено 637 масових заходів.

  Середнє відвідування – 6,9. Читаність – 19. Обертаність – 1,7.

  Що стосується комплектування фондів Хмельницької міської ЦБС, то у 2014 році було використано 223 089 грн. з різних джерел надходжень:

  ♦ на придбання книг 169 197 грн.;

  ♦ на передплату періодичних видань – 53 892 грн.

  Надійшло 5 748 примірників книг, 2 668 назв.

  Передплачено 296 примірників, 154 назви періодичних видань.

  В середньому на одну бібліотеку передплачено 20 назв газет і журналів.

  2014 рік був насичений цікавими подіями і найбільше запам'ятались:

  • обласний семінар директорів централізованих бібліотечних систем та центральних районних бібліотек – літній клуб бібліотечних менеджерів «Менеджмент якості у бібліотеці», який було проведено у червні на базі центральної бібліотеки та бібліотеки-філії №2.

  У семінарі взяли участь заступник Хмельницького міського голови Григорій Давиденко, представники відділів та управлінь культури міста і області, працівники централізованих бібліотечних систем області;

  • сайт Хмельницької міської ЦБС став переможцем Всеукраїнського конкурсу бібліотечних Інтернет-сайтів у номінації «Кращий сайт районної/міської централізованої бібліотечної системи (ЦБС) та філії районної/міської ЦБС», організаторами якого були Українська бібліотечна асоціація і Міністерство культури України. Важливо зауважити, що ця перемога здобута вдруге: вперше у 2012 році;
    
  • створено сайт управління культури і туризму Хмельницької міської ради;
    
  • комп'ютеризовано і підключено до Інтернету бібліотеку-філію №17;
    
  • працівниками системи було підготовлено і видано біобібліографічний довідник «Лауреати міської премії ім. Б. Хмельницького у галузі історії, культури і мистецтва (1994-2013 рр.)». Презентація довідника була успішно проведена у рамках заходів до Дня міста.

  У 2014 році 17 бібліотечних працівників Хмельницької міської ЦБС стали членами Хмельницького обласного відділення УБА.

  Оскільки проектна діяльність – одна з важливих ділянок роботи, у 2014 році бібліотекарями ЦБС було подано 42 заявки на участь у 26 проектах та конкурсах (у 2013 році 22 заявки на участь у 12 проектах). 17 із них були успішними і бібліотекарі взяли участь у 14 проектах (тренінгах, конкурсах).

  Протягом 2014 року бібліотеками Хмельницької міської ЦБС було проведено 637 заходів, які відвідали 16 776 користувачів, влаштовано 298 книжкових виставок, створено 93 нових презентації.

  Серед найбільш вдалих – цикл заходів «Мистецьке літо», презентація у читальному залі центральної бібліотеки інформаційного куточка «Феєрія мандрів», участь читачів бібліотеки в поетичному марафоні «Хмельниччина читає Шевченка» (у бібліотеці-філії №12).

  Відбулись власні конкурси: «Герої бібліотеки: Супербабуся та Супердідусь» у бібліотеці-філії №9 та конкурс для ерудованих красунь «Бібліоледі-2014» у бібліотеці-філії №11, для проведення яких були створені волонтерські групи. Вони розробили умови конкурсів і допомагали у рекламуванні заходів через сайт ЦБС www.cbs.km.ua та у соціальних мережах, де розміщували інформацію про заходи, фото- та відео-звіти.

  Окремою гордістю стали ще 8 конкурсів, у яких взяли участь читачі та працівники Хмельницької міської ЦБС. Серед них:

  • міські та обласні етапи обласного конкурсу юних дарувань «Кобзарики»;
    
  • відкритий конкурс юних талантів «Світ Великого Кобзаря»;
    
  • обласний конкурс «Читаймо Тараса, учімося в нього»;
    
  • обласний конкурс «Найкращий читач-2014», фіналісти ІІІ етапу якого – читачі бібліотек-філій №4 та №8 Михайло Махлай та Ігор Онуфрійчук вперше стали учасниками Всеукраїнського фестивалю дитячого читання «Книгоманія-2014» у м. Львові, що проходив з 10 до 14 вересня;
    
  • обласний конкурс серед бібліотек на краще сприяння поширенню практик електронного урядування;
    
  • обласний конкурс на кращу бібліотеку з питань популяризації творчості Т. Г. Шевченка «Шевченко йде дорогами Поділля», за який бібліотечна система отримала Подяку Хмельницької ОУНБ ім. М. Островського;
    
  • міський огляд-конкурс «Провісник долі» на краще інформаційне видання серед бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Всього у конкурсах взяло участь понад 800 читачів міських бібліотек.

  Працівники центральної бібліотеки, бібліотек-філій №2 та №7 брали участь у ярмарку творчих ідей «Бібліотечні інновації для громади: створюємо майбутнє разом», організованого Хмельницькою ОУНБ ім. М. Островського. На ярмарку відвідувачам було запропоновано вікторини, майстер-класи з виготовлення виробів власними руками, плакат, що демонструє інноваційні послуги ЦБС, рекламна продукція. За перемогу у ярмарку Хмельницька міська ЦБС отримала Диплом управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА.

  У жовтні 2014 р. працівники Хмельницької міської ЦБС долучилися до волонтерського руху з відродження об'єктів культурної спадщини Хмельницької області, організованого Подільським молодіжним об'єднанням «У майбутнє через культуру». Проект передбачає допомогу заповідникам та місцевим громадам у благоустрої пам'яток національного значення. Бібліотечні працівники допомогли у благоустрої території Жванецької фортеці Кам'янець-Подільського району.

  За підсумками анкетування «Краща бібліотека 2014 року», у якій брали учать всі працівники системи, було визначено переможця і на загальних зборах колективу було нагороджено  бібліотеку-філію №13 – завідуюча Ганна Недвецька.


  Бібліотека-філія №10 ім. Д. Брилінського
  Бібліотека-філія №10 ім. Д. Брилінського
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  • Хмельницький в інтернеті
  • Почесні
  • Ім’я в історії міста
  • Творчість бібліотекарів
  Найцікавіші питання та відповіді про Україну

  Найцікавіші питання та відповіді з історії, географії та етнографії (народознавства) України

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр