Хмельницька міська ЦБС - рік 2017 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Хмельницька міська ЦБС - рік 2017 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Про ЦБС
    Хмельницька міська ЦБС - рік 2017

    Головною політичною подією 2017 року в Україні стало запровадження безвізового режиму з ЄС.

    Російська воєнна агресія проти України залишається найважливішою подією року. Все це тісно пов'язано: із загибеллю і каліцтвом українських вояків, зміцненням української армії, поступовим зніманням російської полуди із західних очей і, передусім, звільненням українських полонених з російського полону.

    Серед важливих подій – проведення «Євробачення» на досить високому рівні, що презентувало Україну як сучасну, розвинену, культурну країну, яка навіть під час війни може показати своє прекрасне обличчя і свої досягнення усьому світові.

    Прийняття  судової, медичної, пенсійної реформ, які, звісно, потребують вдосконалення, але свідчать про початок реформування країни.

    В силу вступив закон про освіту, що викликав резонанс у декількох країнах Європи.

    2017 рік для Хмельницької міської ЦБС був успішним: завдяки перемозі у Громадському проекті «Бюджет міських ініціатив» змогли реалізувати проекти «БібліоХаб: сучасний простір у центральній бібліотеці»та «Дитячий простір» у центральній бібліотеці для дітей №12.

    Протягом року працівники системи:

     залучили 32039 користувачів;

     видали 612957 примірників літератури;

     обслужили 224405 читачів;

     зацікавили наповнюваністю сайту 51093 користувача;

     надали платних послуг на суму – 104400 грн.;

     провели 652 масових заходів, з них –  334 книжкові виставки.

    Середнє відвідування – 7. Читаність – 19. Обертаність – 1,7.

    Книжковий фонд Хмельницької міської ЦБС на 01.01.2018 р. становить 362276 примірників, на українській мові – 184815 примірників, що складає 51% від загального фонду.

    У 2017 році на комплектування фондів Хмельницької міської ЦБС було використано 689531,25 грн. з різних джерел надходжень. З них на придбання книг – 589640,24 грн., на передплату періодичних видань – 99891,01 грн. Надійшло 7789 примірників книг, 2348 назв.

    Бібліотечна система брала активну участь у розробці міської Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською».

    У центральній бібліотеці забезпечено комп'ютерами робочі місця відділу обслуговування і розпочато штрих-кодування активного фонду центральної бібліотеки та бібліотеки-філії №13, досвід якої буде використаний в інших філіях ЦБС.

    Протягом 2017 року у центральній бібліотеці продовжувався проект «Жива бібліотека». У 2017 році відбулося три «Живі бібліотеки», де книгами були – артистка-скрипалька, телеведуча, волонтер, володар «Подільського Оскару» Майя Онищуквчитель гімназії №1 Оксана Ратушняк; підприємець, співвласник ТМ «Насолода» Ірина Гакало; журналістка ТВ «Поділля-центр» Наталя Паляниця; директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець; мандрівник Анатолій Бученко; уже вдруге подружня пара Катерина та Юрій Даценки; Дмитро Казанцев – краєзнавець; начальник управління економіки Хмельницької міської ради Оксана Новодон; заступник міського голови Андрій Бондаренко; зав. сектору управління інформаційно-організаційної роботи і контролю Хмельницької міської ради Ксенія Косюк; радник Хмельницького міського голови з питань АТО Ігор Олійник.

    Продовжилася участь у авторському проекті Лори Підгірної «Літературний туризм». У 2017 р. відбулися зустрічі з Сергієм Коваленком та презентація книги «Чорні запорожці: історія попиту», Дарою Корній у літературно-мистецькій програмі «Майдан, Любов, війна і не тільки...», Лорою Підгірною і презентація «Червоної Офелії», Наталкою Михно – «Сила духу».

    Проект «Моя нова поліція» продовжився. У 2017 році з патрульною поліцією проведено близько ста спільних заходів для аудиторії різного віку: від малят-дошкільнят до зустрічей з пенсіонерами.

    З грудня 2017 р. центральна бібліотека, бібліотеки-філії №№8,11,12 та 13 брали участь у проекті «ПОЛіС». У грудні були проведені заходи: «Поліція на захисті прав людини» – правознавча бесіда у центральній бібліотеці та векторний діалог «Моя поліція. Співробітництво в дії» у бібліотеці-філії №13. Проект «ПОЛіС» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством внутрішніх справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США. Метою програми «ПОЛіС» є налагодження діалогу та руйнування стереотипів щодо поліції.

    У серпні Хмельницька міська ЦБС брала участь у фестивалі «Медовий Спас». На «Бібліотечній галявині» на хмельничан та гостей міста очікували книжкова виставка «Україна – медовий край» з фондів центральної бібліотеки, вікторини, ігри, майстер-класи. Під час фестивалю відбулася конференція під відкритим небом «Кость Місевич – патріот, бандурист, бджоляр».

    У рамках святкування Дня міста Хмельницького 11-23 вересня 2017 року втретє проводився літературний фестиваль «Слово єднає!». У фестивальних заходах (50), що проходять у культурно-мистецьких закладах міста Хмельницького – бібліотеках Хмельницької міської ЦБС, Хмельницькому обласному літературному музеї, монотеатрі «Кут» брали участь понад півтори тисячі поціновувачів художнього слова.

    Під час фестивалю проводилися творчі зустрічі авторів та творчих колективів з хмельничанами та гостями міста, майстер-класи для молодих літераторів та журналістів, концертно-виставкові дійства. У фестивальних заходах брали участь 9 гостей-письменників, серед яких Василь Шкляр, Марія Чумарна, Лора Підгірна, Наталка Михно, Микола та Ірина Сичови, Григорій Половинко, брати Капранови.

    У рамках фестивалю «Слово єднає!» відбувся скайп-марафон «Прем'єра книги – 2017» за участю гостей бібліотек та подільських письменників. Участь взяли: центральна бібліотека, філії №№2, 7, 8, 11, 13, 14. Презентовано 8 книг. 

    Читачі міських бібліотек стали учасниками ІІ міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач  2017» та Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху», в обласному поетичному онлайн-марафоні «Хмельниччина читає Шевченка»; Шевченківських читаннях «Юнь шанує Кобзаря»; обласного фотокросу «Book summer»; обласних Магерівськіх читаннях «Охоронець рідного слова».

    Всі бібліотеки системи взяли участь у міському етапі обласного огляду-конкурсу на кращу роботу бібліотек з національно-патріотичного виховання громадян «Україна починається з тебе» в бібліотеках міської ЦБС. 30 червня відбулося підведення підсумків конкурсу. Перемогла бібліотека-філія №2.

    1 червня у центральній бібліотеці відбулося дитяче свято «Книга! Літо! Драйв!», яке й розпочало «Бібліотечне літо – 2017».

    На вулиці, біля центральної бібліотеки відбулася презентація заходів, які мали відбувалитися на бібліотечних майданчиках впродовж червня. Майданчики працюють у нашому місті щороку і вже здобули популярність серед маленьких хмельничан.

    Протягом липня-серпня бібліотечні працівники брали участь у проекті Хмельницької міської ради «Дитячі гулянки». На центральній площі міста біля кінотеатру ім. Т. Шевченка організовували інтелектуальне дозвілля «Бібліотечний літограй». Діти могли взяти участь у цікавих вікторинах, майстер-класах, помалювати на асфальті, дізнатися про книжкові новинки.

    У літні місяці для дітей було проведено понад 40 заходів, у яких взяли участь близько 1500 дітей.

    12 вересня у центральній бібліотеці для дітей №12 відбулося відкриття інформаційно-розважального центру «Дитячий простір» в рамках обласних Магерівських читань «Охоронець рідного слова». Глядачі разом з Книжковою королевою поринули у чудовий і неповторний світ казки, де переглянули «Казковий колаж» Театру піску (керівник Оксана Мергут), взяли участь у вікторині  та почитали на казковому троні.

    Родзинкою заходу стала декламація та інсценізація творів Миколи Магери за участю маленьких читачів бібліотеки та відомих подільських письменників. За музичне оформлення заходу вдячні дитячій музичній школі №2 та Дитячій школі мистецтв.

    29 вересня у рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек у центральній бібліотеці відбулося відкриття БібліоХабу.

    Це стало можливим завдяки перемозі проекту «БібліоХаб: сучасний простір у центральній бібліотеці міста» у програмі «Бюджет участі». Проект дав можливість створити у центральній бібліотеці безкоштовний мультимедійний простір з сучасним обладнанням для спільної комфортної роботи, для зустрічей, навчання, обміну думками та ідеями. І все це для творчих, активних, креативних хмельничан, які генерують ідеї для розвитку нашого міста. Саме такі хмельничани й відкрили БібліоХаб.

    За чотири місяці роботи у БібліоХабі відбувся круглий стіл для представників ОТГ Хмельницького району, спільно з агенцією місцевого розвитку, громадською організацією «Про міжфракційні об'єднання в радах». Були проведені засідання Школи медіограмотності. Відбулося засідання  круглого столу в рамках проекту «Захист прав осіб з інвалідністю», який організовано управлінням патрульної поліції в м. Хмельницькому. З грудня щосуботи відбуваються зустрічі для випускників безкоштовних курсів з основ програмування від фундації BrainBasket з лекторами-волонтерами.

    У вересні працівники Хмельницької міської ЦБС брали участь у обласному ярмарку бібліотечних ініціатив «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади». Експозиція «Інтелектуальне дозвілля хмельничан» було представлено трьома стендами з фотоколажами про участь бібліотечної системи у міських заходах у 2017 році.

    Центральна бібліотека отримала  мікрогрант Програми національних обмінів на реалізацію проекту «Хаби @ бібліотеки: вектори розвитку». Завдяки чому працівники Хмельницької міської ЦБС Тамара Козицька, Світлана Сінькова, Елла Холміцька та голова міського осередку Національної спілки письменників України Віталій Міхалевський за грантові кошти побували на «Запорізькій книжковій толоці – 2017».

    Віталій Міхалевський мав окремий виступ у книжковій толоці і здивував присутніх  майстер-класом «Математичні вірші».

    У листопаді 2017 року на базі БібліоХабу діяла «Школа медіаграмотності». Проведено 5 занять (10 годин) з медіаграмотності для групи з 12 осіб.

    У центральній бібліотеці підтримали ідею скайп-мосту, ініційовану бібліотекарями міста-побратима Старобільська Луганської області. У листопаді скап-зв'язок поєднав представників нацменшин – польські громади. На зустріч запросили представників культурно-просвітницького центру ім. Юліуша Словацького польської громади м. Хмельницького.

    З 2017 року у бібліотеках системи збільшилася кількість клубів за інтересами: нині їх 16. Крім того діє 1 лекторій та 1 факультатив, 2 групи за інтересами. Серед клубів 7 – дитячих, 4 – для юнацтва, 5 – для дорослих. Клубами охоплено 287 учасників.

    З 2016 р. у центральній бібліотеці діє всеукраїнський проект за програмою «Technology Nation» з безкоштовного навчання основам програмування від фундації BrainBasket для подальшого працевлаштування в ІТ-сфері. У 2017 р. випустилися 3 групи, які навчалися по 3 місяці кожна. З грудня 2017 р. у БібліоХабі центральної бібліотеки розпочалася серія вебінарів, навчань для випускників безкоштовних курсів з основ програмування від фундації BrainBasket лекторами-волонтерами.

    Як і раніше, потужним інструментом для обслуговування віртуальних користувачів та інформування про послуги бібліотек залишається веб-сайт Хмельницької міської ЦБС. У році, що минув, продовжувалась співпраця з Хмельницькою міською організацією Національної спілки краєзнавців України, завдяки чому електронна бібліотека наповнилася науково-краєзнавчими збірниками «Хмельницькі краєзнавчі студії» у рубриці «Повні тексти». Активно наповнювався власною інформацією «Календар знаменних і пам'ятних дат», висвітлювалися новини, анонсувалися заходи, популяризувалась робота БібліоХабу на новоствореній сторінці. Всього на сайт було додано 453 сторінки, а відвідування становило 17,3% від загального відвідування бібліотек ЦБС.

    У 2017 році продовжувалися контакти бібліотечної системи з громадськими, національно-культурними об'єднаннями міста, навчальними закладами, установами культури та з представниками творчих кіл міста. Позитивно вплинули на покращення матеріальної бази бібліотек відкриті громадські приймальні депутатів Хмельницької міської ради у бібліотеках-філіях №№810 та 12 Б. Міхняка, О. Сидорука, О. Василишина.

    У березні у цих бібліотеках відбулися звіти депутатів перед громадою.

    У січні 2017 року депутат 7 скликання Верховної Ради України Олександр Мирний та депутат обласної ради Іван Гончаров бібліотеці-філії №12 подарували віконні жалюзі на суму 19 900 грн. За підтримкою депутатів міської ради Віталія Коліщака і Олександра Василишина було прийнято рішення про виділення коштів на благоустрій прибудинкової території, де розташована центральна бібліотека для дітей №12 за адресою Проспект Миру, 76/2. У червні 2017 році заасфальтували територію перед бібліотекою.

    На відкриття 1 червня 2017 року в центральній бібліотеці дитячого свята «Книга! Літо! Драйв!» був запрошений депутат Верховної Ради України Сергій Мельник, який подарував всім присутнім дітям подарунки.

    У грудні депутат міської ради  Богдан Міхнях подарував рекламний банер бібліотеці-філії №10.

    Робота бібліотек міста стала більш помітною, що було відзначено під час Всеукраїнського дня бібліотек партнерами та владою міста. Саме тоді міський голова повідомив, що бібліотекарям з 2018 року підвищать до 50% надбавку за особливі умови роботи. Збережеться тенденція і на оновлення бібліотек-філій Хмельницької міської ЦБС. Адже зміни дуже помітні, коли в громаді нова бібліотека. На прикладі бібліотеки-філії №17 – вона стала справжнім центром, де громада м-ну Книжківці збирається і у будні, і у свято, отримує задоволення від відвідування такої бібліотеки. Така сама трансформація сталася і з бібліотекою-філією №15 (де відбувся капітальний ремонт у 2017 році) у м-ні Дубове.

    Бібліотеки міста мають великі можливості, щоб принести ще більше користі своїй громаді, тому, враховуючи здобутки 2017, у наступному році заплановано більше уваги приділяти комунікації з громадою з метою донесення інформації про користь бібліотек для людей.

      Директорка ЦБС
    Хмельницької міської територіальної громади

     

    18 січня 2018 року

    Тамара КОЗИЦЬКА
       

    Філія №10
    Філія №10
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Нові книги українських та світових письменників

    Пропонуємо Вашій увазі нові книги, придбані за кошти міського бюджету. Більшість книг – це художня література для сільських бібліотек-філій Хмельницької міської територіальної громади.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр